تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۶ - ۱۲:۳۸ کد مطلب 72050

چگونه یک دولت منحرف، نظر رهبری را در اتّخاذ مواضع انقلابی جلب کرد؟

تذکر آشکار رهبری عزیز به دولتمردان معتدل در حالی می باشد که در دولت گذشته، ایشان خلاف موضع فعلی از انقلابی بودن و مواضع صریح دولتمردان دولت های نهم و دهم تعریف و تمجید کرده و از آن به عنوان نقطه ی قوت دولت یاد کردند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز ۴ شهریور ۹۴ در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت یازدهم با اشاره به اتخاذ مواضع انقلابی و بیان صریح مبانی امام بزرگوار بیان کردند:

در اتّخاذ مواضع انقلابی، باید صراحت داشت؛ یعنی رودربایستی نکنیم. مواضع انقلابی را، مبانی امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستی نکنیم، ترس نداشته باشیم و بدانیم که «وَ للهِ‌ جُنودُ السَّمواتِ وَ الاَرضِ وَ کانَ اللهُ عَزیزًا حَکیمًا». همه‌ی امکانات عالم و سنن عالم، جنود الهی هستند، میتوان آن جنود الهی را پشت سرِ خود قرار داد و به کمک خود کشاند با توکّل به خدا، با پیمودن راه خدا.

این تذکر آشکار رهبری عزیز به دولتمردان معتدل در حالی می باشد که در دولت گذشته، ایشان خلاف موضع فعلی از انقلابی بودن و مواضع صریح دولتمردان دولت های نهم و دهم تعریف و تمجید کرده و از آن به عنوان نقطه ی قوت دولت یاد کردند.

همچنین در آستانه ی انتخابات ریاست جمهوری معیار انتخاب رئیس جمهور کشور را دارا بودن نقاط قوت فعلی منهای نقاط ضعف دانستند. اما با این حال عده ای در سال های گذشته با تهمت پراکنی بر علیه دولت زنده کننده ی ارزش های انقلابی، آن را منحرف خوانده و تکفیر کردند. حال چگونه یک دولت منحرف! نظر رهبری را در مواضع انقلابی جلب کرده و رهبری بر این نقطه ی قوت تاکید کردند؟!

photo_2015-08-27_12-09-44

رهبر معظم انقلاب در سال ۹۱ و در آخرین دیدار رهبری با هیئت دولت دهم در خصوص این مساله می فرمایند:

یک بخش دیگر از این نقاط قوّتی که به نظر من روی آن باید تکیه کرد، مسئله‌‌ی برجسته شدن ارزشهای انقلاب است. در این سالهائی که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز، گفتمان انقلاب و ارزشهای انقلاب و چیزهائی که امام به آن توصیه میکردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم، خوشبختانه کاملاً برجسته شده: مسئله‌‌ی ساده‌‌زیستی مسئولان، استکبارستیزی، افتخار به انقلابیگری. یک دوره‌‌ای بر ما گذشت که اسم انقلاب و انقلابیگری و اینها به انزوا افتاده بود؛ سعی میکردند به عنوان یک ارزش منفی یا ضد ارزش، از این چیزها یاد کنند؛ مقاله مینوشتند، حرف میزدند، گفته میشد. امروز خوشبختانه اینجور نیست، درست بعکس است؛ گرایش عمومی مردم و مسئولان کشور به حرکت انقلابی، جهتگیری انقلابی، ارزشهای انقلابی و مبانی انقلاب است. این را توجه داشته باشید که یکی از عوامل گرایش مردم به دولت، همینهاست؛ یعنی مردم به این ارزشها اهمیت میدهند. مسئله‌‌ی دعوت به عدالت، مسئله‌‌ی ساده‌‌زیستی، دور بودن مسئولان از تجمل؛ اینها خیلی چیزهای مهمی است.

حال چگونه شده که مدعیان ولایتمداری  امروز در مقابل این تذکر صریح رهبری سکوت کرده و همچنان دنبال اثبات انحراف دولت گذشته می باشند؟!

 1. علیرضا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 17

  سلام
  خدا خیرتان دهاد ان شا ا….
  چند پرسشی دارم : امام چیزی در رابطه با رفاه و آسایش مردم نفرمودند ؟
  آیا اینکه مردم در تامین مایحتاج خود دچار مشکل هم بودند را امتم فرمودند ؟
  تا کی قرار است چهره محمود احمدی نژاد را تطهیر کنید ؟
  آیا ایشان لیاقت ریاست بر جمهوری اسلامی را داشتند ؟
  من فکر کنم که …. کرد که فردی مثل ایشان را برای به عهده گرفتن پستی به این مهمی تائید کرد.
  موفق باشید.

  • علی :
   آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 2

   مشکلات معیشتی که در آخر دولت پیش اومد نتیجه کثافت کاری های دوستان سرمایه دار و مرید… بود.
   همون اجناسی که احتکار کردند رو توی سبد تحقیر گذاشتند و پ.لش. از بیت المال برداشتند.
   کجای دنیا یک دولت در حالی که تحت سنگینترین تحریم ها قرار داره مجبوره همزمان با مقابله با تحریم ها،با مفسدین داخلی هم مبارزه کنه و برای وادار کردنشون به خارج کردن برنج هاشون از انبار ها،بره برنج وارد کنه تا بازار آروم بشه
   این فقط یک مثال بود
   قضیه نهاده های طیور رو که یادتونه برادر؟
   این آقایون مدعی اصلاحات و اعتدال و … با جنجال رسانه ای خودشونو مدیر و مدبر نشون میدن و مخالفشونو فاقد تخصص و سواد

   شما برو بررسی کن که آقای دکتر احمدی نژاد چه ویرانه ای رو از دولت م خ تحویل گرفت
   و توصیه میکنم بررسی کنی که دولت اعتدال داره چه بلایی سر اقتصاد و تولید میاره؟
   رشد وحشتناک نقدینگی در حالت رکود!!! تعطیلی کارخانه های سیمان و…..

   • ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 4

    تمام تورم امروز ناشی از وجود بزرگترین اختلاسهای تاریخ در میان دولتمردان گذشته بوده است کسی که خودرا پاکترین دولت می خواند بیشترین تورم را بوجود آورد خودروی ۵ میلیونی را ۲۰ ملیون کرد جنابعالی هم اگر حمیت میکنید بیشک از کسانی بودیدی که در دولت جدید دستش از بیت المال کوتاه شده

  • حسین :
   آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

   واقعا اینانی که شماها سر کار آوردینش شایسته این مقام رو دارند خنگ

 2. محمد حسن موسوی نژاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  احسنت به این تحلیل
  اون پوستر خود گواه همه چیز است خدا خیرتان دهد .
  جای چنین کارهایی در بین انبوه رسانه های زرد و رسانه هایی که اجازه نمیداهند فریاد عدالت خواهی و مظلومیت دولت نهم و دهم به گوش جامعه برسد شما ها در خط مقدم این جبهه قرار گرفته اید و به همین منظور خدا قوت میگوییم

 3. فدائی امامت و ولایت :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بسمه تعالی
  اینطور که از رصد شواهد مشخص می شود ، بنگاه قطره از سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن تبعیت می کند.

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  برادر عزیز،همه دولتها. دارای نقاط ضعف و قوت بودند در دولت دهم اتفاقی که افتاد بعضی سیاسیون مانند قاچاقچیان و گنج گیران که برای رسیدن به هدف به رقیب رحم نمی کنند. عمل کرده که تاکنون نیز ادامه داردد. آب را گل آلود کردند تا بتوانند ماهی خود را صید کنند.

 5. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  خوب یعنی الان که این دولت در مقابل امریکا و انگلیس ذلت نشان داده و ضع مردم خیلی خوب شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بعضی ها انگار سرشتونو باذلت عجین کردن میگن ما ذلیل باشیم اما گوجه و سیب زمینی ارزون بشه که البته همون هم براشون نمیشه

 6. ناشر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  درود خدا ومردم بر احمدی نژاد قهرمان ؛ خدا همه را بیدار کند که غفلتا به یاور رهبر کمک نکردند

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  امام همانگونه که در وصیت نامه خود فرمودند میزان حال فعلی افراد است که شما خیلی بر آن تاکید می کنید در وصیت نامه خود (نقل به مضنون) فرمودند من برخی مواقع نعریف و تمجیدی از برخی افراد نموده ام که بعدا متوجه شدم فریب ظاهر سازی آنان را خورده ام

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: