تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۰۸:۰۳ کد مطلب 74959

تمجید BBCاز عربستان در خصوص فاجعه منا

گزارش “سرویس جامعه میدان ۷۲به نقل از فارس، شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی در گزارشی از حادثه خونین دیروز منا که منجر به کشته شدن ۱۳۰۰ نفر و زخمی شدن ۲ هزار تن دیگر شده از قول یک شاهد عینی گزارش داد که مدیریت حجاج توسط سعودی‌ها خوب بوده و نمی‌توان آنها را بخاطر حادثه منا مقصر […]

گزارش “سرویس جامعه میدان ۷۲به نقل از فارس، شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی در گزارشی از حادثه خونین دیروز منا که منجر به کشته شدن ۱۳۰۰ نفر و زخمی شدن ۲ هزار تن دیگر شده از قول یک شاهد عینی گزارش داد که مدیریت حجاج توسط سعودی‌ها خوب بوده و نمی‌توان آنها را بخاطر حادثه منا مقصر دانست.

این شاهد عینی که نامش ذکر نشده به بی‌بی‌سی گفته که اداره مراسم حج توسط سعودی‌ها حرف نداشتو نمی‌توانیم آنها را بخاطر حادثه منا مقصر بدانیم.

بی‌بی‌سی رسانه وابسته به خانواده سلطنتی انگلیس در حالی این خط خبری را در پیش گرفته است که رسانه‌های سعودی و فعالان وابسته به ارتش سایبری سعودی‌ها نیز در شبکه‌های اجتماعی حجاج ایرانی را مقصر حادثه دیروز معرفی کرده‌اند.

درحالی سعودی‌ها این فرافکنی را مطرح می‌کنند که طی ۳۰ سال گذشته بیش از ۳۲۸۸ نفر از حجاج طی حوادث مختلف در مکه و مدینه کشته شده‌اند.

۹ سال پیش هم در سال ۲۰۰۶ فاجعه‌ای دیگر رخ داد که در آن حادثه ۳۴۶ حاجی به دلیل ازدحام کشته شدند و بعدا گفته شد که این مشکل با ساخت پل‌های چند طبقه حل شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: