تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ - ۰۸:۲۴ کد مطلب 71939

تاسی سر از منظر طب سنتی

طب نوین معتقد است که برای موی سر یک ماده موی سالم و پوست سالم با منافذ سالم باید وجود داشته باشد.

به گزارش میدان۷۲، لیلا شیربیگی متخصص طب سنتی درباره مکانیزم ریزش مو اظهار کرد: طب نوین معتقد است که برای موی سر یک ماده موی سالم و پوست سالم با منافذ سالم باید وجود داشته باشد.

به گفته وی این منافذ پوستی راهی برای دفع ماده هستند بنابراین برای داشتن ماده موی سالم باید تغذیه صحیح و سیستم داخلی بدن در سلامت باشد.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: مصرف غذای خوب و مفید کافی نیست چرا که بعد از خوردن غذا باید اندام‌های داخلی از معده, کبد و … به خوبی فعالیت داشته باشند تا ماده موی سالم تولید شود.

شیربیگی افزود: خیلی از اوقات گفته می‌شود, پوست سالم است ولی ممکن است موادزائد زیر آن جمع شده باشد که مو نتواند از داخل آن رد شود ؛ کسانی که ریزش موی سکه‌ای پیدا می‌کنند که موهای آنها تکه تکه ازبین می‌رود, این افراد کسانی هستند که ماده زیر پوست آنها دچار فساد مزاج پوست شدند.

وی اضافه کرد: گروهی دیگر از افراد کسانی هستند که منافذ پوست سرشان دچار اختلاف سایز شده‌اند، بعضی‌ از منافذ پوستی بزرگ شده و ماده مو سالم است و می‌خواهد که رویش کند ولی چون پایه مو شل است, مو ریزش پیدا می‌کند و در بعضی از افراد این منافذ تنگ می‌شود و ماده مو نمی‌تواند, بیرون بزند که این باعث ریزش مو می‌شود.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: کسی که ماده مو آن کم است مثلا گفته می‌شود که موهای بچه‌ها تا یک سالگی کم درمی‌آید چرا که بچه‌ها مقدار ماده موی سر که ما انتظار داریم را کم دارند البته با مروز زمان و بزرگتر شدن بچه درست می‌شود.

شیربیگی گفت: کسانی هستند که از جلو سر شروع به تاس شدن می‌کنند خودشان که روند کم شدن مو خود را مشاهده می‌کنند ابتدا موهایشان نازک شده, بعد کمرنگ می‌شود بعد تُنک می‌شود, توجیه شان این است که منافذ در حال بسته شدن است و موی سالم دیگر نمی‌تواند رشد کند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه زمانی می‌رسد که کاملاً منافذ بسته می‌شود و دیگر مویی به وجود نمی‌آید این موقع است که فرد از کم مویی قُدام سر همان پیشانی سر است به تاسی سر دچار می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: