تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۸ - ۰۸:۳۱ کد مطلب 73211

سردرد در این سنین خطرناک است

منصوره تقا در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی سردرد ایران که امروز دوشنبه در بیمارستان سینا در حال برگزاری است، اظهار داشت: با وجود اینکه سردرد شیوع زیادی دارد اما این مشکل از طرف مردم و پزشکان مورد غفلت واقع شده است.

به گزارش میدان۷۲، سردرد علامت یا بیماری است که به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود و در کودکان زیر ۵ سال، افراد بالای ۵۰ سال، پس از بارداری و در صورتی که ناگهانی، ناشی از بیماری‌های نقص ایمنی یا با تاری دید همراه باشد خطرناک محسوب می‌شود.

منصوره تقا در نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی سردرد ایران که امروز دوشنبه در بیمارستان سینا در حال برگزاری است، اظهار داشت: با وجود اینکه سردرد شیوع زیادی دارد اما این مشکل از طرف مردم و پزشکان مورد غفلت واقع شده است. تحقیقات نشان می‌دهد از هر صد زن جوان ۱۷ یا ۱۸ نفر دچار سردرد هستند همچنین سردرد بین ۷ تا ۸ درصد مردان نیز شیوع دارد.

وی افزود: شیوع سردرد در کودکان زیر ۵ سال، افراد بالای ۵۰ سال،‌ کسانی که دچار سردردهای ناگهانی می‌شوند، سردردهای ناشی از بیماری‌های نقص ایمنی، سردردهایی که با تاری دید، سرگیجه و ضعف بدن همراه است و سردردهای بعد از زایمان ایجاد می‌شود عوارض شدیدی مانند اختلالات بینایی در بر دارد که باید سریع تشخیص داده شوند و درمان شوند.

تقا ادامه داد: سردرد ممکن است ناشی از تومور در مغز باشد که در این صورت می‌تواند موجب اختلال در حرکت، حافظه و کنترل ادراک شود.
رئیس چهارمین کنگره بین‌المللی سردرد ایران با بیان اینکه سردردها به دو نوع اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود، گفت: در سردردهای اولیه مشکل خاصی در جمجمه وجود ندارد اما از سردردهای ثانویه عاملی در سر یا گردن وجود دارد که سبب سردرد می‌شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: