تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۷ - ۱۱:۴۹ کد مطلب 75436

ستایش شیخ الازهر از شاه سعودی برای برگزاری حج

باوجود کشته و زخمی شدن صدها نفر از حجاج بیت الله الحرام در فاجعه منا به علت سوء مدیریت مسئولان سعودی، شیخ الازهر در تماس تلفنی با شاه سعودی از خدمات او به حجاج ستایش کرد.

به گزارش میدان۷۲ به نقل از شبکه تلویزیونی دولتی مصر، احمد الطیب شیخ الازهر برای حمایت از عربستان در خدمت رسانی به حجاج و تسلیت قربانیان فاجعه منا با سلمان بن بعدالعزیز شاه سعودی تماس تلفنی گرفتشیخ الازهر در ستایش از عربستان گفت: تلاش های عربستان در خدمت رسانی به حجاج را نمی توان نادیده گرفت و تنها ناسپاسان آن را انکار می کنند.

وی بدون اشاره به نام کسی افزود: بدخواهان تلاش می کنند که از این حادثه برای شعله ور کردن درگیری طائفه ای نفرت انگیز سوء استفاده کنند.

رئیس بعثه مصر مستقر در عربستان اعلام کرده است که شمار قربانیان مصری فاجعه منا به ۷۴ نفر افزایش یافته است.

محمد مختار جمعه گفت: شمار قربانیان به ۷۴ نفر افزایش و شمار مفقودان به ۸۴ نفر کاهش یافته است.

از سوی دیگر، شیخ الازهر همچنین در بیانیه ای به راه افتادن “جنبش مسلمان کردن دانمارک را متوقف کنید” و نمایش تصاویر موهن به ساخت مقدس پیامبر اکرم در شهر کپنهاگ پایتخت این کشور را به شدت محکوم کرد.

وی گفت: این اقدامات به تشدید احساس تنفر منجر می شود و باعث تحریک مسلمانان جهان می گردد و علاوه بر آن، مغایر با ارزش های احترام دوجانبه و همزیستی مسالمت آمیز مشترک است.

شیخ الازهر از جامعه بین المللی خواست تا این اقدامات تحریک آمیز را که خطر آن برای صلح جهانی کمتر از برخی از کشورهای تروریستی نیست، محکوم کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: