تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۸:۱۴ کد مطلب 75292

خودداری سعودی‌ها از صدور مجوز فرود هواپیمای هاشمی

مشاور وزیر بهداشت در امور بین‌الملل درباره سفر وزیر بهداشت به عربستان جهت پیگیری فاجعه منا و همچنین رسیدگی به وضعیت مجروحان و جانباختگان این حادثه، گفت: وضعیت فرود هواپیمای حامل وزیر بهداشت در جده هنوز روشن نیست و مجوز فرود از سوی عربستان داده نشده است.

به گزارش میدان۷۲ دکتر اسدی لاری در جمع خبرنگاران حاضر در فرودگاه مهرآباد، درباره سرانجام سفر وزیر بهداشت به عربستان گفت: در این باره دو مساله وجود دارد؛ یکی پرواز از ایران است که امکانات آن در دست دولت جمهوری اسلامی ایران است و اقدامات آن انجام شده است. مساله دیگر آن است که پرواز باید از کویت بگذرد و بر اساس آخرین خبر کشور کویت نیز همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد، اما وضعیت مربوط به فرود هواپیما در جده هنوز روشن نیست.

وی در پاسخ به اینکه آیا سفر وزیر بهداشت امروز انجام می‌شود یا خیر؟ گفت: احتمال همه چیز وجود دارد و وزارت خارجه، ریاست جمهوری و سفیر ما در ریاض واقعا تلاش می‌کنند و دقیقه به دقیقه خبر می‌گیریم.

وی در عین حال ابراز امیدواری کرد که پرواز وزیر بهداشت به مقصد عربستان امروز انجام شود.

منبع: ایسنا
  1. صدر از مشهد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    ( جواب هوی ، های است . ) نمی گم فشار نظامی بیاریم ،فقط کافیه ارسال مستقیم غذا و دارو به یمن داشته باشیم . با یک تیر دو نشان بزنیم ، هم دردی از بمن دوا کنیم و هم دولت سعودی را پاسخگو کنیم . ببخسید ،سه نشان ، هم دولت تدبیر را از حالت خنثی بودن در آریم .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: