تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۱۲:۳۸ کد مطلب 75003

فرار سعودی ها از محکومیت؛

عربستان عاملین فاجعه منا را گردن می زند/ سعودی ها فرار رو به جلو را در دستور کار قرار دادند

“الدیار” مدعی شد “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان دستور داده ۲۸ تن از عاملان فاجعه امروز را فردا جمعه گردن بزنند؛ دادگاه شرعی عربستان علیه آنان حکم داده و حکم مقابل حجاج اجرا خواهد شد.

به گزارش میدان ۷۲، روزنامه “الدیار” لبنان در گزارشی درباره فاجعه امروز (پنجشنبه) “مِنا” که نزدیک به ۱۳۰۰ نفر تا کنون شهید و بیش از ۲۰۰۰ نفر دیگه مجروح شدند، ادعا کرد ورود کاروان “محمد بن سلمان” جانشین ولی عهد سعودی و وزیر دفاع عربستان به همراه تعدادی زیادی از بادیگاردهایش در منا عامل حادثه امروز بوده است.

بنا بر این گزارش، محمد بن سلمان قصد داشت که در مراسم منا شرکت کند بنابراین با ۲۰۰ ارتشی و ۱۵۰ تن از عناصر پلیس عربستان و در میان ازدحام شدیدی جمعیت، خود را به مرکز منا رساند اینجا بود که مسیر حجاج تغییر کرد و برخی از حج گزاران حتی به طرف عکس رفتند؛ ناگهان بر اثر ازدحام بسیار فاجعه بار برخی حجاج به روی زمین افتادند و زیر پای بقیه حجاج قرار گرفته اند و همگی خفه شدند. اما مقامات سعودی در تلاشند این موضوع که حضور محمد بن سلمان عامل فاجعه امروز بوده را مخفی کنند.

با این حال “الدیار” مدعی شد “سلمان بن عبدالعزیز” پادشاه عربستان دستور داده ۲۸ تن از عاملان فاجعه امروز را  فردا جمعه گردن بزنند؛ دادگاه شرعی عربستان علیه آنان حکم داده و حکم مقابل حجاج اجرا خواهد شد.

  1. najvaye-kangan. :
    آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

    این عبارت را جستجو کنید » فیدیو موکب أمیر فی “منى” یفضح کذب الداخلیه السعودیه/ کلیپ ویدیوئی که نشان دهنده علت کشتار منی را نشان می دهد

  2. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

    این خبرتکذیب شده

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: