تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ - ۰۸:۵۱ کد مطلب 73376

با تصویب مدل شورای فقها؛

کار اصولگرایان به تعهد کتبی رسید/ پایان اختلافات نیروهای اصولگرا؟

عضو جمعیت ایثارگران بیان کرد: با این سازوکار تعیین شده قرار شده است یک فهرست واحد از سوی اصول‌گرایان ارائه شود و سه تشکل تعهد داده و امضا کرده اند که اگر حتی یک نفر هم از ما در آن لیست نهایی نبود ما به آن فهرست پایبند هستیم و تمکین می‌کنیم.

به گزارش سرویس سیاسی میدان ۷۲، مجتبی شاکری عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره وحدت نیروهای اصول‌گرا اظهار داشت: در جلسات وحدت و همگرایی میان اصول‌گرایان جمع بندی و آسیب شناسی خوبی نسبت به انتخابات گذشته میان اصول‌گرایان صورت گرفته است و آنها نهایتاً به مدلی رسیدند که شورای فقها این مجموعه را راهبری کند و در این شورا جامعه مدرسین، جامعه روحانیت مبارز و آیت الله مصباح یزدی شرکت دارند.

وی ادامه داد: در وضعیت موجود اضلاع اصول‌گرا(حزب مؤتلفه اسلامی، جبهه پایداری و جمعیت ایثارگران) آسیب‌های موجود را مکتوب کرده و به توافق رسیده‌ و پای آن را امضا کرده‌اند؛ مؤتلفه، پایداری و ایثارگران کتباً رضایت داده‌اند که مطابق سازوکار تعیین مصداق برای فهرست نهایی اگر نام هیچ فردی از این سه تشکل در فهرست نهایی نباشد، همین مقدار که فهرست اصو‌ل‌گرا رأی بیاورد کافی است و آنها تمکین کرده و هیچ فهرست دیگری ارائه ندهند.

عضو جمعیت ایثارگران افزود: با این سازوکار تعیین شده قرار شده است یک فهرست واحد از سوی اصول‌گرایان ارائه شود و سه تشکل تعهد داده و امضا کرده اند که اگر حتی یک نفر هم از ما در آن لیست نهایی نبود ما به آن فهرست پایبند هستیم و تمکین می‌کنیم.

شاکری یادآور شد: در دروه‌های قبلی انتخابات فهرست‌های متعددی از اصول‌گرایان ارائه می‌شد ولی هم اکنون با سازوکار تهیه شده قرار است فهرست واحدی از سوی اصول‌گرایان ارائه شود؛ به طورمثال اگر حتی یک نفر از جمعیت ایثارگران امتیاز نیاورد، تمکین می‌کنند؛ بنابراین سه تشکل امضا کرده‌اند که اگر حتی یک نفر از ما در فهرست نهایی نبود، ما به آن فهرست پایبند هستیم. این کار زیبایی است که در میان اصول‌گرایان انجام شده است.

سابقه ی سیاسی اصولگرایان نشان داده با وجود قول و قرارهای داخلی مبنی بر پایبندی بر ائتلاف و لیست واحد، ابن قرارها در آستانه ی انتخابات فراموش خواهد شد.

 1. عباس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  انشاءالله این بار با توجه به حساسیت شرایط همه سر قرارشون هستن

 2. امیر محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خوشبین باش بگو ان شاءالله این دفعه اینطور نمیشه که در آستانه انتخابات وحدت به هم بخوره

 3. مجتبی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  ان شاالله اصولگرایان با توجه به وضعیت خطیر کشور و منطقه، درس گرفتن از تجربیات پیشین و آسیب‌شناسی به عمل آمده نسبت به دوره‌های پیشین عقلانی‌تر و به دور از سهم‌خواهی‌های متداول عمل می‌کنند و سعی خواهند داشت با رویکرد و اراده‌ای جدی‌تر نسبت به ترمیم آسیب‌ها و بی‌تدبیری‌های صورت گرفته در ۲،۳ سال آخر دولت احمدی نژاد و رفتارهای بعضا غلط مجلس نهم اقدام می‌کنند.
  به هرحال قابل کتمان نیست که لج بازی‌ها و بی‌تدبیری‌ها و ضعف‌های احمدی نژاد و وجود برخی افراد منفعت‌طلب و متمایل به جریان هاشمی و … در بدنه و اضلاع اصولگرایی ضرباتی رو بر این جریان وارد کرده که باید جبران بشه.
  ضمنا یک خطر عمده دمیدن بر روح ناامید و تفرقه‌افکنی و همچنین اقدامات جریان شبه اصولگرای طرفدار دولت یازدهم در بین اصولگراهاست.

 4. مهدیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سابقه ی سیاسی اصولگرایان نشان داده با وجود قول و قرارهای داخلی مبنی بر پایبندی بر ائتلاف و لیست واحد، ابن قرارها در آستانه ی انتخابات فراموش خواهد شد.

  دقیقاً همینگونه است

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: