تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ - ۱۲:۰۳ کد مطلب 72018

کدام دولت به انقلابی بودن افتخار کرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته(۴ شهریور ۹۴) در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت یازدهم جمله ای را بیان کردند که خالی از لطف ندیدیم که آن را با جمله ای از ایشان در دولت دهم مقایسه کنیم.

به گزارش میدان ۷۲، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته(۴ شهریور ۹۴) در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت یازدهم جمله ای را بیان کردند که خالی از لطف ندیدیم که آن را با جمله ای از ایشان در دولت دهم مقایسه کنیم.

ایشان در این دیدار بیان داشتند:

در اتّخاذ مواضع انقلابی، باید صراحت داشت؛ یعنی رودربایستی نکنیم. مواضع انقلابی را، مبانی امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستی نکنیم، ترس نداشته باشیم و بدانیم که «وَ للهِ‌ جُنودُ السَّمواتِ وَ الاَرضِ وَ کانَ اللهُ عَزیزًا حَکیمًا».(۴) همه‌ی امکانات عالم و سنن عالم، جنود الهی هستند، میتوان آن جنود الهی را پشت سرِ خود قرار داد و به کمک خود کشاند با توکّل به خدا، با پیمودن راه خدا.

این سخنان مقام ولایت هر انسان مطلع و دنبال کننده مواضع رهبری را یاد جمله ایشان در سال ۹۱ و در آخرین دیدار رهبری با هیئت دولت دهم می اندازد که فرمودند:

یک بخش دیگر از این نقاط قوّتی که به نظر من روی آن باید تکیه کرد، مسئله‌‌ی برجسته شدن ارزشهای انقلاب است. در این سالهائی که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهایانقلاب و چیزهائی که امام به آن توصیه میکردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه کاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ی ساده‌‌زیستی مسئولان، استکبارستیزی، افتخار به انقلابیگری. یک دوره‌‌ای بر ما گذشت که اسم انقلاب و انقلابیگری و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعی میکردند به عنوان یک ارزش منفی یا ضد ارزش، از این چیزها یاد کنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعکس است؛ گرایش عمومی مردم و مسئولان کشور به حرکت انقلابی، جهتگیری انقلابی، ارزشهای انقلابی و مبانی انقلاب است. این را توجه داشته باشید که یکی از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنی مردم به این ارزشها اهمیت میدهند. مسئله‌‌ی دعوت به عدالت، مسئله‌‌ی ساده‌‌زیستی، دور بودن مسئولان از تجمل؛ اینها خیلی چیزهای مهمی است.

البته معظم له در ارتباط با دولت هشتم در اینباره نیز اظهاراتی را بیان داشتند.

مقام معظم رهبری در دیدار سال ۸۷ با هیئت دولت نهم فرمودند:

ما متأسفانه در برخی از اوقات گذشته، میدیدیم که بعضی از کسانی که مرتبط با مسئولین بودند یا حتی خودشان مسئول یک بخشی بودند، کأنّه از گفتمان انقلاب در مقابل دیگران شرمنده‌اند و خجالت میکشند که حقایق انقلاب را بر زبان جاری کنند یا آنها را پیگیری کنند یا به آنها اهمیت بدهند! این برای یک جامعه خیلی بلای بزرگی است؛ این را شما ندارید.

همچنین ایشان در در دیدار اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، سال ۷۸ سخن دردانکی را بیان میکنند. ایشان از مظلومیت فرهنگ اینطور میگویند:

من نگاه می‌کنم، می‌بینم که در محیط کار فرهنگی ما به‌عنوان اسلام، کارِ خیلی کمی انجام می‌گیرد. فرض بفرمایید وزارت ارشاد نمی‌آید اعلان کند که من می‌خواهم «سینمای اسلامی» درست کنم! مگر ما از چه خجالت می‌کشیم؟! یک روز در این دنیا کسانی بودند که از گفتن «بسم‌اللَّه» و از بردن نام اسلام، خجالت می‌کشیدند؛ ما آمدیم اسلام را در دنیا سکّه‌ی رایج و نرخ شاه‌عبّاسی کردیم. حالا خجالت بکشیم از این‌که بگوییم سینما و تئاتر اسلامی می‌خواهیم؟! چرا اعلان نمی‌کنند؟ صریحاً بگویند که ما می‌خواهیم سینمایمان را اسلامی کنیم.

photo_2015-08-27_12-09-44

 1. محمد امیر حسینی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 35 Thumb down 8

  واقعا دستتون درد نکند
  احسنت خدا قوت
  یادش بخیر اون دولت انقلابی که شعار های انقلاب و امام را سر دست میگرفت و به ان افتخار میکرد

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 17 Thumb down 30

  مسخره بود و ربطی نداشت. دولت قبلی در مورد فساد خیلی شعار داد ولی کلی دزد در آن دولت پیدا شد.

  • رضا :
   آیا موافقید؟ Thumb up 11 Thumb down 1

   عزیزم دقت کن حرفی که می زنی باید قیامت جواب بدی.آیااز وزرای آن دولت کسی دزدی کرده؟این که یک مسئول دربانک باهمکاری یک عده اموال رو بالا کشیده باید گفت دولت دزدی کرده؟

 3. parsa :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 4

  دولت عشق همانیست که جایش سفید مانده است.بقیه یا گند زدن یا از طناب همان دولت دارند بالا میروند.

 4. پفک :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 10

  گفتمان انقلابی اگر در عمل همراه با درایت اجرامیشد خوب بود…نگاهی کوتاه به شعار های دولت قبل وعملکردآن مبین این است که دولت قبل ازارزشهای انسانی وانقلابی فقط لاف و گزافه گویی داشت…برای مثال
  مسئله هلوکاست = تحریم بیشتر ؛سوئ استفاده رژیم اشغالگر قدس
  برکناری بسیاری ازمسئولین دلسوز= ضربه به بدنه انقلاب و نظام
  سیاستهای عوام پسندانه= نابودی ساختار اقتصادی و اینکه درسخنرانی ها وعده سر خرمن میداد
  هتک حرمت و وهن نظام =نمونه آن برکناری متکی و عدم استقبال ازرییس جمهور در فرودگاه و معطل ماندن ایشان و…
  دروغ گویی و افترا= هاله نور + دانش آموزی که انرژِ ی هسته..
  مردم رااحمق فرض کردن= وقتی من سر کار آمدم کارت شارژایرانسل ۲۰۰۰ (حرف هویدا..)
  نابودی اقتصاد وعدم توجه به مشورت اقتصاددانها = قیمت دلاریک شبه بیش از ۳ هزار تومان شد وتوان خرید مردم به یک چهارم کاهش یافت
  رمالی و…= خطیبان نماز جمعه به این امر اقرار و اعتراف کردند
  مقابله با رهبری = خانه نشینی و داستان برکناری آقای مصلحی و مسئله آقای مشایی
  شعار مبارزه با غارت بیت المال وباخانواده * ر *بهعنوان اختلاس کنندگان بیت المال= زندانی شدن مشاوران و معانان اصلی ایشان+بابک زنجانی ها
  شما ها تقصیر ندارید اگرملاک حق و باطل شخص باشد نتیجه آن همین است بویژه اینکه صدا وسیما وبیشتر تربیون ها درخدمت ….بودند…کاز به جاییمیرسد که مثل زمان مولا علی ع مزدم شام میگفتن مگر علی نماز هم میخواند؟ وای به حال کسانی که بجای حق از شخص دفاع میکردند ومیکنند
  ما مردم شام جدید هستیم
  تافرداکه قاضی خداست
  امیدوارم اهانتی به کسی نکرده باشم.فقط احمدی نژاد رابا خودش مقایسه کردم

  • محمدمهدی :
   آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 1

   در پاسخ به اتهامات بی اساس آقای / خانم “پفک”

   * برکناری بسیاری ازمسئولین دلسوز؟ تغییر ۸۴ درصدی مدیران در این دولت بود ، سخنان رهبری که در متن مقاله هست در مورد تمجید از انقلابی بودن مسئولان دولت احمدی نژاد رو بخون.

   *سیاستهای عوام پسندانه؟؟؟ سفرهای استانی و ورود در بطن مردم بود که اتفاقا رهبری در دیدار اخیر دولت روحانی تاکید داشت که متاسفانه روحانی از این کار ابا دارد.

   *دروغ گویی و افترا + هاله نور ؟؟؟ میزان دروغ و تکذیب سخنان مسئولان این دوره رو با دوره دهم مقایسه کن. تمامی مسئولان این دوره سخنان ضد و نقیض می زنند که مردم رو سر در گم کنند و کار خودشون رو پیش ببرند.

   *هاله نور؟؟؟ فقط یکبار فیلم هاله نور رو دوباره ببین. دکتر احمدی نژاد میگه کسی از پایین گفت دور تو هاله نور دیدم. اون شخص دیده نه خود احمدی نژاد. پس باید برن و ببین اون شخص چی دیده.

   *نابودی اقتصاد ؟؟؟ افشای آقای مایکل لدین در تشویق فتنه گران به تحریم بیشتر و خط دادن به آمریکایی ها در چگونگی تحریم. ببین داری از کجا چوب میخوری.

   *رمالی ؟؟؟ تهمت های بی اساسی که برخی ائمه جمعه که گفته بودند خودشون به بی اساس بودنش اقرار کردن

   و در پایان راجع به مبارزه با فساد میگم. قابل توجه شما که بدانید امروز کسی شده رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که خودش پرونده تخلف ۶۶۰ میلیاردی داره.
   امیدوارم تفکراتمان مثل خودمان پفکی و بی مغز نباشه

 5. مردمی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 18 Thumb down 2

  مرد بود احمدی نژاد

  تنها مشکلش این بود که بین نامرد ها بود !

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 11 Thumb down 0

  درود خدا بر احمدی نژاد مظلوم، و لعنت خدا به تمام کسانی که برای مقام دنیا به او و کشور خیانت کردند.

 7. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  درباب انقلابی بودن وزنده بودن مضامین انقلاب همین بس که یکی دوسالی میشه شعار (انرژی هسته ای حق مسلم ماست )رو نشنیدیم
  شعار مرگ بر انگلیس که در تکبیرها توسط ملت سرداده میشد جاش رو داره میده به عکس گرفتن با هاموندو افتخار به آن
  جالبتر اینکه گروهی حتی در پی حذف شعار مرگ بر امریکا هستند که امام بزرگوار (ره)میفرمود:در شعارهایتان مرگ بر امریکا فراموش نشود
  و….

 8. محمدیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  باکمی نگرش صحیح وقضاوت خداپسندانه به راحتی میتوان دریافت که کدامین دولتها دروغ به خورد مردم میدادن وکدام دولت اسباب راحتی مردم رافراهم میکردند وصادق بودند

 9. فری :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  باید چراغ بدست دنبال احمدی نژاد گشت.خداوند سلامتی و طول عمر به او عطا فرماید.

 10. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  مهم عمل کردن است مطمئن باشید اگر احمدی نژاد الان رئیس جمهور بود (مگه توخواب ببینه)رهبری جوردیگری باهاش صحبت میبکرد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: