تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۷:۳۲ کد مطلب 75290

فروش پراید در ازای ۶۰۰ هزار تومان!

اعضای باند خودروهای زیر مدل ۸۵ را برای اوراق کردن به مالخران می فروختند و تلاش پلیس برای دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این باند با صدور دستور قضایی همچنان ادامه دارد.

کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در حالی با یک عملیات نفوذی موفق شدند باند سرقت پرایدهای سفید معروف به باند «شاهین» را متلاشی کنند که دزدان معتاد و سابقه دار هر پراید مسروقه را بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان می فروختند!

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی روز گذشته با تشریح این پرونده گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت هنگام رصدهای پلیسی برای ردیابی جرایم از طریق منابع مختلف به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد تعدادی از معتادان سابقه دار با تشکیل باند معروف به «شاهین» و بنا به تقاضای مالخران خودروهای پراید مدل پایین را سرقت می کنند.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: بلافاصله عملیات نفوذی پلیسی در این باند آغاز و کارآگاهان در پوشش «مالخر» موفق شدند سرکرده ۲۱ ساله این باند را که معروف به شاهین است شناسایی کنند.

وی افزود: هنگامی که کارآگاهان برای واریز مبلغ خرید خودرو پای دستگاه عابر بانک قرار گذاشتند «شاهین» نیز با پراید سفید رنگ به محل قرار آمد و در حلقه محاصره کارآگاهان گرفتار شد. این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با دستگیری متهم مشخص شد که وی ساعاتی قبل از قرار صوری پراید سفیدرنگ را از بولوار فرهنگ مشهد سرقت کرده است.

وی اضافه کرد: متهم که به شیشه اعتیاد دارد در بازجویی ها همدست سابقه دار دیگر خود را نیز در حالی لو داد که کارآگاهان مخفیگاه او را در منطقه طرقبه زیرنظر گرفته بودند بنابراین پس از جمع آوری اطلاعات تکمیلی، با قرارهای صوری وارد مخفیگاه متهم ۳۸ ساله شدند.

وی گفت: هنوز کارآگاهان در حال صحبت تلفنی و چانه زنی بر سر مبلغ خرید پراید بودند که متهم دیگر پرونده نیز با پراید سفید رنگ دیگری وارد مخفیگاه شد و حلقه های قانون بر دستانش گره خورد. سرهنگ بیدمشکی با اشاره به این که مالخران خودروهای پراید سفید را به مبلغ ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان از اعضای باند خریداری می کردند افزود: عضو کریستالی باند نیز اعتراف کرد که پراید مذکور را ساعتی قبل از بولوار فارغ التحصیلان مشهد سرقت کرده است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی ادامه داد: اعضای باند خودروهای زیر مدل ۸۵ را برای اوراق کردن به مالخران می فروختند و تلاش پلیس برای دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این باند با صدور دستور قضایی همچنان ادامه دارد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: