تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۳ کد مطلب 74016

معمای حضور انتخاباتی مداحان!

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران پیش‌تر از توصیه حاج‌سعید حدادیان مداح معروف کشور برای وحدت اصولگرایان در انتخابات پیش رو خبر داده بود.

به گزارش میدان۷۲ عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران پیش‌تر از توصیه حاج‌سعید حدادیان مداح معروف کشور برای وحدت اصولگرایان در انتخابات پیش رو خبر داده بود. مجتبی توانگر با اشاره به گفت‌وگویش با سعید حدادیان گفته بود: این مداح معروف نسبت به تحرکات اخیر اصلاح‌طلبان برای انتخابات هشدار داد و تاکید کرد که اگر اصولگرایان بخواهند در انتخابات آتی همچون سال ۹۲ عمل کنند، قطعا شکست خواهند خورد.

مسئول سابق روابط‌عمومی جبهه متحد اصولگرایان این را هم گفت که حدادیان از تکروی برخی طیف‌های اصولگرا در دوره‌های گذشته انتقاد کرده و تاکید داشت برای وحدت حداکثری میان همه طیف‌های اصولگرا نیاز است که برخی از مواضع خود کوتاه بیایند.

همچنین حدادیان با بیان اینکه یکی از اشتباهات ما این است که در انتخابات سراغ آدم‌های غیرروحانی می‌رویم تصریح کرده بود: خبرهای خوبی از وحدت اصولگرایان به گوش می‌رسد اما در نهایت اگر آقایان به وحدت نرسند مداحان لیست جداگانه‌ای خواهند داد. البته همین جملات باعث موضعگیری برخی از شخصیت‌های سیاسی شد. تدبیر و امید  نوشت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن ‌آبادی در این رابطه اظهار کرد: به لطف خدا کم کم به ایام عزاداری ماه محرم وارد می‌شویم و یک فرصت خوبی در اختیار ما شیعیان قرار می‌گیرد برای ترویج دین و توسعه دین. متاسفانه دیده می‌شود از تریبونی که باید برای ترویج اسلام و دین استفاده شود برخی در جهت منافع سیاسی و گروهی خود استفاده می‌کنند و اخیرا مشاهده شده است برخی از آقایان مداح تا جایی پیش رفته‌اند که می‌خواهند لیست کاندیدای مجلس ارائه کنند؛ این دسته از مداحان در حال فاصله گرفتن از وظایف اصلی خود هستند.

وی ادامه داد: توصیه من که متاسفانه کمتر به آن توجه می‌شود آن است هر کس کار خود را انجام دهد. این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرد: رفتار برخی مداحان مانند این است که ما نمایندگان در مجلس مداحی کنیم. بنابراین آقایان بهتر است به وظیفه و رسالت خود بپردازند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: وظیفه مداحان ارائه لیست کاندیداتوری نیست. وی بیان داشت: در هر مساله سیاسی یک عده موافقند و یک عده مخالف. در مساله دین همه وفاق داریم بنابراین سعی کنند به مسائل دینی بپردازند.

البته روز گذشته سعید حدادیان در حاشیه مراسم ختم پدر فرمانده ناجا درباره اظهارات قبلی خود گفت: «هیچ مداحی نمی‌خواهد برای انتخابات مجلس کاندیدا شود.» با این وجود با توجه به حمایت‌هایی که برخی از مداحان در سال‌های گذشته از برخی دولتمردان داشته‌اند باید منتظر ماند و دید آیا آنها امسال هم به همین مشی ادامه خواهند داد یا ترجیح می‌دهند خود وارد گود شوند.

منبع:آرمان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: