تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۱۱:۰۶ کد مطلب 73441

دولت عربستان مسئول خسارات وارده به جامعه علمی ایران؛

کدام دانشمند برجسته کشورمان در حادثه مکه درگذشت؟ + تصویر

دکتر احمد حاتمی، دانشمند فوق دکترای پژوهشگاه فضایی ایران در حادثه تلخ سقوط جرثقیل در مسجدالحرام جان خود را از دست داد.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، دکتر سید احمد حاتمی عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران دارای  مدرک فوق دکترای مهندسی مکاترونیک و دکتری مهندسی مکانیک طراحی کاربردی از انگلستان بود.

دکتر سید احمد حاتمی که در هفدهم دی ۱۳۳۸ در شهر تهران متولد شده، تحصیلات مقطع دیپلم را در رشته ریاضی در موسسه دارالفنون در سال ۱۳۵۷ به پایان رسانده و در دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک ادامه تحصیل داده است.

وی سپس برای کسب مدارج بالاتر علمی راهی کشور انگلستان شده و دوره دکترای را در سال ۱۳۷۶ و  فوق دکتری را در سال ۱۳۸۰ در آن کشور به پایان رسانده است.

۸۶۸۹۹۴۶۷۴-۲-۲۳٫۰۶٫۱۳۹۴-۰۱

آن مرحوم همچنین مدیریت چندین پروژه ملی را در کارنامه خود دارد که از آن جمله است: طراحی و آزمایش مدل مقیاسی حامل، طراحی و آزمایش مدل مقیاسی رحا و ساخت دستگاه کشش نخ بدون تماس نوری.

دکتر احمد حاتمی دارای چندین ثبت اختراع در ایران و انگلستان و مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر و کنفرانس‌های بین‌المللی و ملی است.

ایشان با ۲۸ سال سابقه کار در سطوح مختلف مدیریتی و تخصصی و کارشناسی در پژوهشگاه فضایی ایران و پیش از آن در وزارت جهاد کشاورزی به جامعه علمی کشور خدمات ارزنده‌ای  نموده است.

متاسفانه دکتر احمد حاتمی دانشمند برجسته ی کشورمان در سانحه ی دلخراش مسجدالحرام درگذشت

همچنین مرکز تحقیقات علوم اعصاب با صدور پیامی عروج شهادت گونه این دانشمند متعهد را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

انَّا لِلهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

خبر درگذشت استاد متعهد و مؤمن، دانشمند متواضع و بی ادعا، مرحوم مغفور دکتر سید احمد حاتمی کلشتری، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فضایی ایران، موجب تألم و تأثر فراوان جامعه علمی کشور گردید.

عروج شهادت گونه این دانشمند پارسا در حرم امن الهی و در جریان کمک رسانی متعهدانه به مصدومان حادثه تلخ مسجدالحرام در روز جمعه ۲۰ شهریورماه، به روشنی از مراتب بالای تعهد و معنویت این استاد فرزانه حکایت دارد.

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) توفیق داشت در جلسات متعدد علمی و تحقیقاتی در خدمت این استاد مؤمن و انقلابی باشد و علاوه بر بهره مندی از توانایی های علمی ایشان، از سجایای اخلاقی و تواضع مثال زدنی ایشان نیز بهره مند گردید و البته مطالعات گسترده آن مرحوم در حوزه مسائل دینی و اسلامی نیز بر افتخار این همکاری افزوده بود.

اکنون که جامعه علمی کشور بنابر تقدیر الهی از وجود چنین ذخیره ارزشمندی محروم گردیده است، بر خود لازم می دانیم این ضایعه اسفناک را به مقام معظم رهبری، اساتید و پژوهشگران و بویژه همسر مکرمه آن مرحوم، سرکار خانم دکتر روح‌افزا تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه حضرت احدیت مسئلت نماییم.

همچنین تأکید می نماییم که دولت عربستان سعودی به دلیل قصور و تقصیر در این حادثه تلخ، مسئول خسارات وارده به امت اسلامی و خصوصا جامعه علمی ایران می باشد؛ اگرچه فقدان چنین دانشمند پارسایی، هرگز جبران پذیر نخواهد بود.

در پایان، بار دیگر از پروردگار عالم برای آن فقید سعید و زائر بیت الله الحرام و حرم نبوی، غفران و رحمت واسعه الهی را در آغازین روزهای ماه ذیحجه الحرام مسئلت داریم.

مرکز تحقیقات علوم اعصاب
دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: