تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۷ - ۲۳:۲۴ کد مطلب 73686

وزیر سابق اقتصاد؛

چگونه با خزانه ی خالی ۷۰ درصد افزایش پرداختی ممکن است؟!/ کل واردات در دولت قبل ۴۰۰ میلیارد دلار بوده

حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه به گوشم رسید که روز گذشته فردی مجدداً عنوان کرده که خزانه خالیست و این قبیل حرف های تکراری، در حالیکه آمار نشان می دهد پرداختی های دولت در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ افزایشی ۴۲ درصدی داشته و همچنین در سال ۹۳ نسبت به قبل شاهد رشد ۷۰ درصدی در پرداخت های دولت هستیم!

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، شامگاه پنجشنبه بیست و ششم شهریور ماه مسجد اعظم شهرستان اهواز میزبان همایشی با عنوان “اقتصاد مقاومتی و نفوذ استکبار بود”. همایشی که به همت شورای تبیین آرمان های انقلاب و بازخوانی خط امام و رهبری استان خوزستان برگزار گردید و در آن دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد و دارایی و نیز دکتر ابوالفضل ظهره وند از دیپلمات های کهنه کار وزارت امور خارجه و سفیر سابق کشورمان در ایتالیا و افغانستان به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این همایش دکتر حسینی نیز به بیان مطالبی در خصوص موضوع اقتصاد مقاومتی و مسائل روز پرداختند که در ادامه به بخش هایی از آن اشاره می شود:

دکتر حسینی بیان کرد: در برهه ای خاص از تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم، بیانات مقام معظم رهبری این روزها نسبت به گذشته دارای هشدارهای بیشتری است گویی دغدغه های بیشتری دارند.

وزیر سابق اقتصاد در تبیین موضوع نفوذ اقتصادی آمریکا به عنوان یکی از دغدغه های رهبری معظم انقلاب به ذکر مثالهایی پرداختند: ماجرای شبیخون نیکسون در سال ۱۹۷۱ و چاپ دلارهای بدون پشتوانه و اصالت بخشی به کاغذی به نام دلار در برابر طلا، نفوذ به اقتصاد مالزی و برخی دیگر از کشورهای شرق آسیا در اواخر دهه ی ۱۹۹۰ و کشاندن کار به جایی که وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی آنها باید به انتخاب عوامل آمریکایی ها باشد و…نمونه های مشخصی از اثرات مخرب نفوذ آمریکا به اقتصاد کشورهاست.

دکتر حسینی در رابطه با موضوع نفوذ آمریکا در اقتصاد کشورها به بیان خاطره ای پرداختند: به خاطر دارم پس از فروپاشی شوروی به عنوان یک مدیرکل به همراه وزیر نیروی وقت سفری به یکی از جمهوری های تازه استقلال یافته داشتیم، مدیرعامل یکی از شرکت های برق آنجا نسبت به وزیر نیروی وقت ما بی توجی می نمود؛ بنده به سفیرمان اعتراض کردم که چرا این فرد به وزیر ما این گونه بی اعتنایی می کند، سفیر در پاسخ گفت که به بهانه ی خصوصی سازی این شرکت برق به عوامل آمریکایی ها واگذار شده و این فرد دست نشانده ی آنهاست و حتی به وزیر نیروی کشور خودش هم بی اعتنایی می کند. ملاحظه می فرمایید که موضوع نفوذ اقتصادی تا چه حد می تواند در یک کشور موثر واقع شود.

وی افزود: به بهانه ی ملی شدن صنعت نفت دولت وقت ایران را تحریم کردند تا نهضت ملی شدن صنعت نفت شکست بخورد، آن زمان هم مثل امروز در زمان تحریم عده ای می گفتند این ماده ی عفن به چه درد می خورد اما دیدیم صنعت نفت ملی شد و شاهدیم که این روزها چیزی در اقتصاد نیست که به نفت وابسته نباشد. دشمن چون نتوانست از طریق تحریم و فشار صنعت هسته ای را متوقف بکند به دنبال نفوذ از طریق مذاکره و توافق است.

ایشان همچنین در رابطه با اقتصاد مقاومتی خاطرنشان ساخت: اقتصاد مقاومتی نیاز به نیروی جهادگر دارد، در اقتصاد مقاومتی باید ظرفیت های خود را باور کنیم؛ متاسفانه به گوشم رسید که روز گذشته فردی مجدداً عنوان کرده که خزانه خالیست و این قبیل حرف های تکراری، در حالیکه آمار نشان می دهد پرداختی های دولت در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ افزایشی ۴۲ درصدی داشته و همچنین در سال ۹۳ نسبت به قبل شاهد رشد ۷۰ درصدی در پرداخت های دولت هستیم! حال شما بگویید با یک خزانه ی خالی آیا چنین افزایش پرداخت هایی ممکن است؟! متاسفانه تیترهای رنگارنگ می زنند تا نیروهای جهادگر را از اقتصاد خارج کنند. عنوان می کنند ۷۰۰ میلیارد دلار واردات از چین در دولت گذشته صورت گرفته در حالی که کل واردات در دولت قبل ۴۰۰ میلیارد دلار بوده و واردات ما از چین هم بیش از ۴۰ میلیارد دلار نبوده است. در همین پارس جنوبی به محض فشار آوردن آمریکایی ها طرف های خارجی کار را رها کردند و رفتند و جوان های خودمان کار را بدست گرفته و پیشرفت های خیره کننده ای حاصل شد؛ حال که دوباره دوستان تمایل دارند خارجی ها را بجای جوانان خودمان به پارس جنوبی راه بدهند چه تضمینی وجود دارد که مجدداً ما را در میانه ی راه تنها نگذارند؟!

  1. محمدیار :
    آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

    متاسفانه جناب اقای حسینی ازاین تیترهای چرت وپرت زیادازطرف روزی نامه های زنجیره ای زده میشه

  2. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    احسنت عالی بود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: