تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۵ - ۱۲:۲۶ کد مطلب 75148

موسسه اعتباری جدید به جای میزان در راه است

شورای پول و اعتبار برای تشکیل موسسه مالی اعتباری جدید بجای میزان و پرداخت تمامی تعهدات این موسسه ,مصوبه صادر کرد .

هادی قوامی – عضو شورای پول و اعتبار نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی از مصوبه این شورا برای تاسیس و تشکیل یک موسسه مالی و اعتباری جدید بجای موسسه منحله شده میزان برای پرداخت تمامی تعهدات و بدیهی ها خبر داد و افزود: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار موافقت اصولی موسسه مالی و اعتباری جدید صادر شده است که به محض تشکیل تمامی دارایی ها و بدیهی ها موسسسه میزان به آن انتقال می یابد.
وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران این موسسه مالی و اعتباری جدید با تضمن آوردن حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال سرمایه خواستار تشکیل این موسسسه شده اند تصریح کرد: این مصوبه شورای پول و اعتبار سریعترین راهکار برای پرداخت بدیهی و تعهدات موسسه منحله میزان است که می تواند نگرانی ها مردم را در سریعترین زمان ممکن پاسخ دهد.
قوامی تصریح کرد : سرمایه گذاران این موسسه از بخش های خصوصی می باشند و امیدواریم این اقدام بتواند پاسخگویی دغدغه ها و نگرانی های سپرده گذاران میزان باشد.
موسسه میزان که در دهه ۷۰ به صاحب امتیازی تعدادی از قضات بازنشسته دادگستری کل استان خراسان بزرگ تشکیل شده بود، اواخر سال قبل با مشکل پرداخت سپرده مردم مواجه شده بود و همچنان نیز بخش زیادی از سپرده گذاران که گفته می شود بیش از ۶۰۰هزار نفر هستند، دارای مطالبات معوقه از این موسسه اند.
این موسسه با تصمیم شورای پول و اعتبار به دلیل عدم توفیق در پرداخت مطالبات سپرده گذاران منحل شده است.
در استان خراسان شمالی حدود ۱۱۰ هزار نفر افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال نزد این موسسه سپرده گذاری کردند که ۲۵ درصد از این سپرده ها تاکنون پرداخت شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: