تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۱۸:۳۴ کد مطلب 75348

قصور پزشکی، علت فوت دختر بچه ۴ ساله قمی عنوان شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: فوت دختر بچه ۴ ساله در بیمارستان غیر دولتی قم اتفاق افتاد و ارتباطی به مراکز درمانی زیر نظر علوم پزشکی قم ندارد.

به گزارش میدان۷۲، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: فوت دختر بچه ۴ ساله در بیمارستان غیر دولتی قم اتفاق افتاد و ارتباطی به مراکز درمانی زیر نظر علوم پزشکی قم ندارد.

دکتر مظفری روز دوشنبه با تشریح علت فوت دختر بچه ۴ ساله در قم در روزهای پایانی شهریور ماه سال جاری گفت: روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه دختر بچه ای ۴ ساله به نام زهرا بقال آرانی با توجه به پوسیدگی ۱۰ تا ۱۲ دندان خود تحت عمل جراحی قرار گرفت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: با توجه به اینکه جراحی دندان به صورت سر پایی امکان پذیر نبود این دختر بچه در یکی از مراکز غیردولتی تحت بیهوشی قرار گرفت و با انجام اقدامات بیهوشی جراحی شد که یک ساعت قبل از اتمام عمل جراحی، متخصص بیهوشی متوجه کاهش ضربان قلب کودک و وضعیت نامساعد اکسیژن خون می شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از این وضعیت اقدامات احیا بر روی کودک انجام می گیرد که از ساعت ۱۱ الی ۱۷ و سی دقیقه عصر به طول می انجامد که علی رغم تلاش های بسیار اقدامات احیا موثر واقع نمی شود و کودک فوت می کند.

مظفری اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع دیروز در دفتر معاونت درمان جلسه ای با حضور دکتر رضوانی متخصص دندانپزشک و جراح اطفال، دکتر اسماعیلی رئیس دانشگاه دندانپزشکی، خانم دکتر مهدی پور از اعضای هیات علمی و اساتید دانشکده دندانپزشکی، دکتر ارجمند فوق تخصص بیهوشی، دکتر صفدری متخصص بیهوشی، اعتمادی مسئول اتاق عمل و شریفی مسئول فنی اتاق عمل بیمارستان تشکیل و موضوع بررسی شد.

وی در مورد علل فوت کودک پس از بررسی های لازم گفت: پس از ساعت ها بحث و بررسی و اخذ نظرات متخصصین امر در این جریان تقریبا قصور پزشکی و امکانات بیمارستان مطرح شد تا کمیته ای در نظام پزشکی تشکیل، رسیدگی به تخلفات پزشکی بررسی و رای صادر شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان خاطرنشان کرد: قصور پزشکی و امکانات این بیمارستان غیر دولتی مربوط به علوم پزشکی نیست و معاونت تنها در جهت رسیدگی به پرونده تشکیل جلسه داد که به زودی در کمیته تخلفات رای صادر خواهد شد.

اوایل شهریور‌ماه پدر و مادر دختری چهار ساله به نام فاطمه‌زهرا که اهل شهرستان آران بودند برای درمان دندان های پوسیده این دختر بچه به یکی از مراکز درمانی غیردولتی استان قم مراجعه کردند که کودک حین عمل جراحی به‌دلیل آمبولی جانش را از دست داده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: