تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۴ - ۱۸:۳۶ کد مطلب 75074

ارتباط یک ویروس با سرطان سینه

متخصصان دریافتند زنانی که به ویروس «لوسمی گاو» (BLV) آلوده شده‌اند با خطر فزاینده ابتلا به سرطان سینه روبرو هستند.

به گزارش میدان۷۲، در این مطالعه متخصصان به بررسی وجود ویروس لوسمی گاو در بافت پستان ۲۴۰ زن پرداخته و دریافتند در ۵۹ درصد از نمونه‌های گرفته شده از زنان مبتلا به سرطان پستان، نشانه‌هایی از وجود این ویروس بوده است و تنها در ۲۹ درصد از نمونه‌ زنانی که سرطان پستان نداشته‌اند نشانه‌هایی از ویروس لوسمی گاو وجود داشته است.

متخصصان با بررسی اطلاعات جمع آوری شده متوجه شدند احتمال ابتلا به سرطان پستان در زمان وجود ویروس لوسمی گاو سه برابر بالاتر است. نقش این ویروس در بروز سرطان پستان نسبت به دیگر فاکتورهای موثر در این سرطان همچون مصرف مواد الکلی، داشتن اضافه وزن و هورمون درمانی پس از یائسگی بیشتر است.

ویروس لوسمی گاو موجب آلوده شدن سلو‌ل‌های خون حیوان شده هرچند پزشکان همچنین در تلاش برای درک این مطلب هستند که ویروس چگونه به انسان منتقل می‌شود. این احتمال وجود دارد که محصولات لبنی منبعی از این آلودگی باشند. هرچند در این مطالعه چگونگی آلوده شدن نمونه‌های بافت پستان به ویروس لوسمی گاو مشخص نشده است.

به گزارش لایوساینس، «گرتروده بوئرینگ»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که اکنون باید مورد بررسی قرار گیرد چگونگی ابتلای انسان به این ویروس است. همچنین این پرسش مطرح است که آیا این ویروس از طریق گاو به انسان منتقل می‌شود یا عامل انتقال آن انسان است؟

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: