تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۶:۵۹ کد مطلب 75285

ضرغامی: رئیس جمهور برمی‌گردد؛ هورا

​سفر نیمه‌تمام روحانی می‌توانست دارای بالاترین پیام دیپلماتیک و سیاسی باشد که از دست رفت و ادامه‌ی حضور ایشان در این سفر، به عنوان کاستن از حساسیت و اهمیت این فاجعه‌ی بزرگ انسانی تلقی می‌شود.

به گزارش میدان ۷۲، ضرغامی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

هوووورا به این تصمیم ملی!

 

خبرگزاری‌های دولتی اعلام کردند که آقای رئیس جمهور بعد از نطق امشب، سفر را نیمه تمام گذاشته! و برای شرکت در تشییع پیکر شهدای فاجعه‌ی منا، به ایران برمی‌گردد.

فاجعه‌ی بزرگ قتلگاه منا، هر روز ابعاد وسیع‌تری می‌یابد. اخبار رسیده هر لحظه، لایه‌های جدیدتری از بی‌مسؤولیتی، خباثت و جنایات شاهزادگان سعودی را افشا می‌کند.

بدون تردید بخشی از مفقودین، جزء شهدای این حادثه هستند و باید مراقب بود تا کارگزاران سعودی، آنان را در گورهای دسته‌جمعی دفن نکنند!!

در حالی که افکار عمومی به شدت خواستار قاطع‌ترین برخورد رئیس جمهور محترم، در مهمترین تریبون جهانی است، نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی نمی‌افتد.

از آقای روحانی بعید بود که با توجه به تجربه‌ی دیپلماتیک‌شان، ندانند که ابعاد حادثه در حدی است که باید در همان ساعات اولیه نیویورک را ترک می‌کردند تا مجبور به لبخندهای مکرر سیاسی در دیدارهای نه چندان مهم نباشند.

با این حال خوب است مشاوران ایشان لیستی از سفرهای نیمه تمام رؤسای جمهور دیگر کشورها که در حوادثی به مراتب کوچکتر از این حادثه بوده است را به ایشان ارائه دهند.

از امیر کویت هم به خاطر وساطت با سعودی‌ها تشکر می‌کنیم!

​سفر نیمه‌تمام روحانی می‌توانست دارای بالاترین پیام دیپلماتیک و سیاسی باشد که از دست رفت و ادامه‌ی حضور ایشان در این سفر، به عنوان کاستن از حساسیت و اهمیت این فاجعه‌ی بزرگ انسانی تلقی می‌شود.

 1. مریم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 19 Thumb down 12

  ضرغامی راست میگه

 2. محمدعلی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 16 Thumb down 7

  برای اقای روحانی متاسفم / حداقل سفرش را نیمه تمام نگذاشت اما میتوانست نطق در سازمان ملل او خیلی بهتر باشد /

 3. محی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  متن کاملا مهندس وتیترش فوق العاده هوشمندانه انتخاب شده و گویای عمق فاجعه از مسئولیت ناپذیری برخی حکایت دارد جای هیچ حرفی رو باقی نگذاشته ولی فراموش نکنید !!تاکید میکنم !فراموش نکنید !! برخی ها تصمیم خوشون رو گرفتن که اطلا نشنوند !! وامصیبتا و وااسلاما!!۱

 4. نور :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  خدااون روز رو نیاره که برگرده.

 5. بهزادی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  باز هم به مردانگی پوتین که بدون رعب از آمریکا در سخنرانی اش گفت :من از دولت سوریه حمایت میکنم تا در مبارزه با داعش پیروز شود .داعش از اسم اسلام سواستفاده میکند واین وظیفه سران کشورهای اسلامی است که روشنگری کنند .
  بعد از پوتین اولین مسلمان روحانی بود که سخنرانی کرد .نه روشنگری کرد .نه از مردم یمن وسوریه دفاع کرد .وقتی وارد ایران شد گفت من به هرجا لازم باشد سفر میکنم تا در سوریه صلح برقرار شود .جناب رئیس جمهور چرا در مقابل دید جهانیان ودشمنان سوریه این را نگفتی.
  درود بر شجاعت پوتین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: