تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۱ - ۱۶:۴۲ کد مطلب 74574

ان‌بی‌سی مدعی شد: آمریکا مکالمات احمدی‌نژاد را در نیویورک شنود می کرد

شبکه ان‌بی‌سی آمریکا روز چهارشنبه به نقل از یک سند محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا، مدعی جاسوسی واشنگتن از هیئت اعزامی ایران به نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سال ۲۰۰۷ شد و اعلام کرد که تلفن احمدی نژاد شنود می شد.

این شبکه آمریکایی نوشته است: «آژانس امنیت ملی آمریکا احتمالا این هفته در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، از سران خارجی نظیر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران،‌ جاسوسی خواهد کرد.»

در این گزارش به نقل از یک کارشناس اطلاعاتی سابق تصریح شده است که این جاسوسی می‌تواند شامل شنود مکالمات تلفنی و اتاق‌های هتل باشد.

ان‌بی‌سی با استناد به یک «گزارش فوق محرمانه» مربوط به عملیات‌های گذشته علیه هیئت ایرانی، نوشته است که این گزارش نشان می‌دهد جاسوسی الکترونیکی تا چه حد می‌تواند گسترده باشد. بر اساس این سند، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در سال ۲۰۰۷ تمام مکالمات تلفنی احمدی نژاد و هیئت ۱۴۳ نفری همراه وی، مشتمل بر هزاران مکالمه را رصد و شنود کرده‌اند.

این سند سه صفحه‌ای تحت عنوان «توصیه‌هایی برای عکس‌العمل سریع موفق» تشریح کرده است که در سپتامبر ۲۰۰۷ زمانی که دولت جورج بوش از آژانس امنیت ملی آمریکا خواست به طور کامل سفر احمدی‌نژاد به نیویورک را در نظر بگیرد، چه اتفاقی افتاده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: