تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ - ۲۳:۱۲ کد مطلب 75382

نسخه اوباما برای مردم یا دولت ایران؛ مرگ بر آمریکا برایتان اشتغال نمی آورد

اوباما همچنین در ادامه تاریخ، مردم ایران را «غرورآفرین» خواند اما از شعارهای مردم علیه کشورش نیز انتقاد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در بخشی از اظهاراتش درباره ایران ادعا کرد هدف تحریم‌ها تنبیه ایران نبوده و اضافه کرد هدف از این اقدامات، آزمودن اراده ایران برای تغییر دادن رویه‌ها و خط‌مشی‌ها خود در پرونده برنامه هسته‌ای این کشور بوده است.

اوباما همچنین در ادامه تاریخ مردم ایران را «غرورآفرین» خواند اما از شعارهای مردم علیه کشورش نیز انتقاد کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «مرگ بر آمریکا (برای آنها) اشتغال ایجاد نمی‌کند و امنیت را هم ارتقاء نمی‌دهد.» او همچنین از برخی سیاست‌های منطقه ای ایران انتقاد کرد و آن را “فرقه گرایی” خواند.

رئیس‌جمهوری آمریکا درباره مبارزه بر داعش، بر ضرورت همکاری‌ کشورها تأکید کرد اما گفت که این فرایند زمان‌بر خواهد بود.

اوباما با بیان اینکه مسلمان‌ها باید با کسانی که اسلام را تحریف می‌کنند مقابله کنند خاطرنشان کرد «داعش برای بقاء به جنگ نیاز دارد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا، هنگام اظهارنظر دربار نقش دموکراسی در تقویت بنیان حکومت‌ها دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را به قتل‌عام متهم کرد و در اظهاراتی ادعامحور، افزود فجایع سوریه در کشورهایی که دموکراسی در آنها حاکم است رخ نمی‌دهند.

باراک اوباما گفت که آمریکا حاضر است با هر کشوری، از جمله ایران و روسیه همکاری کند تا بحران سوریه را حل کند، اما وضعیت نمی تواند به پیش از جنگ باز گردد. او گفت که اسد نمی تواند انتظار داشته باشد که اوضاع به قبل باز گردد. “گذار مدیریت شده از اسد به حکومتی دیگر باید انجام شود”.

اوباما به موضوع کریمه و اقدامات روسیه هم اشاره کرد و گفت که آمریکا در اوکراین منافع مهم و فراوانی ندارد،‌ اما «نمی‌تواند دست روی دست بگذارد» و ببیند که تمامیت ارضی یک کشور در خطر است.

او اضافه کرد، اگر روسیه با جامعه بین‌الملل به گفت‌وگو نشسته بود و به پای میز مذاکره رفته بود، «هم منافع اوکراین تأمین شده بود و هم منافع روسیه».

وی در عین حال تأکید کرد که کشورش قصد منزوی کردن روسیه را ندارد.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 3

  اگر زنده باد آمریکا برای کسی ایجاد اشتغال میکرد که خود آمریکا این همه بیکار و بدبخت و کارتن خواب نداشت و هر روز یه جاش ورشکست نمی شد ملت بیکار بشن. ما بیشتر از خود آمریکا که نمیتونیم به آمریکا علاقه داشته باشیم!

 2. حسنی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 2

  روحانی!

  نجات جان حاجیان مفقودی بسیار مهمتر از سخنرانی جناحی و ضدآرمانی تو در سازمان ملل بود….

  لطفا پاسخ خانواده های داغدار را بده!!

  روحانی!

  مذاکره ذلت آمیز تیم شما و قدم زدن تفریحی ظریف با کری، ایران انقلابی را مچاله کرد و سعودی را جسور، که حتی ویزا به وزیر تو نداد و درخواست ملاقات تو و وزیرت هم در مجمع رد کرد…

  باز هم بگو با تدبیرت ایران را از انزوا درآوردی و تنش زدایی نمودی!

  رحمت بر تنش زایی که برای ایران عزت و امنیت داشت و لعنت بر تنش زدایی که جان و عزت ایرانی در همه جای دنیا در خطر است… و منجر به مرگ حاجیان شد!

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  واقعا جای خالی احمدی نژاد احساس میشود .گلستان کرده بود مملکت رو. چقد خدمت کرد این دکتر شما. فقط باید بگم مرگ بر دروغ گویان دزد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: