تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۵ - ۱۲:۲۲ کد مطلب 72028

کامنت یکی از مخاطبین ذیل مطلب « دستاوردهای دولت احمدی نژاد + پوستر »

اگه الان قیمت مسکن ثبات تقریبی داره نه از سیاست ها و برنامه ریزی های روحانی هست، بلکه دلیلش وام های با باز پرداخت طولانی مدت و کم بهره دولت های نهم و دهمه که البته بازپرداخت همون وام ها داره تو جیب این دولت میره و جور کم کاری این دولت رو در دولت های آینده خواهیم دید.

حمید زارع ذیل مطلب ” دستاوردهای دولت احمدی نژاد + پوستر ” نوشت: تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بیش از ۶ سال هست که قیمت گوشت تو کشور ثابت مونده البته با کمی پایین بالا شدن.

قیمت گوشت مرغ در سال ۸۷ بین ۵ الی ۶ هزار تومن بود الان ۷ هزار تومنه

گوشت قرمز در سال ۸۷ بین ۱۸ الی ۱۹ هزار تومن بود الان ۲۶ الی ۲۷ هزار تومنه ( البته منظورم گوشت گوساله و شتر نیست بلکه گوسفنده )

ولیکن هم در دوران احمدی نژاد و هم در دوران روحانی خیلی از اجناس افزایش قیمت داشته اند به دلایلی.

ولی اگه در زمان آن مردی که رفته است خیلی قیمت ها بالا رفت و همچنین دلار، بدلیل ریسک کردن دولت و ندادن یارانه نفت جهت دلار بود که سالها به غلط در اقصاد کشور این کار انجام میشد و پول بیت المال برا حفظ قیمت دلار و پایین نگه داشتن اون پرداخت میشد که بالاخره این حباب باید روزی میترکید.

قیمت مسکن اگه افزایش چشمگیر داشت بدلیل عدم عملکرد مثبت دولت اصلاحات بود که مشکلات کمبود مسکن و خیل جوانان دهی ۶۰ که در سالهای ۸۵ الی ۹۵ باید صاحب خانه می شدند و بدلیل کمبود مسکن این تورم در مسکن بوجود آمد.

لطفا واقع بین باشید و عینک منطق به چشم بزنیم.

اگه الان قیمت مسکن ثبات تقریبی داره نه از سیاست ها و برنامه ریزی های روحانی هست، بلکه دلیلش وام های با باز پرداخت طولانی مدت و کم بهره دولت های نهم و دهمه که حالا داریم نتیجش رو میبینیم که البته بازپرداخت همون وام ها داره تو جیب این دولت میره و جور کم کاری این دولت رو در دولت های آینده خواهیم دید.

همیشه قطاری که حرکت نداره کسی نه بهش سنگ میزنه و نه هزینه ای داره. اگه در دولتی اقتصاد و تورم بالا و پایین میشه نتیجه فعالیت های زیاد اون دولته. قبول داریم دولت احمدی نژاد هم عیوبی داشت ولیکن حسن های اون خیلی زیادتر از عیبوش بود. مثلا همین وام های مسکنی که به جوون ها داده میشد چقدر باعث اشتغال شده بود. بنده نوعی وام مسکن میگرفتم.

۱- خودم صاحب خونه میشدم و میتونستم ازدواج کنم و با اندک فعالیت و درآمدی این خونه رو تکمیل و زندگیم رو سر و سامون ببخشم.

۲- چند کارگر و بنا یه مدت برا من کار میکردن و درآمد کسب میکردن و همچنین به خودی خود اشتغال ایجاد میشد.

۳- وقتی این کارگر و بنا و تاسیسات کار و … درآمد کسب میکردن توان خرید داشتن. به همین جهت دیگر صنوف هم مشتری پیدا میکردن و بازار رونق پیدا کرده بود.

۴- مصالح فروش، ابزار فروش، تاسیساتی، خودرو های باربری و هزاران صنف وابسته به بازار مسکن و صد البته کارخانه های سیمان، آجر و فولاد و … رونق گرفته بود.

۵- تورم در بازار مسکن و بساز و بفروش و دلالی روز بروز در حال کاهش بود و هزاران نه بلکه میلیون ها جوان و خانواده بی خانمان بدون سرمایه و یا به کمترین سرمایه صاحب خانه شدند.

من در شهر خودم که البته آمار کلیش رو ندارم ولی بطور دقیق در محله خودم بالغ بر ۵۰۰ جوون که خودم هم یکی از این ها هستم سراغ دارم که با نهضت مسکن دولت احمدی نژاد صاحب خانه شدیم و در ۳۰ سالگی با گرفتن وام های ازدواج توانستیم ازدواج کنیم و با وام های اشتغال زایی توانستیم برا خودمون شغل ایجاد کنیم.

در همین محله ما قبلا تعداد بنا ساختمان به ۱۰ نفر هم نمیرسید ولی از صدقه سر دولت احمدی نژاد و وام های مسکن بالغ بر ۱۰۰ نفر بنا ساختمان شدند و این یعنی اشتغال ( اشتغال همش احداث کارخونه و یا پشت میز نشستن نیست ) و در کنار هر بنا حداقل چندین کارگر فعالیت می کردند، اما حالا با تعطیلی وام های مسکن قریب ۸۰ درصد این کارگر و بنا و ایضا مصالح فروش، کاگران کارخانه سیمان و آجر و فولاد به خیل بیکاران پیوسته اند. ( فقط در امسال ۶ کارخانه بزرگ تولید سیمان تعطیل قطعی شدند و این یعنی اقتصاد حسن روحانی و نتیجه یعنی بیکاری کارگران این کارخانه ها و فرار سرمایه سرمایه گذاران از کشور )

اینها (بخش مسکن) تنها گوشه ای بسیار کوچک از فعالیت های دولت های نهم و دهم در کشور می باشد و اگر مغرضان و کارگزاران و اعوان انصار ه… گذاشته بودند و آمار کشور رو دودستی تقدیم دول استعمارگر غربی نکرده بودند هیچ وقت فشار تحریم ها باعث بدبینی مردم نمیشد. هر چند ۸۰ درصد تحریم ها توسط اعمال داخلی انجام میگرفت. (نمونش زمانی که قیمت مرغ با بالای ۷۰۰۰ تومان در برهمه زمانی اندکی رسید وقتی پیگیری شد، متوجه شدند ۶ کشتی که مواد اولیه خوراک دام و طیور رو تامین میکردند بیش از ۵ ماه هست که در بندر شهید رجایی پهلو گرفته و صاحبان اون کالا ها جهت فشار به دولت از تخلیه و فروش خودداری میکنند و اون دو نفر صاحب کالا الان یار غار … و از … می باشند.)

حالا شما بگیرید پرتقال فروش را

خواهشان چشماتونو باز کنید نشستین تو مرکز شهر و تهران فقط بلدین آمار چهارتا سایت غربی و یا غرب زده و مغرض رو بلغور کنید.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 10 Thumb down 1

  ضمن احترام به نظر کامنت گذار مزبور؛ اما اینها که بر شمردند که نیازی به وجود احمدی نژاد و اصلا نیازی به خود انقلاب اسلامی نداشت. اگر قرار باشد اهداف و دستاوردهای یک حرکت انقلابی همین مساپل اقتصادی و معیشتی باشد که چه بسا برخی نظامهای سکولارو دولتهای رفاه – نظیر برخی از کشورهای اروپایی- بتوانند آن را تامین کنند و حتی چه بهتر!
  در واقع کسی که این چیزها را دستاورد احمدی نژاد یا انقلاب اسلامی معرفی کند- مقلا راه و سد کارخانه و.. ساخته یا اشتفال ایجاد کرده است و..- در واقع تلویحا پذیرفته است که هدف از فعالیت یک دولت و معیار سنجش آن همین چیزها است! و این نگاهی بشدت سکولار و فوق العاده تحقیر آمیز نسبت به مقام انسان است. ریشه چنین تحلیلهایی همان تفکر باطل اومانیستی است که انسان را صرفا حیوانی می داند که هدفش تهیه معاش است و نفع و ضرر او صرفا در چارچوب سود و زیان مالی و اقتصادی معنا دارد!!

  در واقع یکی از خطاهای بزرگ و گفتمانی که عصر سیاه به اصطلاح سازندگی در مسیر انقلاب اسلامی ایجاد کرد؛ جایگزین کردن همین دستاورد های سکولار به عنوان هدف و دستاورد انقلاب اسلامی بود. نتیجه این نگاه سکولار هم به طور طبیعی فراموش شدن اهداف اصلی و واقعی انقلاب اسلامی بود. وقتی تامین معیشت و اقتصاد هدف شد؛ به طور طبیعی اگر لازم باشد و « مصلحت» حکم کند می شود چیزهایی مانند شرف و عزت و استقلال را هم فدا کرد به قیمت اینکه مثلا رشد اقتصادی افزایش یابد!! و وقتی این تفکر جا افتاد نسل جدید به طور منطقی می پرسد پس اصلا چه نیازی به انقلاب و آنهمه خون و مجاهدت بود؟آیا همه اینکارها احمقانه نبود؟ و سوگمندانه در اینجا زیبا کلامهها و شیرزادها و صالحی ها از راه می رسد و می گویند باید منطق برآورد و هزینه هدف باشد و هر جا این منطق حکم کند باید از آرمانها چشم پوشی کرد!! دقیقا با همین تفکر هسته ای ارزش پیگیری ندارد و یا با همین تفکر قاجارها هرات را دادند یا پهلویها آرارات و بحرین را! حتی با این منطق جنگ بر سر آب باریکه ای مثل اروند هم ارزش نداشت چرا که عایدات صد سال اروند رود جبران هزینه یکسال جنگ را هم نمی کند!!

  حال آنکه در حقیقت منطق اسلام آنچه ارزش انسان محسوب می شود و هدف انسان است معاش نیست. در منطق اسلام انسان فراتر از حیوان است و چیزهایی مانند شرف و استقلال و عزت و از همه مهمتر عمل به دستورات الهی و رضایت خدا از هر مصلحتی بالاتر و مهمتر است و اصلا چه بسا باید معیشت و جان و آبرو را هم فدای این آرمانها کرد.

  پس اگر می خواهید دستاورد های واقعی احمدی نژاد را بر شمرید بیهوده وقت خود را با این موارد اقتصادی تلف نکنید. دستاوردهای واقعی احمدی نژاد احیای تفکر انقلاب اسلامی؛ دمیدن روح عزت و شرف به کالبد نیمه ان شده انقلاب اسلامی و ایجاد روحیه شور و شوق و فعالیت و تلاش برای رسیدن به اقتدار و عظمت و عدالت بود و بدیهی است که در این مسیر البته موفقیت های اقتصادی هم به دست می آید و صد البته در این مسیر سخت گاهی هم همان دستاوردها فدا می شود چرا که این یک جنگ بین انسان خدا پرست و انسان سکولار است.

  نکته جالب و البته عبرت انگیر آنکه آن شیطانهای بزرگ عالم که تفکر تخدیر آمیز منطق سود و زیان اقتصادی را به ملتهای تحت ستم تزریق می کنند و هدف و دستاورد حکومتها صرفا در اقتصاد می سنجند ؛ خودشان سر سونی اعتقاد به این حرف ها ندارند و برای دفاع از ایدئولوژی مادی خود هر هزینه سنگینی را می پردازند. هزینه هایی مانند حمایت مالی از اشفالگرانقدس یا پرداخت سوبسید به طرح خط لوله نفتی ضررده باکو جیهان – تا مبادا از مسیر ایران یا روسیه عبور کند – یا اینهمه ثروتی که در دنیا خرج تامین مالی سایتهای مستجن می شود تا جایی که محصولات مبتذل آنها به رایگان در اختیار استعمار زدگان قرار گیرد!
  آری. این یک جنگ است. در تله دشمن بازی نکنید.

  • حمید زارع :
   آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

   ناشناس عزیز

   این کامنت رو بنده حقیر درج کرده بودم

   دوست عزیز فرمایشات شما متین هست ولیکن دلیل درج این مطلب در جوابیه فردی بوده که نوشته بود
   «داریوش می‌گه:اقای احمدی نژاد من چیزی نمی دونم فقط میدونم وقتی بچه ام به دنیا آمدمای بی بی ۳هزارتومان بود وسه سال بعد۹هزارتومان البته یه دروازه ای بین هفتکل وباغملک توی بیابان نصب کردن ونوشتند محل احداث کارخانه این حتما جزئ آمار محسوب شد اها یادم امد مسکن را۳۰۰درصدرشد داد وبیچاره ریال که چقدر رنگ باخت راستی گوشت کیلو ۳۵۰۰تومان شده ۳۴۰۰۰تومان من اطمینان دارم همه روانی شدیم»

   بله ، بنده هم اعتقاد دارم دستاوردهای آن مردی که رفته است خیلی فراتر از این حرف هاست ولیکن عملکرد اقتصاد داخلی هم یک بعد از عملکرد دولت مردمی نژاد بوده است

   و در زمان بیان دستاوردها باید بیان جزئیات و نمونه و مثال هم ذکر کرد تا دوستان بازدید کننده سایت مطلب باز بشه

   الهم اجعل عواقب امورنا خیرا

   • ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

    بدون شک قصد شما خیر است اما باید دقت کنیم که چرا مخالفان احمدی نژاد این همه اصرار دارند از موضع اقتصادی از او انتقاد کنند. آنها می خواهند شما را به میدان این بحث بکشند تا تلویحا و عملا قبول کنید که معیار نقد و ارزیابی فعالیت یک دولت اقتصاد است! و سپس شما را در هزار توی مباحث اقتصادی گیر بیندازند تا مجبور شوید از مطالب اصلی و مباحث آرمانی خود دور شوید. ( برای همین هم احمدی نژاد و مشایی این همه اصرار داشتند بحث اصلی مطالبشان در خصوص امام زمان و آرمانها باشد و نه اقتصاد)

    ضمنا ذکر این نکته هم بسیار مهم است که آنچه امروز در دنیا علم اقتصاد نامیده می شود چیزی بیش از دستورالعملهای مالی و تجاری نظام سرمایه داری نیست که ذانا عدالت ستیز است و لهذا هر جای دنیا که ندایی برای عدالتخواهی و خدمت به محرومان و یا مبارزه با استعمار و استقلال طلبی به گوش می شد فورا جبهه متحدی از اقتصاددانان و بانکداران و سرمایه داران و رسانه هایشان علیه آن حرکت اصیل صف آرایی می کنند .

    پس شما و دوستان عزیز دیگری که دغدغه حمایت از عدالت را دارید در تله اینها گیر نیفتید. حتی اگر می خواهید پاسخی اقتصادی به آنها بدهید در پایان مطالبتان قاطعانه و با خط درشت و صدای بلند اعلام کنید که جتی اگر احمدی نژاد و یا انقلاب اسلامی هیچ نوع دستاورد اقتصادی هم نداشتند و نتیجه این حرکتها جز رفتن به شعب ابیطالب هم نبود باز هم ما از او حمایت می کردیم و جان و آبروی خود را برای آرمانهای الهی فدا می کردیم چرا گوهر کرامت انسان بسیار ارزشمدتر از آن است که با معیار پول سنجیده شود.

 2. امین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 2

  خدایش همین جوری

 3. بقال سر کوچشون :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 18

  یعنی همه دولت ها عملکرد سازنده نداشتن وفقط دولت نهم ودهم عالی بود؟چرا به شعور جامعه توهین می کنید؟خرابی دولت احمدی نژاد که شهره خاص وعامه.اگه دولت روحانی با مشکل روبرو شد به دلیل عملکرد دولت قبلی بود درصورتیکه او یک صندوق ذخیره دارای موجودی تحویل گرفت ورحیمی/بقایی/مرتضوی /بابک ..تحویل داد.یادمون نرفته شب آخر شماره حساب میداد که به دانشگاه ایرانیان پول بدید.مسکن مهر هم که پفکی ساخته شدو…

  • شعور مردم!!! :
   آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 2

   نه! اینجوری که شما میگی یعنی همه خدمات سازنده داشتن و فقط دولت های نهم و دهم نداشتن! بابک زنجانی رو به چه استنادی میگی احمدی نژاد تحویل داد؟ رحیمی واسه جرم سال ۸۲ تو زندانه!!! احمدی نژاد تحویلش داد؟!!! جرم بقایی چیه؟

  • صدر از مشهد :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 2

   چند می گیری تا گریه کنی ……..؟عجب باندی …..

 4. محمدیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  صد درصد درسته وحرف حساب جواب نداره نرخ تورم هم نتیجه رکوده

 5. بقال سر کوچشون :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 5

  شعور مردم!واقعا برای تو وامثال تو متاسفم.احمدی نژادتموم شده .باور کن تموم شده.اون موقعی که گفت از بقال نارمک گوجه فرنگی بخرید تموم شد.باورکن.این حرف توهین به شعور مردم نبود؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: