تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۹ کد مطلب 74782

در پاییز از روغن بنفشه بیشتر استفاده کنید

مشکلات پوستی در پاییز بیشتر می‌شود به دلیل اینکه مزاج فصل سرد و خشک است و این خشکی فصل عامل بروز بیماری‌های پوست مانند خارش است که چرب کردن بدن با روغن بنفشه با پایه بادام شیرین بسیار کمک کننده است.

به گزارش میدان۷۲، لیلا شیربیگی متخصص طب سنتی درباره خارش اظهار داشت: خارش یکی از مشکلاتی است که در فصل پاییز بروز پیدا می‌کند و افرادی که دچار خشکی پوست هستند در معرض خارش نیز قرار دارند.

خشکی مزاج فصل پاییز عامل بروز بیماری‌های پوستی است

به گفته وی برخی از افراد که خارش و خشکی پوست را با هم دارند بسیار آزاردهنده است البته باید دانست که مشکلات پوستی در پاییز بیشتر می‌شود به دلیل اینکه مزاج فصل سرد و خشک است و این خشکی فصل عامل بروز بیماری‌های پوست مانند خارش است.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: افراد اگر خشکی پوست همراه با خارش دارند, از روغن بنفشه استفاده کنند. روغن بنفشه ضدالتهاب موضعی با پایه گیاهی است البته روغن بنفشه‌ای در پایه بادام شیرین تهیه شده باشد.

روغن بنفشه موجب مرطوب شدن پوست شده و از خارش می‌کاهد

شیربیگی افزود: برای رفع خارش بعد از حمام بدنشان را با روغن بنفشه روغن مالی کنند این کار موجب مرطوب شدن سطح پوست شده و از خارش می‌کاهد.

وی عنوان کرد: در کلینیک‌های طب سنتی دانشگاهی روغن بنفشه در پایه بادام شیرین وجود دارد. برای اطمینان افراد می‌توانند, روغن بنفشه در پایه بادام را از درمانگاه‌های طب سنتی که وابسته به دانشگاه‌ها تهیه کنند.

این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: بهتر است برای تاثیر بیشتر افراد دو مرتبه در روز بدنشان را با روغن بنفشه در پایه بادام روغن مالی کنند که اثرات بهبودی را سریع تر ببینند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: