تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ - ۰۹:۴۳ کد مطلب 72218

مطهری: باید از تجربه احمدی‌نژاد در آمریکای لاتین بهره گرفت

مطهری گفت: نباید تلاش های دولت ها را کنار بگذاریم و باید از روسای جمهور سابق استفاده کنیم. باید از تجربه خاتمی در سیاست خارجی، هاشمی در زمینه کشورهای عربی و عربستان و احمدی نژاد هم در آمریکای لاتین بهره گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید به موازات سیاست خارجی به داخل هم بیشتر توجه کند و رئیس جمهور باید کاستی ها را برطرف کند.

علی مطهری، شامگاه جمعه در جشن بزرگ هفته دولت تدبیر و امید، گفت: امام رضا(ع) با اقشار مختلف مردم مناظره می کرد و با منطق و استدلال پاسخ می دادند لذا نوع برخورد مخالفان باید از امامان درس گرفته و به مخالفان اجازه اظهار نظر دهند.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که چه خون هایی برای انقلاب دادیم و چه عزیزانی را برای انقلاب فدا کردیم. شهیدان رجائی و باهنر از سرمایه های انقلاب بودند.

وی با بیان این که اگر بنا بود امامان با مخالفان با خشونت برخورد کنند اثری از اسلام نبود، تصریح کرد: سیاست ما بر اساس آموزه های قرآن نباید حذف رقیب باشد زیرا کار غلطی است. اینکه گروهی بخواهد گروه دیگر را از صحنه خارج کند اشتباه است و کشور را باید همه اداره کنیم.

مطهری با اشاره بحث امام و نبوت گفت: مقام امامت بالاتر از نبوت است زیرا امامت راهبری جامعه بوده و سخت تر است.

وی افزود: انسان باید همه ارزش ها را هماهنگ رشد دهد تا جامعه متعادل گردد.

وی با بیان این که جامعه نامتعادل همانند عکس های کاریکاتوری است، تصریح کرد: شهید مطهری می گوید غالبا جامعه از درایت به باطل و گمراهی کشیده نمی شود بلکه از افراط و تفریط به فساد کشیده می شود.

مطهری گفت: نباید تلاش های دولت ها را کنار بگذاریم و باید از روسای جمهور سابق استفاده کنیم. باید از تجربه خاتمی در سیاست خارجی، هاشمی در زمینه کشورهای عربی و عربستان و احمدی نژاد هم در آمریکای لاتین بهره گرفت.

وی با تاکید بر این که دولت در سیاست خارجی موفق بوده است، گفت: «برجام» گواه این مطلب است. غربی ها هیچگاه وارد مذاکره با کشورها نمی شوند مگر اینکه روی قدرت سیاسی و ایدئولوژیک آن کشور حساب کنند و حال قدرت ایران را احساس کردند و آمدند پای میز مذاکره.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: دولت باید به موازات سیاست خارجی به داخل هم بیشتر توجه کند و رئیس جمهور باید کاستی ها را برطرف کند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث فرهنگ هم دولت ها باید حساس باشند و سبک زندگی اسلامی را تقویت کنند.

مطهری با بیان این که در آینده نیاز به مجلس قوی و کارآمد داریم زیرا راه برون رفت از بسیاری از مشکلات است، اضافه کرد: باید تلاش کنیم افرادی خوش فکر و مستقل و دارای حریت و آزادی فکر وارد مجلس شوند.

منبع: مهر

  1. گیتی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    در سیاست خارجی که از خاتمی استفاده شده است! ودر استفاده از تجربیات هاشمی فعلا در جای دیگر !!! استفاده میشود وتجربیات احمدی نژاد هم در آمریکای لاتین در پسا توافق به رویاهای گذشته تعلق گرفت………یعنی لولو اوباما برد!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: