تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۱ کد مطلب 73498

دیدگاه/ علی اکبر جوانفکر؛

آتش به اختیار!

به تازگی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که ماههای پایانی کار خود را سپری می کنند، به تصور اینکه حمله به دولت قبل برای انتخاب مجددشان، امتیاز آور خواهد بود. خود را به قافله مهاجمان رسانده و در همداستانی کورکوانه با آنها، تیغ کین را نه برای بیرون راندن دشمن غدار که اکنون در حیاط خانه اردو زده است، بلکه برای شرحه شرحه کردن پرچم دار راستین حق و عدالت، از نیام برکشیده اند.

میدان ۷۲/ علی اکبر جوانفکر: در نیروهای مسلح، اصطلاحی تحت عنوان “آتش به اختیار” وجود دارد که به واسطه آن، برخی یگانهای مسلح ، این اجازه و اختیار را می یابند تا بدون هماهنگی با مرکز فرماندهی ،به سوی هر جنبنده یا شی پرنده ای آتش بگشایند.

اینک دو سال است که دولت یازدهم با همراهی و همصدایی شماری از چهره های رنگارنگ سیاسی و برخورداری از حمایت بی دریغ جریان گسترده رسانه ای تحت الحمایه خود، جبهه مشترک و به هم پیوسته ای را سامان داده و به صورت “آتش به اختیار” و با برخورداری از یک حاشیه کاملا امن، حملات همه جانبه ای را علیه دولت دهم و به طور مشخص برضد دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق سازماندهی کرده و با دروغ پردازی های گسترده، اتهامات بی پایه و اساس، توهین و هجو، در حال انتقام گیری از دولت قبل هستند.

به تازگی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که ماههای پایانی کار خود را سپری می کنند، به تصور اینکه حمله به دولت قبل برای انتخاب مجددشان، امتیاز آور خواهد بود. خود را به قافله مهاجمان رسانده و در همداستانی کورکوانه با آنها، تیغ کین را نه برای بیرون راندن دشمن غدار که اکنون در حیاط خانه اردو زده است، بلکه برای شرحه شرحه کردن پرچم دار راستین حق و عدالت، از نیام برکشیده اند.

از جمله این افراد، کسانی هستند که با سوء استفاده از موقعیت خود در کمیسیون اقتصادی مجلس و بدون هر گونه استنادی، دولت دهم را به واگذای غیرقانونی پروژه ۷۰۰ میلیون دلاری احداث خط ریلی ایران- ترکمنستان به فردی با عنوان (الف – ر) متهم کرده و به تصور اینکه حرف آنها خریداری خواهد یافت، رئیس دفتر رئیس جمهور سابق را هم در زمره متهمین قرار داده اند، اتهامی که در این هفته به تیتر یک بسیاری از روزنامه ها و پایگاه های خبری تبدیل شد.

این در حالی است که پروژه خط آهن اترک – برکت در خاک ترکمنستان و با مدیریت دولت این کشور اجرا شده و هیچ ارتباطی با دولت ایران ندارد و معلوم نیست نمایندگان ساده اندیش مزبور توسط چه کسانی بازی خورده اند تا آنها نیز در این کارزار بی نظیر دولت و رئیس جمهور سابق را آماج حملات هرچند مذبوحانه خویش قرار دهند.

آنچه در این میان بسیار غم انگیز به نظر می رسد، بازی خوردن چند نماینده مجلس یا برخی از فعالان سیاسی برای بازی کردن در میدان دشمن یا تخریب وجهه و شان و منزلت یک دولت و رئیس جمهور مردمی و خدمتگزار نیست، بلکه سکوت تلخ و تاسف بار دستگاههای نظارتی و قضاوتی این آب و خاک در برابر امواج اتهام زنی های بی پایه و اساس است که در نتیجه آن نه فقط عدالت به بدترین شکل ممکن قربانی می شود بلکه اخلاق ، انصاف ، مروت و جوانمردی و معیارهای مورد توافق برای همزیستی مشترک را نیز به ورطه نابودی و نیستی سوق می دهد.

آیا در این کشور می توان به همت بیدار دلی امید بست که برای مهار صداهای ناهنجار ، بر دهان شیاطین داخلی مهمیز بزند؟

منبع: وبلاگ علی اکبر جوانفکر

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  اربابان ثروت در حال خرید صاحبان قدرت رای هستند برای نابودی منافقین صلوات

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  جناب آقای جوانفکر درود بر شرفت ، خداوند محبت جناب آقای دکتر احمدی نژاد را در دل مردم افکنده ، مردم به وقتش سینه چاک می کنند ! با سپاس از زنجان

 3. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  تو را به خدا جمع کنید این بساط مضحک و مسخره تان را . همین طور کیلویی القاب و عناوین نثار می کنید . چقدر غلو و خود شیفتگی ؟ چقدر کیش شخصیت ؟ کدام پرچم دار راستین حق و عدالت؟ در این مملکت تنها یک پرچمدار راستین حق و عدالت هست آنهم حضرت آقاست . نه کسی که معاون اول ایشان فعلاً در زندان آب خنک می خورد و در زندان با مهدی هاشمی شب نشینی می گیرد و التماس دعا دارد. نمکی دانم کی می خواهید سر عقل بیایید. خدا هدایتتان کند .

 4. علی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  میگن حاتم طائی برادری داشت که برای اینکه بتواند اوهم مثل برادرش نقل محافل گردد وهمه اورا بشناسند …..در چاه زمزم را انتخاب کرد؟!
  بله متاسفانه چنین است روش خیلی از سیاسیون امروزی ما ؟!
  حتی خیلی از آنها در سخن وسخنرانی تخریب احمدی نژاد را بر آغاز سخن بانام خدا وگفتن بسم الله الرحمن الرحیم تقدیم داشته وبقای خود را در برائت از احمدی نژاد وتخریب ایشان میجویند؟!
  تخریب احمدی نژاد از جانب سیاسیون اول واول همان کار غضنفر خودی است وسپس یک معنای مهم دیگر نیز داردکه «ای مردم ای مخاطبین من خودم در کارنامه عملکردم هیچ وهیچ ندارم ومجبورم برای اینکه الان دستم خالی نباشه از عملکرد بد در دولت قبل بگم؟!
  ودیر یازود مردم این افراد از خدا بی خبر را خواهند شناخت؟!
  احمدی نژاد ابر مرد تاریخ ایران بوده وخواهد بود
  دوستت داریم دکتر
  دوستت داریم ای همیشه قهرمان
  وای اسطوره بی مثال

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: