تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ - ۱۶:۳۴ کد مطلب 74127

جزئیات دیدار پوتین و نتانیاهو در خصوص سوریه

رئیس ‌جمهور روسیه در دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد که دمشق در پی ایجاد جبهه تازه‌ای در جولان نیست و مسئولان سوری فقط قصد دارند کشور خود را حفظ کنند.

به گزارش میدان۷۲ رئیس‌جمهور روسیه روز دوشنبه در اظهاراتی گفت که اقدامات و مواضع مسکو در قبال خاورمیانه مسئولانه خواهد بود.

وبگاه خبری «عربی برس» گزارش داد؛ پوتین در دیدار با «بنیامین نتانیاهو»‌ نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرده که «سوریه در پی ایجاد جبهه تازه‌ای در جولان نیست».

وی همچنین اظهار داشته است که مسئولان سوری فقط قصد دارند کشور خود را حفظ کنند.

این در حالی است که نتانیاهو امروز دوشنبه در جریان یک سفر رسمی به مسکو با رئیس جمهور روسیه دیدار و پرونده‌های مهمی از جمله سوریه را بررسی کرده است.

رادیو اسرائیل نیز پیش از این دیدار مدعی شد: «نتانیاهو در جریان دیدار با پوتین بر میزان خطری تأکید خواهد کرد که اسرائیل در نتیجه حمایت تسلیحاتی نظام سوریه توسط روسیه با آن مواجه خواهد بود».

به ادعای این رادیو، اگر این تجهیزات تسلیحاتی به دست گروه‌های افراطی حاضر در سوریه بیفتد امنیت اسرائیل را تهدید خواهد کرد.

مسئولان سوری از جمله «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل همیشه تأکید دارند که صهیونیست‌ها علاوه بر جنایات گذشته خود جنایت جدید دیگری که حمایت از تروریسم و تروریست‌هاست مرتکب می‌شود که در واقع این مسئله از رابطه تنگاتنگ تلآویو و تروریست‌ها حکایت دارد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: