تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۳ - ۱۵:۵۲ کد مطلب 73399

دکتر کوچک زاده در گفتگو با میدان 72:

حتما باید نظر رهبری حکم حکومتی باشد تا رعایت شود؟/ مفاد توافق دست ملت ایران را می بندد

اگر خروجی مذاکرات چیزی است که متعهد شدن قانونی به آن با تصویب در مجلس، دست ملت ما را می‌بندد این اشکالی جدی است.

دکتر مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با میدان ۷۲ گفت: ما باید به این باور برسیم که وقتی رهبری در مورد موضوعی علنا اظهار نظر می‌کنند خیر ما در تبعیت از آن نظر و تلاش برای تحقق آن است و اصولا همه مسائل دیگر باید تابع احکام قانون اساسی و دیگر قوانین کشورمان باشد.

وی با اشاره به صحبت های اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر مصلحت بودن بررسی برجام توسط مجلس و اظهارات آقای عراقچی مبنی بر عدم تصویب برجام در مجلس افزود: شاید آقای عراقچی قبل از اعلام نظر صریح رهبری چنین نظری داده باشند و یا ممکن است آقای عراقچی مثل من و شما به این باور نرسیده باشند که وقتی رهبری در باره موضوعی علنا اظهار نظر می‌کنند خیر ما در تبعیت از آن نظر و تلاش برای تحقق آن است، و یا شاید مثل بعضی‌دیگر باورشان این باشد که تنها احکام حکومتی که بالایش هم نوشته شده باشد “این حکم حکومتی است” باید رعایت شود!

کوچک زاده ادامه داد: شکل بررسی و برخورد ما با معاهدات و اصولا همه مسائل دیگر باید تابع احکام قانون اساسی و دیگر قوانین کشورمان باشد تا مسائل پیش رود، نه نظر آمریکا.

ایشان در پاسخ به سوالی مبنی بر اظهار نظر آقای دکتر عراقچی که وقتی معلوم نیست کنگره برجام را تصویب بکند یا نکند چرا ما با دست خودمان این همه قفل در مجلس و شورای امنیت ملی بزنیم که دیگر نشود زیرش زد، گفت: اگر خروجی مذاکرات چیزی است که متعهد شدن قانونی به آن با تصویب در مجلس، دست ملت ما را می‌بندد این اشکالی جدی است. سخنان آقای عراقچی در مورد برجام دلیلی است بر اینکه توافق شایسته ملت ایران نیست و مفادی در آن هست که دست ملت ما را می‌بندد و به همین دلیل باید از سوی مجلس بررسی و رد شود.

 1. صياد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  درود بر مردان انقلابی درود بر کوچک زاده

 2. فاطمه صالحی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 1

  حق با شماست امام خامنه ای بهتر مصلحت ایران را میدانند ماهم اگر پیرو امام ورهبری وولایت فقیه هستیم باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم ولاغیر

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  دفتر رهبری علنا و واضح و مشخص گفتند که اعمال نفوذ افراد دفتر ایشان در مورد طرح برجام مجلس یعنی همان ادعای شما خلاف واقع است. روی شما واقعا به سر زانوی شتر هم تعارف میزند آقای کوجک…..

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: