تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۴ - ۲۰:۱۹ کد مطلب 71867

ایهود باراک، بنیامین نتانیاهو را ضعیف و بزدل توصیف کرد

اظهارات اخیر ایهود باراک نخست وزیر و وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی با انتقادهای سیاسی و رسانه ای در داخل این رژیم همراه شد.

پایگاه اینترنتی شبکه العالم، به نقل از سایت روزنامه رای الیوم افزود: برخی طرف‌ها این سخنان باراک را افشای اسرار رژیم صهیونیستی و برخی دیگر نیز آن را تحریف شده دانستند. شمار دیگری نیز بر این نظرند که ایهود باراک به منظور بازگشت به عرصه سیاسی این سخنان را ایراد کرده است.

باراک اخیرا گفته بود اسرائیل در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ قصد حمله نظامی به ایران را داشت اما انجام چنین عملیاتی به‌خاطر ارزیابی و توصیه های ارتش متوقف شد.
ایهود باراک همچنین اخیرا در نوار ضبط شده ای که کانال ۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پخش شد، بنیامین نتانیاهو را ضعیف و بزدل توصیف کرد و گفت قدم های جدی را بر نمی دارد مگر آنکه مجبور شود و در نوعی بدبینی عمیق غوطه ور است و در توازن بین ترس و امید، عموما به سمت ترس میل دارد. او زمانی از این ترس با عنوان نگرانی یاد کرد. او آن شجاعتی را که بتواند تا مسئله ای را تا آخر پیش ببرد ندارد.
دیروز نیز در سومین نوار صوتی که منتشر شد اعلام شد، نتانیاهو برای توافق با حماس درباره تبادل اسیران موافق نبود بلکه ایهود باراک او را به این کار متقاعد کرد و تنها همّ و غم او این بود که پس از این توافق با گلعاد شالیت نظامی آزاد شده عکس بگیرد و دیگران را از این کار منع کرد.
حزب لیکود در واکنش به این سخنان ایهود باراک اعلام کرد که باراک ترحم برانگیز است.
در مقابل، نتانیاهو – نخست وزیر رژیم صهیونیستی – با شکست سکوت خود در خصوص سخنان انتقادی ایهود باراک – وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی – خواستار پایان دادن به اظهارات وی درباره مسائل امنیتی شد و این سخنان او را غیر مسؤولانه توصیف کرد..
همچنین، آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه سابق رژیم صهیونیستی ، ایهود باراک را به افشای غیر مسؤولانه اسرار متهم کرد و گفت، این سخنان نشان می دهد که باراک فردی پرحرف است و جدی نیست و شخصیتی غیر قابل اعتماد دارد.

منبع:العالم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: