تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۴ کد مطلب 74094

روند نزولی بورس برای پنجمین روز پیاپی

شاخص بورس برای پنجمین روز پیاپی، امروز هم منفی بود و ۲۲۵ واحد ریزش داشت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معامله گران بازار سرمایه امروز برای پنجمیمن روز پیاپی شاهد افت قیمتها و شاخص بورس بودند و با دادوستد ۶۲۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۷۵ میلیارد تومان در ۳۳ هزار نوبت، شاخص بورس ۲۲۵ واحد دیگر افت کرد و تا ارتفاع ۶۱ هزار و ۳۲۸ واحد عقب نشست.
نمادهای معاملاتی شپنا، شبندر و اخابر هم امروز بیشترین تاثیر را در ریزش نماگر بازار سهام داشتند و در مقابل رشد نمادهای معاملاتی چون رمپنا، فارس و مبین هم نتوانست روز خوبی را برای معامله گران بازار رقم بزند.
از سوی دیگر سهامداران نمادهای معاملاتی ثمسکن، رمپنا و فاراک در روز منفی بازار شاهد بیشترین رشد قیمت سهام خود بودند و در مقابل سهامداران نمادهای معاملاتی قنقش، خاذین و کماسه بیشترین افت قیمت را به خود دیدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه نیز امروز برای چندمین روز پیاپی منفی بودند به طوری که شاخص قیمت(وزنی – ارزشی) ۸۸ واحد، کل(هموزن) ۸۱ واحد، قیمت(هموزن) ۶۹ واحد، آزادشناور ۵۷۷ واحد و شاخص بازار اول ۲۸۸ واحد واحد افت کردند و شاخص بازار دوم ۲۳۹ واحد رشد داشت.
این گزارش می افزاید: در بازارهای فرابورس ایران نیز با جابجایی ۸۵۲۴ میلیون ورقه به ارزش ۱۵۹۲ میلیارد تومان در ۱۸ هزار نوبت، آیفکس ۱۰ واحد دیگر افت کرد و در کانال ۶۷۲ واحد متوقف شد.
به باور کارشناسان، در شرایط کنونی، واقعیت افت بازار بیش از آن چیزی است که شاخص بورس نشان می دهد چرا که در چند ماه گذشته برخی نمادها افت بیش از ۵۰ درصدی را داشته اند و باید واقعیتهای بورس و زیان سهامداران را در گزارشهای شش ماهه ای که شرکتها ارائه می دهند دید.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: