تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۵ کد مطلب 73993

شجونی: مثلث اصولگرایی دو ضلع دارد!

وی د پاسخ به این سوال که شما اردیبهشت ماه گفته بودید که در مثلت اصولگرایی، آیت‌ا… مصباح‌یزدی ضلع سوم تصمیم‌گیری و اجماع نیستند نیز گفت: ضلع که نمی‌شود گفت، ما فقط دو ضلع داریم.

به گزارش میدان۷۲ شجونی درباره ائتلاف اصولگرایان با محوریت جامعتین و آیت الله مصباح در انتخابات مجلس گفت:بعضی آقایان در انتخابات قبلی با آیت‌ا… مهدوی خوب کنار نیامدند، لذا انتخابات از اصولگرایی منحرف شد.

جعفر شجونی ادامه داد: بنابراین در این مدت که از انتخابات ۹۲ گذشته است همگرایی‌ای در بین اصولگرایان با محوریت آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح ایجاد شده است که انتخابات تحت اشراف جامعتین باشد.

وی د پاسخ به این سوال که شما اردیبهشت ماه گفته بودید که در مثلت اصولگرایی، آیت‌ا… مصباح‌یزدی ضلع سوم تصمیم‌گیری و اجماع نیستند نیز گفت: ضلع که نمی‌شود گفت، ما فقط دو ضلع داریم؛ یعنی جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین. آقای مصباح هم جزو مدرسین است. مطلب این است که انقلاب ما فرزند حوزه است. امام (ره) انقلاب کرده و این آقایان روحانیون هم حوزوی هستند. اما ممکن است اصلا این آقایان لیست ندهند و فقط گروه‌های دیگری که لیست اصولگرا می‌دهند را تایید کنند؛ یعنی اصولگرایان تحت اشراف این آقایان هستند. در هر اتفاق دیگری هم مثل انتخابات خبرگان و امور دیگر، مردم از روحانیت تبعیت کرده و خواهند کرد.

شجونی  درباره حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات، و شخص عارف، گفت:من اصلاح‌طلب‌هایی که از نظام، امام و قانون اساسی جدا شده‌اند را اصلا قبول ندارم. اینها در مجلس ششم خود را نشان دادند. در مجلس ششم با یک طرح سه‌فوریتی می‌خواستند تمام لوازم انرژی هسته‌ای را بار کشتی کنند و مثل لیبی بفرستند آمریکا. البته نتوانستند آن طرح را ارائه دهند. اینها ضد این مسائل هستند! حالا می‌خواهند از مذاکرات هسته‌ای بهره ببرند که این کمال پررویی است. من اینها را اصلا قبول ندارم. در همدان هم گفتم به نظر من اینها بندباز هستند! … عارف چندان هم مورد اعتماد نیستد. عارف به موقعش هم به سمت رئیس دولت اصلاحات غش می‌کند.

شجونی در ارزیابی خود از عملکرد دولت اعتدال نیز گفت: بنده به این دولت هیچ اعتقادی ندارم. چون نه اصولگراست و نه اصلاح‌طلب.میانه ایستاده و می‌گوید من اینم. ابوموسی اشعری نخستین کسی بود که اعتدال را گفت. من آمده‌ام اعتدال کنم یعنی چه؟! یعنی یک کسی این وسط تندرو بوده است. چه کسی؟! اعتدال چه معنا دارد؟! البته در قرآن اعتدال هست. ولی« واغْلُظْ علیهِمْ» هم هست. این آقا اعتدال را آورده است از جامعه بهره‌برداری کند. این منصفانه نیست. آدم باید همه قرآن را بگوید. قرآن هم اعتدال دارد. به پیغمبر می‌گوید اگر تو تندخو بودی مردم از کنار تو پراکنده می‌شدند. اما به حمدا… تو زینت داری. نرم هستی. این یک جای قرآن است. جای دیگر می‌گوید: «یا ایها النبی جاهِدِ الْکفار والْمُنافِقِین واغْلُظْ علیهِمْ» یعنی‌ای پیغمبر با کفار و منافقین جهاد کن و بر آنها سخت بگیر. آدم باید تمام جوانب مطلب را بگوید.

منبع: آرمان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: