تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱ - ۱۱:۴۰ کد مطلب 74477

تکرار توهین به بخشی از مردم توسط مرعشی

حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران(معروف به حزب آیت‌الله هاشمی رفسنجانی) که اخیراً با یک اظهارنظر خود حاشیه‌‌ساز شده است، در گفت‌وگویی با یک خبرگزاری وابسته به جناح اصلاح‌طلب توضیحاتی درباره اظهارات اخیر خود ارائه کرده است.

به گزارش میدان۷۲ حسین مرعشی که پیش از این تاکید کرده بود “اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم، تنش نلرزد و متأثر نشود یک ایرانی «باشرف» نیست!” به منظور تصحیح سخنان خود و متوقف کردن حجم انتقادات به اظهاراتش، گفتگویی با یک خبرگزاری دوم‌خردادی انجام داده و گفته است: “صحبت من ناظر به آینده بود و تصورم بر این بود که بعد از تجربه زیان‌باری که در عرصه‌های مختلف در دولت‌های نهم و دهم پیش آمد و بعد از جسارت‌های دولتمردان دولت‌های نهم و دهم  نسبت به مقام‌های بزرگ نظام٬ جامعه ما باید از این تجربه آموخته باشد که دیگر چنین فضایی در کشور تکرار نشود.”

هرچند حسین مرعشی پس از مواجهه با اعتراضات و انتقادات، در گفت‌وگوی خود سعی کرده اظهارات سابق خود را به نوعی اصلاح کند، با این حال آنچه از این گفت‌وگو نیز برمی‌آید، نه تنها اصلاحی بر سخنان سابق نیست بلکه اولاً تاکیدی مجدد بر همان اظهارات و ثانیاً نسخه‌پیچی برای مردم ایران در آینده است.

آنگونه که مرعشی اظهارنظر کرده، اگر بخشی از مردم در “آینده” از روی کار آمدن دولتهایی شبیه به نهم و دهم نهراسند، همچنان مشمول همان اهانت سابق(بی‌شرف!) خواهند شد.

به این ترتیب، اساساً حسین مرعشی هیچ تغییری در اظهارات خود نداده و بر همان نظر سابقش تاکید کرده است.

از گفتگوی امروز حسین مرعشی اینگونه به نظر می‌رسد که وی گمان می‌کند منتقدانش سخنان وی را توهینی به رای‌دهندگان به محموداحمدی نژاد در سالهای ۸۴ و ۸۸ برداشت کرده‌اند، حال آنکه شخصیت‌هایی که طی روزهای گذشته در نقد این اظهارات مرعشی گفته و نوشته‌اند، نه بر این مبنا، بلکه بر همان مبنایی که مرعشی امروز نیز بر آن تاکید کرده به سخنان وی اعتراض کرده‌اند.

به گفته منتقدان، اگر چه ممکن است طیف مهمی از مردم خواهان رای مجدد به فردی همچون محمود احمدی‌نژاد نباشند، با این حال حتی اگر یک نفر با دیدگاه فردی همچون مرعشی موافقت نداشته باشد، لزوماً مستحق اهانت‌های سخیفی همچون “بی‌شرف” نیست.

منبع:تسنیم

 1. محسن. اصفهان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  اگر مسله ١١روز اهنت به بزرگان نظام است نامه بى سلام وعدم قبول نتایج انتخابات ٨٨ وصدها عمل ، رفتار و گفتار اقاى رفسنجانى در مقابله با بزرگان نظام وخاطر سازى از امام را چه باید کرد

  • محمدکاظم :
   آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

   نه حاج بابا منظورش از بزرگان نظام دقیقا شوهرخواهر گرامیشه که تنها استوانه این نظام محسوب میشه…

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: