تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ - ۰۹:۳۰ کد مطلب 72492

چرخش 180 درجه ای موضع زاکانی در خصوص سفارت انگلیس؛

زاکانی سیاست های چه کسانی را دنبال می کند؟

آیا وقت آن نرسیده که زاکانی در یک موضع رسمی نسبت به مواضع قبلی خود در خصوص سفارت انگلیس اعلام پشیمانی کند؟! و یا اینکه جناب ” عمار” قصد دارد با سکوت خود ثابت کند که موافق حضور دوباره انگلیس در کشور بوده و بر سیاست های دولت اعتدال مهر تائید می زند؟

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، ماجرای حمله به سفارت انگلیس با وجود مخالفت جدی رهبر معظم انقلاب و دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان حامیانی از جنس زاکانی داشت. اتفاقی که گرفتاری ها و مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرد و باعث شد حملات زیادی به دولت قبل صورت بگیرد.

شواهد ماجرا نیز نشان می داد ورود به سفارت از پیش طراحی شده و تعمدی برای وارد کردن دانشجویان به ساختمان سفارت وجود داشته است که یقینا دستگاه های امنیتی و قضایی کشور، در وقت مقرر نسبت به این مساله رمزگشایی خواهند کرد.

حدود چهار سال پیش برخی افراد همچون علیرضا زاکانی در نطق خود، از حمله به سفارت تمجید کرده و فرمان به ادامه ی اعتراضات می دهند. اما امروز که پای انگلستان به کشور باز شده و همان جوانان در اعتراض به حضور دوباره انگلیس تجمع می کنند و در این تجمع ضرب و شتم شده و مورد توهین واقع می شوند، از سوی رسانه ی وابسته به زاکانی متهم به ایستان جلوی انقلاب شده اند. چرخش ۱۸۰ درجه ای رسانه ی زاکانی نشان از این دارد که وی از حضور دوباره انگلیس در کشور بسیار خشنود بوده و هیچ انساس نگرانی نسبت به نفوذ استکبار در کشور نمی کند.

علیرضا زاکانی یک روز پس از حمله به سفارت انگلیس با حمایت همه جانبه از این اقدام گفت:

اقدام خودجوش دانشجویان در اعتراض به سفارت انگلیس، برآمده از یک خشم مقدس بود. معتقد هستم که انگلستان در این رخدادها حاصل گوشه‌ای از جنایاتی را که در طول قرن‌ها در اقصی نقاط جهان و به ویژه در ایران انجام داده بود مشاهده کرد. اعتراض شدید دانشجویان تنها بخشی از خشم متراکمی است که در دل جوانان این کشور وجود دارد و انگلستان ظهور و بروز آن را به دلیل دخالت‌های خود می‌بیند. دانشجویان باید به اعتراضات خود به صورت جدی ادامه دهند و با بیانی رسا مراودات سلطه جویانه انگلستان را تبیین کنند ضمن آنکه معتقدم دانشجویان باید مسیری را برای اعتراض انتخاب کنند که شأن نظام اسلامی و چارچوب‌های آن شکسته نشود و بهانه‌ای به دست بدخواهان نیفتد. آنچه که باید نسبت به آن اعتراض شود اعتراض به رفتارهای جنایتکارانه و اندیشه‌های ناپاک عناصر چپاولگر انگلیس است که در سالیان اخیر پیروی‌های کورکورانه‌ای هم از سیاست‌های آمریکا داشته است. انگلستان باید پاسخگوی سیاست‌های خصمانه خود در قبال ملت مسلمان ایران باشد. باید از دانشجویان به دلیل این اعتراضات تشکر کرد و در عین حال از آنها درخواست کرد با نوع اعتراض شرایط را به سمتی ببرند که حربه‌ای به دست دشمنان انقلاب و کفتارپیر(انگلستان) نیفتد. ضمن آنکه مسئولان هم باید تلاش کنند ریشه‌های نفوذ استعمار پیر را در همه عرصه‌ها بخشکانند و فقط به کاهش سطح روابط باانگلستان بسنده نکنند.

حالا پس از گذشت حدود چهارسال و در حالی که بالاخره یخ روابط ایران و انگلیس شکسته شده و سفارت های دو کشور بازگشایی شده اند، نشریه پنجره که صاحب امتیاز و مدیرمسئولش علیرضا زاکانی است گزارشی درباره اشتباه بودن حمله به سفارت انگلیس در سال ۹۰ منتشر کرده است. نگارنده این گزارش حتی تجمع محدودی که زمان بازگشایی سفارت انگلیس در تهران را نادرست و کار دانشجویان احساسی دانسته که در بزنگاه‌ها قدرت تشخیص ندارند. حتی این نشریه تاکیده کرده که عکس هایی که از شکنجه های آن روز در شبکه های اجتماعی منتشر شده، جعلی بوده اند.

در متن این گزارش آمده است:

اما در این میان بودند افرادی که احساسات انقلابی خوبی دارند لیک در بزنگاه‌ها قدرت تشحیص ندارند. افرادی که صرفا با تجمع‌های غیرقانونی احساسی دنبال مطالبات خود هستند. همان طور که ورود اولیه به سفارت انگلستان در آذرماه سال ۹۰ اشتباه بود و رهبری به صراحت، این مخالفت را ابراز کردند در هفته اخیر نیز رفتارهایی از همان طیف سر زد که زیبنده نظام اسلامی نیست، نظیر خبرسازی‌های افراطی درباره برخورد نیروی انتظامی با ایشان. تا جایی که در شبکه‌های اجتماعی با عنوان شکنجه نیروهای انقلابی از آن یاد شد! عکس‌های دروغینی که کاملا غیرمرتبط با این ماجرا بود. گویی برخی از جوانان انقلابی امروز روبه‌روی انقلاب ایستاده‌اند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-08-29 11:52:36Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

حال چه شده که علیرضا زاکانی و دوستانش که در سال های گذشته ” انحراف یاب” شده و خود را “عمار رهبری” می خوانند امروز نسبت به سیاست های دولت اعتدال و نفوذ آمریکا در منطقه و کشورمان سکوت کرده و جوانان انقلابی را که به تصریح رهبر معظم انقلاب، احساسات درست و پاکی دارند را متهم به ایستادن روبروی انقلاب می کند؟ آیا وقت آن نرسیده که زاکانی در یک موضع رسمی نسبت به مواضع قبلی خود در خصوص سفارت انگلیس اعلام پشیمانی کند؟! و یا اینکه جناب ” عمار” قصد دارد با سکوت خود ثابت کند که موافق حضور دوباره انگلیس در کشور بوده و بر سیاست های دولت اعتدال مهر تائید می زند؟

 1. بهزاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  زاکانی و بقیه نمایندگان و عمارهایی که الان وا داده اند و نای حرف زدن شفاهی رو هم ندارن نتیجه همون دیدگاه تاکید کننده روی ولایتمداری هستن. همون دیدگاهی که میگفت هرچی رهبر بگه. منتها توقع دارن که رهبر یه کمپرسی سنگ و آجر بریزه روی یه موضوعی مثل مذاکرات هسته ای و این عمارها هم فقط در این حد هستن که ازون سنگ ها دوسه تا بردارن پرت کنن به سمت اون موضوع. در همین حد و نه بیشتر. عقل و انرژی و حد و ظرفیتش رو ندارن که بعد از رهبر، تریلی تریلی سنگ و صخره و بتن بریزن رو موضوع. مخصوصا اینکه طرف مقابلشون قلدر و زورگو و بی آبرو و سلطیه و شر و زبون درازه. الانم ترجیح میدن که رهبر چیزی نگفته باشه تا مجبور نشن همون دو سه تا سنگ رو هم پرت کنن. الان خوشن و خوشحالن. بنده شخصا ترجیح میدم به آدمای … مثل مطهری رای بدم ولی به این عمارها… اینان که باعث شدن امامشون خونه نشین بشه و بهش بگن مذل المومنین.

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

   بهمت مثبت دادم اما رای دادن از سر لجبازی و آنهم به امثال مطهری حرام است. خیلی هیچ کس را پیدا نکردی سفید بده. پر چه کم نیستند آدمهای خوب و قابل قبول. نظیر امثال کوجکزاده و حسینیان.

 2. عباس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  هر انسانی که کار میکند حتما اشتباهاتی دارد فکر میکنم در این شرایط که مسئولیت رسیدگی برجام به عهده ی ایشان هست با توجه به تحرکات شدید گروههای مخالف برعلیه ایشان و مجموعه نباید مباحثی مطرح شود که ممکن است باعث تضعیف موقعیتشان شود

  • عبدالله امیرتهرانی :
   آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

   فرمایش شما درست! اما اگر اشتباه، راهبردی و استراتژیک باشد چه؟!!! ماله کشی بر روی موضوع بازگشایی لانه جاسووسی انگلیس یک اشتباه راهبردی است برادر!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: