تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۳ - ۱۱:۳۶ کد مطلب 72980

اختصاصی/ دکتر غلامحسین الهام در مشهد مقدس:

آمریکا تا زمانی که اسلام باشد با ما اختلاف دارد/ خطر نفوذ آمریکا جدی است

دکتر غلامحسین الهام سخنگوی دولت دهم شب گذشته در همایشی تحت عنوان “رمز نفوذ” که به همت مجمع حامیان تشکیل دولت اسلامی و با حضور اعضای شورای مرکزی این مجمع در مشهد برگزار شد، سخنرانی کرد.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، دکتر غلامحسین الهام شب گذشته در همایش «رمز نفوذ» که به همت مجمع حامیان تشکیل دولت اسلامی و با حضور اعضای شورای مرکزی این مجمع در محل مسجد العلی مشهد برگزار شد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری که از خطر نفوذ آمریکا و شیطنت‌های نظام سلطه ابراز نگرانی کردند، اظهار داشت: نگرانی مقام معظم رهبری از خطر نفوذ آمریکا و شیطنت های نظام سلطه، نشان دهنده مطالبه از ماست که نسبت به این مسئله دقت و حساسیت نشان دهیم.

الهام با بیان اینکه از اول انقلاب با پدیده آمریکا مواجه هستیم و بحث آمریکا در سخنان رهبر کبیر انقلاب دیده می‌شود، گفت: تعبیر صحیح امام راحل از آمریکا به عنوان «شیطان بزرگ»، ادبیاتی فراگیر در سطح جهان شده است. در بعضی مقاطع ممکن است دچار غفلت شویم که مسئله آمریکا مسئله جدی‌ نیست و دیگر موضوعی تمام شده است.

الهام با طرح این سوال که آیا آمریکا بدنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی هست یا نه؟ افزود: باید بدانیم که آیا چنین واقعیتی وجود دارد یا نه و اگر هست چگونه درصدد این تغییر هستند و برای ایستادن و مانع شدن چه راهکارهایی را ما باید در پیش بگیریم.

سخنگوی دولت دهم با بیان اینکه آمریکا بعد از انقلاب اسلامی چندین راهبرد مختلف داشته است، خاطر نشان کرد: از سال ۵۸ تا رحلت امام راحل دعواهای حقوقی را با آمریکا پشت سرگذاشتیم و تجربه لازم درباره نحوه تعامل حقوقی با آمریکا را باید از آنها کسب کنیم.

وی با اشاره به اینکه ادبیات ما با آمریکا در دوران اصلاحات کاملا متفاوت می شود و رویکرد مناسبی به گفت‌وگوی تمدن‌ها نشان دادند تصریح کرد: دوره بعد از اصلاحات در دولت عدالت مقطع دیگری بوجود آورد و در حال حاضر مجدد دچار تغییر شده است.

الهام با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی، رفاه عمومی و … را در گفتمان با آمریکا باید ارزیابی کنیم خاطرنشان کرد: به دلیل تغییر نوع رابطه با آمریکا و غرب این گونه برداشت می‌شود که مشکل از ماست و ما باید تغییر رویکرد دهیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: با توجه به فضای ۳ دهه انقلاب و مقاطع مختلفی که شاهد بودیم این فرضیه مسلم است که آمریکا در جهت تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران حرکت می‌کند.

الهام عنوان کرد: آمریکا عزم جدی دارد و ذات آنها این را اقتضا می‌کند و ما باید این نظام سلطه را تحلیل کنیم؛ بعد از فروپاشی شوروی، دنیا به سمت تک قطبی بودن حرکت کرد و قدرت واحدی بعنوان آمریکا بوجود آمد و جای خالی شوروی را در اروپا نیز پر کرد.

وی با اشاره به اینکه تمام کشورهایی که در زیر بار سلطه شرقی بودند باید به این قطب‌ها نزدیک می‌شدند گفت: جمهوری اسلامی تنها نقطه‌ای بود که هیچ وابستگی به هیچ قدرتی را نداشته است؛ ایران توانست جاپای محکمی به رغم مشکلات عدیده خود در منطقه و جهان باز کند.

الهام گفت: ایران توانست اثبات کند در شرایط سخت جنگ با مدیریت درست امام، به نقطه مطلوب خود می‌رسد؛ بعد از انقلاب این آمریکا بود که رابطه خود را قطع کرد.

وی با اشاره به اینکه اسناد لانه جاسوسی برای برنامه ریزی آمریکا برای طی کردن راه‌های تغییر جمهوری اسلامی بایستی بازخوانی شود تا ببینیم برنامه‌های پیچیده و مدت داری در این زمینه توسط آمریکا وجود داشته است تصریح کرد: جمهوری اسلامی نشان داد بدون آمریکا نیز می‌توان زندگی کرد.

الهام با اشاره به اینکه ظرفیتی که انقلاب را قدرت داد اسلام است گفت: مبانی فکری، مهمترین نقطه اختلاف ما با آمریکا است، آمریکا تا زمانی که اسلام باشد با ما اختلاف دارد.

وی با اشاره به تحرکات دشمن در منطقه افزود: داعش تحت عنوان اسلام در منطقه اسلامی بوجود آمد و سبب شد اسلام در مقابل اسلام بایستد؛ داعش به منظور تحت تاثیر قرار دادن اسلام ناب محمدی بوجود آمد و در مقابل، اسلام خشن، بی منطق و بی مبنا را جایگزین آن می‌سازد.

الهام با اشاره به اینکه داعش درصدد از بین بردن ظرفیت انقلابی اسلام در جهان است بیان کرد: نگاه مستضعفان به جمهوری اسلامی است و اگر این ظرفیت شکسته شود شرایط برای دشمنان ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تقویت نزاع‌های قومی و قبیله‌ای و تجزیه کشورهای اسلامی است اظهار داشت: نظام سلطه بر نهادهای بین المللی غلبه دارد و این نهادها آن گونه که میل آنهاست عمل می‌کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: