تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴ - ۲۱:۰۱ کد مطلب 73465

دکتر احمدی نژاد: دلمان نیامد بین مردمی که با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند حضور نداشته باشیم + تصاویر

دکتر احمدی نژاد اما چنان بی خبر و سر زده آمده بود که استانداری فرصت تمهید بسیاری از مقدمات را نیافت. رییس جمهور در ابتدای ورود به ساری، به چند محله سر زد و از نزدیک وضعیت را بررسی و با چند نفر از مردم گفتگو کرد.

به گزارش میدان ۷۲، پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمود احمدی نژاد با انتشار خاطره ای نوشت: ساعت ۶ صبح روز جمعه ۲۱ دی ماه ۱۳۸۶ بود. تلفن همراهم زنگ خورد و از استانداری مازندران خبر دادند که هر چه سریع تر خود را به محل کار برسانم. پرسیدم خبری شده؟ پاسخ با تاکید بیشتر این بود که خودت را برسان. پرسیدم ساعت مشخصی باید آن جا باشم یا نه همین الان و به فوریت حرکت کنم؟ کسی که زنگ زده بود با صدایی بسیار آرام گفت: رییس جمهور داره میاد، سریع بیا.

رییس جمهور احمدی نژاد در یک صبح تعطیل و سرد زمستانی، بدون اطلاع قبلی و در سفری اعلام نشده و در پی چند روز سرم، برف شدید، افت فشار و قطع گاز در برخی مناطق سه استان گلستان، گیلان و مازندران به ساری آمده بود.

کشور در حال تجربه کردن یکی از بی سابقه ترین سرماها و یخ بندان های ۵۰ سال گذشته بود و هم زمان برخی نقاط سه استان شمالی، به ویژه استان مازندران، به علت برخی نواقص فنی که از گذشته وجود داشت و مهم تر از همه قطع گاز از سوی کشور ترکمنستان، با افت فشار و قطع گاز مواجه شده بود.

دکتر احمدی نژاد اما چنان بی خبر و سر زده آمده بود که استانداری فرصت تمهید بسیاری از مقدمات را نیافت. رییس جمهور در ابتدای ورود به ساری، به چند محله سر زد و از نزدیک وضعیت را بررسی و با چند نفر از مردم گفتگو کرد. چهره مردمی که صبح روز جمعه ۲۱ دی ماه ۸۶، در کوچه و محله شان ناگهان با احمدی نژاد مواجه شدند، بسیار تماشایی بود.

آشکارا معلوم بود برخی چند لحظه متحیر بودند که آیا درست می بینیم یا نه؟ آیا این واقعا رییس جمهور هست که در محله ما حضور یافته است؟ مردم اما خود را به دکتر می رساندند و گفتگو می کردند.

بازدید میدانی که تمام شد، رییس جمهور به استانداری مازندران آمد تا جلسه مدیریت بحران سه استان شمالی را برگزار کند. جمع محدودی از خبرنگاران و صدا و سیما را مطلع کردیم و اولین خبرها از حضور سرزده ی دکتر احمدی نژاد، از ساعت ده صبح همان روز روی خروجی خبرگزاری ها رفت.

جلسه در سالنی سرد و بدون هیچ وسیله گرمایشی برگزار شد. استاندار پیش از این دستور داده بود تا زمانی که حتی یک شهروند بدون گاز هست، در اتاق کار او و هیچ مدیر دیگری نباید هیچ وسیله گرمایشی باشد تا مشکل به طور کامل حل شود. دکتر هم به محض ورود دستور داد در سالن جلسه هیچ وسیله گرم کننده ای نباشد. رییس جمهور در این جلسه با بیان این‌ که ما هرچه داریم متعلق به مردم است، تاکید کرد: یک لحظه ناراحتی مردم هم برای ما قابل تحمل نیست؛ از این رو باید با تمام وجود در جهت رفع آن تلاش کنیم.

دکتر احمدی نژاد گفت: دل مان نیامد برخی از مردم در گوشه و کنار کشور با مشکلات دست و پنجه نرم کنند و ما هیچ حضوری در آن‌جا نداشته باشیم؛ بنابراین تصمیم گرفتیم از نزدیک از این مناطق بازدید کنیم.

دکتر در جلسه ای که تا اذان ظهر طول کشید، آخرین وضعیت را با مدیران سه استان و مدیرانی از وزارت کشور و شرکت گاز بررسی کرد. رییس جمهور بعد از جلسه به میان خبرنگاران آمد و با بیان این‌که برف و سرمای امسال در ۵۰ سال گذشته بی‌ سابقه بوده افزود: استان‌های شمالی به ویژه مازندران به علت این‌که در طراحی شبکه‌ی لوله‌ گذاری گاز در انتهای طرح قرار دارند در این ارتباط مشکل بیشتری در مقایسه با دیگر مناطق دارند.

دکتر به نقص فنی گازرسانی و هم چنین اقدام ترکمنستان اشاره کرد و تاکید کرد تا سه شنبه مشکل به طور کامل رفع خواهد شد. ایشان تاکید کرد اقدامات زیربنایی برای رفع این مشکل، انجام خواهد شد.

اقدام ترکمنستان اما در سخنرانی آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران در خطبه های نماز جمعه ی همان روز شفاف تر بیان شد، ایشان ضمن تشکر از رییس جمهور به خاطر دلجویی از مردم این استان و حضور در مازندران، عمل ترکمنستان در قطع گاز را ناجوانمردانه خواند.

در سالن جلسه فرصتی کوتاه دست داد تا با دکتر احمدی نژاد گپ و گفتی داشته باشم. ابتدا در حضور تعدادی از حضار و کمی بعد گوشه سالن و گفتگویی دو نفره؛ کوتاه، اما صمیمی و به یاد ماندنی. برایشان از وضعیت نامناسب مردم گفتم که خیلی دقیق و با توجه گوش دادند. از حضورشان تشکر کردم و گفتم بار دیگر ثابت کردید که مردی از جنس مردم هستید. و بعد از تیترهای ناجوانمردانه برخی رسانه ها در آن روزها و ماه ها گفتم، و من چه می دانستم تیترهای دروغ و تهمت ها و بی انصافی های بزرگ تری در راه است. دکتر بازوی مرا گرفت و آرام گفت؛ فقط به مصیبت امام حسین (ع) فکر کن، مصیبت احمدی نژاد که چیزی نیست!

و آن روز جمعه ۲۱ دی ۸۶، محرم الحرام بود. دکتر پیراهن سیاهی زیر پالتو پوشیده بود و با همه ی وجود یقین داشت خدا ناظر و شاهد است و اوست که عزت می دهد. و دکتر می دانست حسینی بودن یعنی صبح روز تعطیل به میان مردم عزیزی بروی که در آن کمبود گاز و مشکل فراوان، هیات ها، تکایا و مساجدشان را سیاه پوش کرده بودند و حتی پر شورتر از سال قبل به یاد امام حسین (ع) بر سر و سینه می زدند.

و من در همه ی سال های بعد از آن، هر گاه دلم از بی انصافی ها، بی معرفتی ها، تهمت ها و دروغ ها در حق خادم مظلوم مردم گرفت، به یاد جمله ی خودش افتادم و سریع زیر لب گفتم؛ حسین جان ای آبروی دو عالم…

خاطره ارسالی مخاطبین _ کمال رستمعلی

IMG_20150914_091130-1024x682 IMG_20150914_091134-682x1024 IMG_20150914_091138-1024x682

 1. از زرند کرمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خداوندا خودت از این خادم ملت محافظت بفرما
  درود بر رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای
  درود بر خادم ملت دکتر محمود احمدی نژاد
  درود بر ملت خوب ایران
  مرگ بر فتنه گران
  مرگ بر آمریکا

 2. امین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام و درود بر این مرد بیشه عدالت خداوند پشت و پناهت ای سرباز امام زمان (ع) مطمئنم که ولی خدا نیز از شما راضی است

 3. سید جعفر شاه چراغ :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام فعلاً که زر و زور و تزویر در دولت تدبیر و امید دست به دست هم دادند تا همه خدمات انجام شده را سیاه نشان دهند ولی غافل از این هستند که خقیت همیشه در سایه نمی ماند . در زمان ریاست دکتر بوسیله دوستان پیام دادیم که رحیمی مهره فلانی است با برنامه ریزی بواسطه اعتمادی که به جاجی خاطره داره در مسیری قرارش می دهند که به شما آسیب می رساند که متاسفانه اتفاق افتاد و ان شاالله درسی بشه برای آینده .

 4. مهدیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دکتر بازوی مرا گرفت و آرام گفت؛ فقط به مصیبت امام حسین (ع) فکر کن، مصیبت احمدی نژاد که چیزی نیست!
  دکتر جان کجایی که دلمان برایت تنگ شده است.

 5. فرشید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  دکتر مظلوم کجایی که ملت و روستایی ها بشدت در سختی و مشکلات گیر افتادن و کسی نیس به دادشان برسه…۹۶ یادت نره مردم به امید ۹۶ امید دارند هر چند ایشالله تا اونروز امام زمان بیاد

 6. جواد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  کجایی دکترجان که اوضاعمونو ببینی؟ازبس ناشکری کردن عده ای،خداهمه روگرفتارکرد

 7. پرهام :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمدی نژادهمیشه دلسوزانه برای مردم کارمیکرد.وبدون هیچ نگرانی همیشه در میان مردم بود .برعکس بعضی از آقایون به اصطلاح مردمی.

 8. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  به یاد آنروزهای بی نظیر……خواندن این خاطرات در حالیکه آنچه بعدا بر سر احمدی نژادعزیز آوردندرا بدانیم واقعا دردناک است……شهید زنده بودن آنهم بی اجرقطعا مشگلتر از شهید شدن است .

 9. قابل توجه تکفیر کنندگان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  احمدی نژاد عزیز بهاری برگرد. هوا عجیب سرد و یخبندان شده. نگذار که ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد. رهبری در سخنرانی دیروززشان در جمع پاسداران انقلاب اسلامی وقتی صحبت از اختلال ها در باورها و ایدئولوژی ها بود فرمودند این چیزها بود قبلا. چند سالی تعطیل شد و باز دوباره زنده شده. قابل توجه تکفیر کنندگان دکتر باعزت و افتخارمان

 10. گرمازده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  که چی؟این خاطره مصرف تبلیغاتی داره.باید بهوش باشیم که هوس نکنه دوباره بیاد.

 11. مانا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  بیخود نیست که محبوبترین رییس جمهور تاریخ ایران است

 12. مهرداد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  مان!اشتباه میکنی .معجزه هزاره سومه.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: