تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴ - ۱۹:۲۲ کد مطلب 71861

خبر اعطای مجوز چاپ به کتاب«زوال کلنل» تکذیب شد

سید مهدی جعفری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در خصوص خبر اعطای مجوز به رمان “زوال کلنل” به تهران پرس، اعلام کرد: هیچ مجوزی برای انتشار کتاب “زوال کلنل” از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر نشده است و خبر اعطای مجوز به این کتاب صحت ندارد.

به گزارش سرویس فرهنگی تهران پرس، اخیرا اخباری مبنی انتشار کتاب “زوال کلنل” به نوشته محمود دولت آبادی در سطح کشور شنیده شده است. خبر انتشار این کتاب در کشور، تعجب بسیاری از اصحاب فرهنگ و رسانه را برانگیخت.

کتاب زوال کلنل به زعم برخی کارشناسان حوزه رسانه از ضد انقلابی ترین کتاب های بعد انقلاب است که اعناد نویسنده این کتاب را با جمهوری اسلامی نشان می دهد. در این کتاب که در دهه ۸۰ میلادی نوشته شده است، پیوند عمیق نویسنده این کتاب با خارج از کشور کاملا محسوس است.

شایعه انتشار این کتاب در حالی رنگ و لعاب بیشتری به خود گرفت که دولت آبادی در گفت و گو با رسانه ای معاند اعلام کرده بود که قول دریافت مجوز برای انتشار این کتاب را از یکی از مسئولین گرفته است.

در همین راستا سید مهدی جعفری، مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، در خصوص خبر اعطای مجوز به رمان “زوال کلنل” به تهران پرس، اعلام کرد: هیچ مجوزی برای انتشار کتاب “زوال کنلل” از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر نشده است و خبر اعطای مجوز به این کتاب صحت ندارد.

اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعطای مجوز به کتاب محمود دولت آبادی را تکذیب کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: