تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ - ۱۶:۵۴ کد مطلب 72546

روح‌الامینی به تبرئه مرتضوی اعتراض کرد

اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی از کشته‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک به حکم شعبه نهم دادگاه‌کیفری یک استان تهران مبنی بر تبرئه سعید مرتضوی دادستان وقت تهران از اتهام معاونت در قتل عمدی، اعتراض کردند.

به گزارش میدان ۷۲، میر مجید طاهری وکیل مدافع اولیاء دم مرحوم روح‌الامینی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر اظهار کرد: امروز (دوشنبه) به شعبه دادگاه مراجعه کرده و اعتراض موکلانم را به دادگاه تقدیم کردم.

وی اضافه کرد: البته طی روزهای آینده و در مهلت قانونی باقی مانده، یک لایحه تکمیلی نیز به شعبه دادگاه ارائه خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، اولیاء دم مروح روح‌الامینی یکی از کشته‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در سال ۸۸، از سعید مرتضوی دادستان وقت تهران به اتهام معاونت در قتل عمدی شکایت کرده بودند که این شکایت با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست، برای رسیدگی به شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی کشکولی ارجاع شد.

در نهایت دادگاه در ارتباط با این شکایت که به صورت همزمان با بخشی از پرونده تامین اجتماعی رسیدگی شد، حکم به برائت مرتضوی داد.

مرتضوی پیشتر نیز از اتهام معاونت در قتل عمدی مرحوم کامرانی‌فر دیگر فوت شده حادثه بازداشتگاه کهریزک تبرئه شده بود.

  1. محسن :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    اینکه فرزند آقای روح الامینی در زندان کشته شده و بررسی عوامل قتل خوب است ولی اینقدر که اینها به دنبال قاتل نشان دادن مرتضوی هستند بیشتر نشان کینه دارد تا دنبال عدالت رفتن
    آقای مرتضوی در مقام دادستان دستور بازداشت داده اند خوب انجا خلافی رخ داده و افرادی که نباید کشته می شدند فوت شده اند این معنی ا ش این است که دادستان معاونت در قتل داشته
    حال فرض کنید خودرو زندانیان در یک اتفاق چپ شده و همه زندانیان بدلایلیی کشته شوند باید تمام عواملی که دستور این زندانی ها را داده اند باید به صلابه کشید این چه جور رفتارهایی هست آقای روح الامینی این رفتار شما !!!!!!!!!!!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: