تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۸ کد مطلب 74997

رئیس کمیسیون عمران مجلس:

درگذشته جوانان به محض ازدواج در مسکن مهر ثبت نام می کردند/ برای استیضاح آخوندی تهدید شدم

سید مهدی هاشمی گفت: در گذشته وقتی جوانان ازدواج می کردند در طرح مسکن مهر ثبت نام می کردند ولی در حال حاضر چنین روندی وجود ندارد. دولت نیز باید راه حل برای رفع و ارتقای این معضل در برنامه خود داشته باشد.

به گزارش میدان ۷۲، پس از آن که نامه در خواست اعلام وصول استیضاح عباس آخوندی که توسط رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی منتشر شد، باز هم بحث استیضاح وزیر راه و شهرسازی بر سر زبان ها افتاد؛ استیضاحی که مدت ها خاک مجلس را می خورد تا به صحن علنی خانه ملت برسد.

سید مهدی هاشمی، رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این خبر که احتمالا استیضاح آخوندی یکشنبه اعلام وصول خواهد، گفت: طبق آئین نامه تاکنون نیز خیلی تاخیر در زمینه استیضاح وزیر راه شده است و احتمالا استیضاح آخوندی یکشنبه توسط هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول خواهد شد.

بلاتکلیفی جوانان برای تامین مسکن در دولت یازدهم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با ابراز بی اطلاعی از افزایش بودجه مسکن مهر توسط دولت، اظهار داشت: اگر دولت و وزارت راه و شهرسازی اعتقاد به طرح مسکن مهر دارد، باید راهکارهای خود را در این زمینه ارائه دهد و تا زمانی که  این برنامه را در دستور کار داشت باید این طرح را ادامه می داد ولی در خوشبینانه ترین حالت می توان انتظار داشت که دولت تنها بتواند مسکن مهر را تکمیل نماید.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسکن مهر در دولت یازدهم به تعویق افتاده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که تعهدات قبلی دولت در این زمینه معوق شده است و در نهایت مردم خصوصا جوانانی که تازه تشکیل خانواده می دهند از جهت بحث تکمیل مسکن بلا تکلیف هستند.

وی افزود: در گذشته وقتی جوانان ازدواج می کردند در طرح مسکن مهر ثبت نام می کردند ولی در حال حاضر چنین روندی وجود ندارد. دولت نیز باید راه حل برای رفع و ارتقای این معضل در برنامه خود داشته باشد.

عدم رسیدگی به شکایات، نارضایتی مردم را به همراه داشته است

هاشمی با اشاره به نارضایتی مردم از وضعیت نظام مهندسی در دوران تصدی آخوندی بر وزارت راه و شهر سازی، اذعان کرد: بخش عمده نارضایتی مردم را عدم رسیدگی به شکایاتشان از هیئت مدیره تشکیل می دهد. همچنین عدم برخورد با تخلفات برخی اعضای هیئت مدیره هرچند که تعداد کمی از آن ها را در بر می گیرد، اعتراضات مردم را به همراه داشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید داشت: عدم اجرای قانون و پیگیری اجرایی شدن قانون در نظام مهندسی و شهرداری ها یکی از دلایل عدم ارتقا کیفی ساختمان ها و مشکلات مردم در این زمینه است؛ از آنجا که بحث مجریان ذی صلاح یکی از شکایات اصلی مردم در این رابطه است، اینجا باید قانون اصلاح شود.

کمیسیون عمران مجلس مخالفت خود را با استیضاح آخوندی اعلام نکرده است

سید مهدی هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا عده ای استیضاح تخصصی آخوندی را سیاسی جلوه می دهند، اظهار داشت: از دلایل مطرح شدن استیضاح و تا اقدامات صورت گرفته در این زمینه، عدم کفایت وزیر به دلیل عدم رسیدگی به مسکن مهر، حوادث پیش آمده در زمینه حمل و نقل و عدم اجرایی شدن مسکن اجتماعی بوده که دلایل کاملا تخصصی برای این موضوع به شمار می رود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به حرکت  برخی رسانه ها مبنی بر القا مخالفت کمیسیون عمران با استیضاح آخوندی، گفت: کمیسیون عمران در هیچ جایی رای گیری نداشته است که بخواهد به صورت رسمی اعلام کند که کمیسیون عمران مخالف استیضاح است. هر یک از اعضا در اظهار نظر خود در این زمینه آزاد هستند، اما  به نظر من در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تعدادی موافق و تعدادی مخالف استیضاح آخوندی هستند.

وی افزود: این موضوعات را می توان با رای گیری اکثر نمایندگان در صحن مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و در غیر این صورت این اظهارات غیر معتبر است. کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هیچ اظهارنظری در خصوص رد یا تایید استیضاح وزیر راه و شهرسازی نکرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: من به عنوان رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هیچ گاه نظر خودم را در این زمینه اعلام نکردم و همیشه از طرف شخص خودم در این موضوع صحبت کرده ام. این درحالی است که من اطلاعات کافی در خصوص ضعف عملکرد و عدم توانایی وزیر در مدیریت وزارت راه و شهرسازی دارم.

تهدید برای جلوگیری از پیگیری استیضاح آخوندی

عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی با اشاره به وجود تهدیداتی علیه خود برای عدم پیگیری استیضاح آخوندی، ادامه داد: شایعات مطرح شده در خصوص رد صلاحیت من در انتخابات هیئت رئیسه نظام مهندسی که توسط برخی سایت ها اعلام شد، رفتاری غیر اخلاقی و غیر رسانه ای در جهت صرف نظر کردن از پیگیری بحث استیضاح وزیر راه و شهر سازی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: با وجود این تحرکات، به هیچ وجه از پیگیری مطالبات مردم در حوزه مسکن و حمل ونقل صرف تظر نخواهم کرد و منافع مردم را تا آخرین لحظه در مجلس شورای اسلامی در این خصوص پیگیری خواهم کرد.

منبع : تهران پرس

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    الان دزد ها زیاد شده اند مهلت به جوانان نمی دهند خدا پدرت را بیامرزد احمدی نژاد که حداقل دغدغه جوان ها را از نظر مسکن کم میکردی الان دستور وام داده اند کدام وام یک جواناز کجا بیاورد سپرده کند هزار سنگ جلوی پای یک جوان گذاشته اند برای تهیه یک مسکنو امیداوریم دولت یازدهم زودت ربر چیده شود و به تاریخ سپرده شود

  2. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    دورود خدا براستیضاح کنندگان لعنت خدا برمخالفان استیضاح دولت روحانی پدرمتقاضیان مسکن مهر را درآورده مسکن مهر خوابیده آماردورغ میدهند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: