تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۷ کد مطلب 74872

حجت الاسلام امیری فر دز گفت و گو با میدان 72:

حادثه منا از علائم ظهور نیست

امیری فر با هشدار درباره افتادن در دام دو قطبی های شیعه و سنی گفت: این مطلب به‌ معنای ردّ بی‌کفایتی آل‌سعود نیست؛ بلکه هشداری است که در دامِ دوقطبی‌ها افتادن، سادگی و بی‌بصیرتی است.

حجت الاسلام و المسلمین عباس امیری فر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی میدان ۷۲، با بیان اینکه در پی حادثهٔ اندوهبار در منا، پیام‌هایی تصویری و متنی فرستاده می‌شود تا آن را از نشانه‌های ظهور بداند، افزود: بخشی از روایات مربوط به نشانه‌های ظهور، سندیّت ندارند و بررسی آنها کاری تخصّصی است و صِرف ذکر متن روایت یا ترجمهٔ آن در برخی کتاب‌های متأخّر یا معاصر، مجوّزی برای برداشت‌های شخصی نمی‌شود.
وی گفت: اصل آن حدیث، فارغ از بررسی سندِ آن، چنین است؛ عن سهل بن حوشب قال: قال رسول الله صلى الله علیه و آله: سیکون فی رمضان صوت، و فی شوال معمعه، و فی ذی القعده تحارب القبائل، و علامته نهب الحج و تکون ملحمه بمنى و یکثر فیها القتل و تسیل فیها الدماء حتى تسیل دماؤهم على الجزیره ( الجمره ) کهاین حدیث در منتخب الأثر ص۴۵۱، بشاره الإسلام ص۳۴، یوم الخلاص ص۵۳۲، بیان الأئمه ج۱ ص۴۳۳ و ج۲ ص ۳۵۵ آمده است.

امیری فر تصریح کرد: فارغ از سندیّت، اگر قرار بر تطبیق باشد، می‌توان گفت هیچ‌یک از نشانه‌های مذکور، محقّق نشده‌است. صدای بلندی در رمضان امسال شنیده نشده؛ جنگ قبایل و غارتِ حاجیان و کشته‌شدن مردم در درگیری قبایل رخ نداده؛ قتل فراوانی رخ نداده که خون‌ها بر مسیر جمرات جاری شود! تعبیرات «حادثه خونبار» و «به خاک و خون کشیده‌شدن زوّار» هم، تعبیراتی خبری و ادبی است. از این‌رو، فارغ از سندیّت، این حدیث بر حادثهٔ امروز، قابل انطباق نیست.

وی هشدار داد: فضای به‌وجود آمده سبب برانگیخته‌شدن احساسات مردم شده و کاملاً دیده می‌شود که برخی‌ها در فضای مجازی، از این فضا سوءاستفاده کرده و به دنبال انحراف موضوع، هستند.
امیری فر گفت: هدف از ترویج این شایعات، ایجاد دوقطبی‌های کاذب نظیر شیعه و سنّی است و مصداق آن طرح مدیریّت شیعی اربعین در برابرِ مدیریّت بی‌کفایت حجّ توسط اهل‌سنّت که هدفش تضعیفِ وحدت است.
وی با بیان اینکه این دوقطبی عرب و عجم و ندای تعطیلی حجّ و ستیز با اسلام به‌سودِ کورش‌پرستی است، گفت: ارتباط این موضوع به ظهور حضرت ولیّ‌عصر(عج) و تعیین مصادیق برای برخی روایات، ک سرانجامی جز تضعیفِ اعتقادات مؤمنان ندارد.

امیری فر خاطرنشان کرد: این مطلب به‌معنای ردّ بی‌کفایتی آل‌سعود نیست؛ بلکه  هشداری است که در دامِ دوقطبی‌ها افتادن، سادگی و بی‌بصیرتی است.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  پول سفر حج به سلاح و بمب تبدیل شده و بر سر مردم یمن ریخته میشه حال که حج باید تحریم میشد متاسفانه نشد ولی خداوند چند مرتبه عذاب الهی رو فرستاد که بدونیم حج باید تعطیل بشه

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

   شما سکولارها هرگز دلتان برای حاجیها و یا پول ایران نسوخته است و صرفا در پی فرصتی برای مبارزه با هر نوع نماد و شزایع اسلامی هستند.
   مگر برای سعودیها که کل حج عمره تنها ۶ درصد تولید ناخلص داخلیشان است تعطیل کردن حج آن هم فقط از سوی ایران فرقی دارد؟ سعودی مهم از خدا می خواهد ایرانبیها به حج نروند. خودشان دادن ویزا را نصف کردند.
   تازه مگر پولهایی که هموطنانتان در دوبی و آنتالیا خرج می کنند سلاح و بمب نمی شود؟ چطوز است که هیچاه احدی از شما سخنی در مورد لزوم تعطیل کردن ایمن سفرها نمی گوید؟
   ما به ک.وری چشم شما به حج می رویم. ولو در این مسیر کشته شویم/

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  … پس با این حساب اون حدیثی که اشاره به قتل شیصبانی در روز عرفه داره که شتران چابک تندرو خبر را به گوش همه میرسانند و حتی زنان پرده نشین هم از اون مطلع میشن…اشتباهه. در حالیکه صدام در صبح روز عرفه کشته شد و اخبار اون به سرعت توسط رسانه ها مخابره شد و حتی محروم ترین افراد (زنان پرده نشین) هم از اون مطلع شدن. شتر تندرو هم که در قدیم اعراب برای ارسال خبر ازش استفاده میکردن ولی با این سبک تحلیل هیچ کدومش درست نیست چون نه صدام اسمش شیصبانی بوده نه شترا خبر مرگشو آوردن

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  اگه بعد از حادثه ی فرودگاه دولت ما کمی فقط کمی با صلابت تر برخورد می کردامروز اصلا ما حاجی به عربستانِ نا امن نفرستاده بودیم
  عربستان از طرف کفار عالم دامی شده برای کشتار و آزار مسلمانان

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  چرا یکی از این طرف می افته و یکی از اون طرف ؟!

  نه باید گفت این کشتار منا همان کشتار است و نباید گفت به حضرت عباس این علامت ظهور نیست ؟!

  ما از کجا خبر داریم ، روایات هم به ما می گن برخی از علائم ممکن است با تغییر انجام شود و …

 5. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  با سلام به همه عزیزان. بنده سالهاست که در زمینه ظهور مطالعه میکنم. سوال من این است که چرا به هر ترتیب و هر روشی سعی در این دارید که بگو یید این نشانه آن نشانه نیست. چرا سرمان را زیر برف کرده ایم. گفتند درگیری شام این نیست…… گفتند داعش سفیانی نیست ….. گفتند درگیری یمن این درگیری نیست …. گفتند فاجعه منا این فاجعه نیست زیرا تعداد کشته ها بیشمار نبوده… منظور شما از بیشمار چیست ؟ …. و چندین دلیل واضح که از بیان آنها معذورم.
  فقط خدا از زمان دقیق باخبر است ولی این بس که بخدا بسیااااااار نزدیک است بیشتر از انچه تصور کنید و شاید همین اولین جمعه همین محرم باشد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: