تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۹ کد مطلب 73350

پس از تذکر صریح مقام معظم رهبری؛

روحانی مخالفان توافق را تهدید کرد/ یک عده افراطی هستند!

روحانی در مراسمی به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون با حضور تعاون گران، شرکت های تعاونی، اتحادیه ها و اتاق های تعاونی و مدیران و کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بعدها راجع به توافق صحبت خواهم کرد و اجازه نخواهم داد یک عده افراطی امید این ملت را نا امید کنند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، رئیس جمهور در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون با حضور تعاون گران، شرکت های تعاونی، اتحادیه ها و اتاق های تعاونی و مدیران و کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده است، اظهار داشت: اگر حقوق کارمندان بر مبنای چاه های نفت تنظیم می‌شده و اگر برنامه ریزی برای این کشور بر مبنای بشکه ای نفت تعیین می‌شده، زمانی بوده است که نقش نفت در بودجه ۵۰ درصد بوده است.

روحانی افزود: سال گذشته سهم نفت در بودجه یک سوم بوده و این یک مشکل است، اقتصاد ما نفتی است یعنی اقتصادی برونزا است.

وی تصریح کرد: در دوران تحریم دیدیم در زمینه نفت کشورهایی به ما تحمیل کردند که روزانه فقط یک ملیون بشکه نفت می توانید تولید کنید، تولید اگر متوقف شود چاه نفت بسته می‌شود.

وی افزود: بعدها راجع به توافق صحبت خواهم کرد و اجازه نخواهم داد یک عده افراطی امید این ملت را نا امید کنند.

رئیس جمهور در ادامه بیان کرد: برجام به معنای شکستن همه این زنجیرهاست ، ملت ما ملتی بزرگ در طول تاریخ است متاسفانه برخی حرکت‌های نا دقیق الماس گرانبهایی را در یک مسیری برده و این الماس را به دور انداخته است ، همه تلاش دولت این بوده این الماس را خارج کند، درخشش این الماس را دنیا میبیند.

وی افزود: ما باید از شرایطی که در آن قرار گرفتیم استفاده کنیم، قهرمانان ملی ما در مقابل شش قدرت جهانی شبانه روز تلاش کردند، متنی به دست آمد که هیچ کس نمی تواند بگوید منطبق با عظمت ایران نیست.

این در حالیست که رهبر معظم انقلاب در ۱۸ شهریور ماه و در دیدار با اقشار مختلف مردم با تاکید بر حفظ روحیه انقلابیگری بیان کردند:

یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت درونی، حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری است در مردم؛ بخصوص در جوانها. سعی دشمنان این است که جوان ما را لاابالی بار بیاورند، نسبت به انقلاب بی‌تفاوت بار بیاورند، روحیّه‌ی حماسه و انقلابیگری را در او بکُشند و از بین ببرند؛ جلوی این باید ایستاد. جوان، روحیّه‌ی انقلابیگری را باید حفظ کند. و مسئولین کشور جوانهای انقلابی را گرامی بدارند؛ این‌همه جوانهای حزب‌اللّهی و انقلابی را برخی از گویندگان و نویسندگان نکوبند به اسم افراطی و امثال اینها. جوان انقلابی را باید گرامی داشت، باید به روحیّه‌ی انقلابیگری تشویق کرد؛ این روحیّه است که کشور را حفظ میکند، از کشور دفاع میکند؛ این روحیّه است که در هنگام خطر به داد کشور میرسد. سه عامل اساسی اقتدار ملّی اینها است: اقتصاد قوی و مقاوم، علم پیشرفته و روزافزون، و حفظ روحیّه‌ی انقلابیگری در همه بخصوص در جوانها؛ اینها است که میتواند کشور را حفظ کند؛ آن‌وقت دشمن مأیوس خواهد شد.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 0

  ترس ترس و ترس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. سربریده. :
  آیا موافقید؟ Thumb up 14 Thumb down 2

  اقای رئیس ! سیاست بروزنزا ست که اقتصادی برون زا تحویل کشور میدهد… ؟ زیاد به برجام دلخوش نباشید … همچنان که نقد بران وارد است … نتایج آن هم با همه تبعاتش روشن است… همان منطقی که نامش “سلسله جنبان دفع نقد برجام ” است بما می گوید:
  پیشاپیش حکم به بی عیب بودن یک توافق … یعنی غرق شدن درتوابع عدم واقع گرائی در میدان محک و عملگرائی آن توافق…مطمئن باشید توافق نامه هسته ی دولت مستعجل است وحتی نرسیده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نخ نما می شود…

 3. سعید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به جای پاسخ حمله میکنند تا مسیر را بپیمایند

 4. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  عکس مناسبیانتخاب کردید….ترس وتهدید و…….

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: