تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ - ۰۹:۴۹ کد مطلب 71967

تازه‌ترین اظهارات وزیر خارجه سعودی درباره بشار اسد

وزیر خارجه سعودی در کنفرانس خبری با همتای انگلیسی خود با تکرار مواضع مداخله جویانه کشورش در امور داخلی سوریه، بر لزوم خروج بشار اسد رئیس جمهوری این کشور از قدرت تاکید کرد.

به گزارش میدان۷۲ عادل الجبیر در کنفرانس مطبوعاتی با فیلیپ‌هاموند همتای انگلیسی خود گفت که مذاکرات ثمربخش و سازنده‌ای درباره مسائل منطقه‌ای و تازه ترین تحولات آن با وی داشت.

وی درباره سوریه گفت: “موضع عربستان در خصوص رفتن بشار اسد و کسانی که دست‌های آنها به خون آغشته است، موضعی روشن است و سازشی درباره آن درکار نیست”.

اظهارات عادل الجبیر در حالی مطرح شده است که دولت سعودی عملا حمایت مالی و تسلیحاتی خود از گروه‌های مسلحی را که با نظام سوریه می جنگند، اعلام کرده است.

تعدادی زیادی از اتباع سعودی عضو این گروه‌ها از جمله گروه تروریستی داعش، در جریان نبردها یا اجرای عملیات انتحاری در سوریه کشته یا زخمی شده‌اند.

مسئولان سوریه، دولت سعودی را حامی گروه‌های مسلح و تروریستی در کشور خود می‌دانند و تاکید می‌کنند که این گروه‌ها نیروهای ارتش و مردم غیرنظامی را می‌کشند.

وزیر خارجه سعودی درباره یمن نیز گفت: راه حل در یمن، سیاسی است و امیدواریم که یمنی‌ها بتوانند قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل را اجرا کرده و کشور را به سمت آینده بهتر و برخوردارتر از امنیت و ثبات رهنمون کنند.

وی همچنین بر “پایبندی عربستان و شرکای خود برای کمک به یمن در آینده به منظور بازسازی این کشور و بهبود اوضاع اقتصادی در آن” تاکید کرد.

ارتش عربستان از پنج ماه پیش حملات هوایی و زمینی و دریایی علیه یمن به راه انداخته است. در این حملات علاوه بر انهدام تاسیسات زیربنایی یمن و محاصره همه جانبه این کشور و نرسیدن کمک های انسانی و دارو به اندازه کافی، بیش از ۱۶ هزار نفر جان باخته یا زخمی شده‌اند.

منبع:تسنیم

 1. رهرو :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  حدود چهار و سیصد نفر ادم رو در یمن کشته اند، میلیون ها نفر را آواره و در معرض بیماری های خطرناک قرار داده اند بعد میگه موضع ما در قبال بشار اسد که دستش به خون الوده است اینطور است..

  تفاوت موضع بشار اسد این است که در مقابل افرادی که در داخل کشورش با او می جنگند متهم است
  اما شما مردمی را از بیرون کشورتان به بهانه های واهی کشته اید.

 2. محمدیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ایالت امریکائی عربستان وقتهای اضافه راهم تمام کرده به یک اشاره الهی تومار این ابلیس زادگان وهابی خونخواردراینده نزدیک درهم خواهد پیچید انشااله یا بقیه الله

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: