تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ - ۱۰:۴۳ کد مطلب 74225

تاملی بر سخنان اخیر برادر عفت مرعشی ؛

شرف داشتید که یک جانباز شیمیایی را کتک نمی زدید!/ مرعشی ها هنوز هم پشتشان از محبوبیت مردمی احمدی نژاد می لرزد

اخیرا حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفته” اگر کسی با شنیدن نام دولت نهم و دهم پشتش نلرزد یک ایرانی با شرف نیست “.

به گزارش میدان ۷۲، شاید کالبدشکافی این سخنان نشان دهد که این همه خشم و نفرت حسین مرعشی برادر خانم هاشمی رفسنجانی از کجا آب می خورد. او از اول انقلاب تا زمان روی کارآمدن احمدی نژاد پستها و مقام های زیادی داشت که باعث شده بود به ثروت زیادی دست پیدا کند.

او که برادر خانم هاشمی بود طی این سالها در همه مناصب اجرایی کشور بود اما با آمدن احمدی نژاد به گوشه ای پرت شد و اگر او امروز چنین سخنی گفته به این دلیل است که دولت نهم و دهم پشتش را لرزانده است .

حسین مرعشی برادر عفت مرعشی همسر هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۳۷ در یکی از روستاهای رفسنجان بنام کشکوئیه به دنیا آمد . او نماینده دوره‌های پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی بوده است.

 وی در دولت میر حسین موسوی و دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی در دولت پنجم استاندار کرمان و در دولت ششم، رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی، دو دوره نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است.

مرعشی از اوّلِ انقلاب تا ریاست جمهوریِ محمود احمدی نژاد (دولتِ نهم)، مسئولیت‌های گوناگون را در پرونده خود دارا است. مسئولیت‌های او از جهاد سازندگی شروع و به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ختم شد و طی این سالها توانسته بود از کنار حکومت بودن استفاده های زیادی ببرد.

 او با آمدنِ دولتِ محمود احمدی نژاد (دولتِ نهم) در تیرماهِ ۱۳۸۴، از ریاستِ سازمانِ میراث فرهنگی برکنار شد و از آن پس به عنوانِ عضوِ ارشدِ و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی، همواره از منتقدینِ جدّیِ سیاست‌های محمود احمدی نژاد بوده‌است.

مرعشی در ۲۷ اسفند ۸۸ به دلیل شایعه پراکنی علیه امنیت ملی دستگیر می شود و برای اجرای حکم یکساله به زندان اوین می رود . او طی یک مصاحبه اینترنتی بعد از انتخابات سخنان ضد و نقیضی علیه نظام گفته بود و مردم ا تحریک می کرد که خودشان را به اوین معرفی کنند تا از بقیه زندانی ها حمایت شود.

حسین مرعشی همچنین عامل اصلی کتک زدن یک جانباز بنام بهرام امیرحیدری در همایش اصلاح طلبان کرمان بود .

امیرحیدری جانباز شیمیایی ۷۰ درصد در مورد این حادثه می گوید: زمانی که موسوی لاری گفت ما پدید آورندگان و صاحبان این انقلاب هستیم، آنوقت به ما می‎گویند برانداز و ساختار شکن، وقتی سخنان وی به اینجا رسید، من بلند شدم گفتم آقای موسوی لاری! اگر شما و آقای مرعشی ساختار شکن نیستید، پس فتنه ۸۸ را چه کسانی و چرا به وجود آوردند؟ فتنه‎ای که باعث خسارت های فراوان برای کشور شد و دشمنان را نسبت به انقلاب به طمع انداخت.

این جمله را که گفتم، مرعشی از جلوی جمعیت بلند شد و به چند نفر اشاره کرد که فلانی را از جلسه بیرون کنید. پس از دستور آقای مرعشی ۱۰ ، ۱۲ نفر به سمت من آمدند و به زور مرا به سمت انتهای سالن هول دادند،  البته من مقاومت می‎کردم، اما آنها دستهایم را از پشت گرفته بودند و مدام مرا با مشت و لگد می زدند که در این بین پیراهنم پاره شد. در همان حین، گفتم اگر شما فتنه گر نیستید، چرا از کلمه فتنه بدتان می آید؟ چرا علیه فتنه گران موضع گیری نمی‎کنید؟ چرا مرگ بر فتنه‎گر نمی‎گویید؟ با همین وضع من را بیرون بردند و درب سالن را بستند.

به هر حال آقای مرعشی حق دارد پشتش با شنیدن دولت نهم و دهم بلرزد چون دولت نهم و دهم برآمده از جریان انقلاب و فرزندان انقلاب بودند و کاخ آرزوها و هیمنه خیالی افرادی چون مرعشی را ویران کرد که امروز مجبور به اینطور سخن گفتن شوند و به میلیونها ایرانی توهین کنند.

همه ملت ایران می دانند تنها دولتی که به نفع مردم کار کرد و حرف دل مردم را زد دولت نهم و دهم بود وگرنه هیچکس از دولت سازندکی هاشمی دل خوشی ندارد و در سالهای پس از دوم خرداد نیز وضع معیشتی مردم فرقی نکرد اما این احمدی نژاد بود که یارانه مردم و در واقع حق آنها از نفت را به سفره های آنها برد .

اگر مرعشی اینگونه سخن می گوید بخاطر اینست که می داند احمدی نژاد محبوب قلبهای مردم ایران است وگرنه قطار ایستاده که سنگ زدن ندارد . او و همفکرانش می دانند برای ماندن در صحنه باید احمدی نژادی ها نباشند و برای همین است که مجبورند از شدت عمق کینه و تنفر به مردم ایران توهین کنند .

ما به مرعشی حق می دهیم که عصبانی باشد و در این عصبانیت غوطه ور شود چون هر کسی هم از صدر انقلاب تا ابتدای دولت نهم و دهم این همه مقام و منصب ، احترام و امکانات و … داشت به یکباره هم از اصل افتاد و هم از اسب ، مجبور می شود چنین حرفهایی بزند .

منبع : گلستان ما

  1. دوستدار احمدی نژاد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 10 Thumb down 0

    مرعشی وای وای وای

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: