تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲ - ۰۱:۱۲ کد مطلب 74640

جوابیه به گزارش «جمعیت کم بود، احمدی‌نژاد نیامد»

به گزارش میدان ۷۲، مکتب امیرالمومنین (ع) با ارسال جوابیه به روزنامه شرق نسبت به خبر این روزنامه در خصوص مراسم بزرگداشت شهید احمدی روشن و مکتب امیرالمومنین واکنش نشان داد.

به گزارش میدان ۷۲، روزنامه شرق نوشت:
در پی انتشار گزارشی با عنوان «جمعیت کم بود؛ احمدی‌نژاد نیامد» در شماره ٢٣٩٧ روزنامه «شرق» به تاریخ دوشنبه ٢٣ شهریور ١٣٩۴، هیأت «مکتب امیرالمؤمنین(ع)» به دلیل ذکر نام این تشکل در آن گزارش جوابیه‌ای را ارسال کرده که متن آن به این شرح است: «مکتب امیرالمؤمنین(ع) به همت جمعی از جوانان با هدف تمرین سه اصل عقلانیت، عدالت و معنویت تشکیل شده است که در دور نخست فعالیت، بنا را بر شرح و بازخوانی نهج‌البلاغه توسط استاد ارجمند جناب آقای دکتر الهام گذاشتیم.
هرچند که سخنران دور اول این مکتب یکی از چهره‌های محبوب سیاسی به حساب می‌‌آید، اما مکتب امیرالمؤمنین(ع) با انگیزه‌های سیاسی شکل نگرفته و بنای ورود به عرصه سیاست‌زده این ایام را هم ندارد و در عوض کوشش می‌کند به مبانی اصلی و گفتمانی بپردازد.
به‌هرحال، بعد از مدت کوتاهی تصمیم گرفته شد برنامه در منزل شهدای مختلف در سرتاسر تهران برگزار شود تا ضمن بازخوانی نهج‌البلاغه، تقدیری از خانواده معزز شهدا نیز به عمل آید و جالب آن است که تا به امروز بیش از ده‌ها جلسه را در سکوت مطلق خبری به جهت عدم آلودگی به شیطنت‌های رسانه‌ای برگزار کردیم.
در این بین هنگامی که قرار شد در محضر خانواده شهید هسته‌ای «مصطفی احمدی‌روشن» باشیم، خانواده آن عزیز شب برگزاری برنامه به علت معذوریت‌های خود که به لسان پدر ایشان در روز برگزاری برنامه بیان شد، درخواست کردند تا برنامه در امامزاده علی‌اکبر چیذر و بر سر مزار این شهید والامقام برگزار شود.
هرچند که گمانه‌زنی‌های جدی برای حضور رئیس‌جمهور سابق مطرح بود و دعوت هم از ایشان صورت پذیرفته بود، اما ایشان تأکید داشتند که حضورشان نباید رسانه‌ای شود و البته تنها احتمال حضور خود به عنوان شرکت‌کننده در برنامه و نه سخنران را پذیرفتند تا بهانه برای حمله بددلان و سیاست‌بازان به خانواده شهدا مهیا نشود و از همین رو هرگز به صورت رسمی و قطعی حضور ایشان اعلام نشد (هرچند که برخی از رسانه‌ها این گمانه‌زنی را به صورت جدی ولی غیررسمی در چند ساعت مانده به برنامه مطرح کردند).
باید توجه داشت که برنامه معرفتی مکتب امیرالمؤمنین(ع) با همان تعداد همیشگی برگزار شد و دکتر احمدی‌نژاد نیز با توجه به رسانه‌ای‌شدن برنامه و البته برخی ملاحظات غیرسیاسی و غیررسانه‌ای دیگر، به جای حضور در امامزاده چیذر به منزل این شهید والامقام رفتند.
اما آنچه این روزها دامن مطبوعات و رسانه‌های ما را لکه‌دار کرده است، برخوردهای سیاست‌زده و قلب حقیقت است. محمود احمدی‌نژاد که ترس از بازگشت وی موجب شده تا به هر بهانه وی را مورد نقد و حمله قرار دهند اگر به‌راستی تا این حد بدون محبوبیت است، چرا از حضور وی عده‌ای این چنین هراس دارند و هیچ فرصتی را برای تخریب و حمله به وی از دست نمی‌دهند؟!
چگونه است که استقبال‌های پرشور مردمی در اقصا ‌نقاط کشور از رئیس‌جمهور سابق مورد بایکوت قرار می‌گیرد و برنامه محفلی که هیچ‌گونه تبلیغات میدانی برای آن انجام نگرفته و اصلا قرار بوده است با همان جمیعت اندک بیش از ١٠٠ نفری و در سالنی بسیار کوچک برگزار شود، بهانه‌ای برای تخریب مردی می‌شود که هنوز هم بیش از ٢۴ میلیون رأی وی، موجب هراس بسیاری شده است! ازهمین‌رو علت بیان‌شده برخی رسانه‌ها مبنی بر کم‌آمدن جمعیت و تغییر نظر ایشان برای حضور در برنامه همان‌طور که بیان شده از اساس تکذیب می‌شود؛ باید مجددا تذکر دهیم که مکتب امیرالمؤمنین تشکلی مردمی محسوب می‌شود و برنامه‌های آن نیز با همان قوت قبلی ادامه خواهد یافت».
توضیح شرق: هرچند اگر بنا بود جوابیه‌ای منتشر شود قاعدتا باید از سوی دفتر آقای «محمود احمدی‌نژاد» به «شرق» ارسال می‌شد، ولی روزنامه «شرق» در اقدامی فراتر از وظیفه حرفه‌ای خود، این جوابیه را منتشر کرده است.
اما نویسندگان این جوابیه در حالی مدعی غیرسیاسی‌بودن این مراسم هستند که سخنان مطرح‌شده در آن به‌خوبی نشان‌دهنده جهت‌گیری‌های پررنگ سیاسی این گعده بود. این جوابیه در حالی مدعی منتشرنشدن خبر رسمی آمدن احمدی‌نژاد شده که از روز قبل مراسم، سایت‌های حامی او مانند «دولت بهار»، «هماپرس» و «میدان ٧٢» خبر از آمدن احمدی‌نژاد با عنوان «میهمان ویژه و خدمتگزار ملت» داده بودند.
پرسش این است که چطور آقای «احمدی‌نژاد» خواستار رسانه‌ای‌نشدن حضورش شده و سایت‌های حامی ایشان در اقدامی یکپارچه از روز قبل خبر حضور او را منتشر کرده‌اند؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: