تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۰ کد مطلب 75553

مرگ بر آمریکا عامل نا امنی یا عامل امنیت ایران؟!

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در هفتادمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفته است: هدف از تحریم‌ها، تنبیه ایران نبود بلکه برای سنجش ایران بود که آیا ایران رویه خود را تغییر می‌دهد.

به گزارش میدان۷۲ اوباما همچنین اظهار کرده است: شعار «مرگ بر آمریکا» در ایران شغل ایجاد نمی‌کند و برای ایران امنیت نمی‌آورد!

*از جمله دلایلی که موجب شده رئیس جمهور آمریکا به خود اجازه بدهد یکی از محوری‌ترین شعارهای مردم مسلمان ایران در طول ۳۷ سال گذشته را به اشتغال و مسائل اقتصادی و امنیت ربط بدهد؛ رفتارهایی است که از سوی یک جریان سیاسی خاص در ایران به‌ویژه در ۲ سال گذشته بروز کرد.

رفتارهایی که در یکی از بزرگترین جلوات خود، طی دو سال گذشته تلاش کردند از چیزی به نام «بحران اقتصادی» و «تأثیرگذاری تحریم‌ها»! در ایران سخن بگویند و خواسته یا ناخواسته آدرس‌های غلط درباره امنیت و اقتصاد کشورمان را به امید اوکراینیزه شدن ایران در جیب اوباما قرار دهند.

در ادامه به تعدادی از این واگویه‌ها و تلاش‌ها که در مقاطع مختلف ۲ سال گذشته صورت گرفته‌اند اشاره می‌شود:

_ «و ما ادریک مالتحریم»… باید مردم را با اثر تحریم‌ها آشنا کرد. (سعید حجاریان _ اعتماد)

_ تحریم‌ها و قطعنامه‌ها کشور را فلج کرده و تا حل نشود نمی‌توانیم حوزه اقتصاد کشور را ۱۰۰ درصد حل کنیم»! (محسن رهامی _ ایرنا)

_ اگر تحریم‌ها ادامه پیدا کند کشور می‌رود به باتلاقی که دیگر برنمی‌گردد. (احمد خرّم – سایت حزب ندا)

_ این تحریم‌ها نه از لحاظ اقتصادی بلکه از سایر شئون برای رونق اقتصادی ایران مانند طناب دار بود. این طناب دار باید برداشته می‌شد. (حمیدرضا جلایی‌پور _ اعتماد)

_ ایران در دوران دولت قبل دچار فروپاشی اقتصادی شد. (یدالله طاهرنژاد _ ایسنا)

_ تکلیف لااقل دو پروژه امسال باید روشن شود. یکی پروژه جیغ بنفشی که افراطیون به نام ملت ایران و به اسم اسلام ناب می‌کشند و دیگری قضیه تحریم و انزوای کشور که زندگی مردم را فلج کرده و آینده فرزندانمان را گروگان گرفته است! (ابراهیم اصغرزاده _ سایت حزب ندا)

اظهارات و تقریرات اشاره شده تنها برگی از هزاران تلاشی است که متأسفانه جریان سیاسی خاص طی دو سال گذشته برای افلیج‌نمایی و سیاه‌نمایی از وضعیت اقتصادی کشور به‌عمل آورد و بدیهیست که در سرجمع این تلاش‌ها، شنیدن عبارات ابتدای اپیزود فعلی، آنهم از زبان رئیس‌جمهور بدون احترام آمریکا غیر منتظره نبود.

جریان سیاسی خاص در حالی مدعی وجود فروپاشی اقتصادی، تأثیرگذاری گسترده تحریم‌ها و مشکل حادّ معیشتی در ایران اسلامی شد که هیچیک از مشخصات این رخدادها در ایران اسلامی وجود ندارد.

مشکل اقتصادی و معیشتی بصورت مزمن در تمام اقتصادهای کوچک و بزرگ دنیا وجود دارد و بحثی همیشگی به شمار می‌رود.

نشانه‌های فروپاشی اقتصاد و تأثیرگذاری گسترده تحریم‌ها نیز رخدادهایی نظیر تعطیلی بانک‌ها، بیکاری چشمگیر، قحطی غذا، تعطیلی عمومی کارخانه‌ها و تصلب محسوس صادرات و واردات کشور هستند.

در ماجرای تأثیرگذاری گسترده تحریم‌ها همچنین جریان خاص هیچگاه توضیح نداد که چرا تحریم‌هایی که ۳۷ سال بود علیه مردم ایران اِعمال می‌شدند به یک‌باره مهم شدند و مورد اشاره‌های گسترده این جریان قرار گرفتند؟

آنها همچنین توضیح ندادند که آیا آمریکا تا قبل از انتخابات ۸۴ و ۹۲ در حال ارائه تخفیف تحریمی به ایران بوده است که به یک‌باره تصمیم به بالا کشیدن فتیله‌ی آن گرفته است؟!

طرفه آنکه «مرگ بر آمریکا» برای ایران شغل ایجاد بکند یا نکند اما شعاری محوری و ترجمان عقل سیاسی مردم و نظام اسلامی ایران است که دشمن خود را؛ سیاه باشد یا سفید به روشنی روز می‌شناسند و فریب موسیقی او را نخواهند خورد.

اگرچه شاهد تقلای یک جریان سیاسی خاص و یا دست دادن‌های اتفاقی با سران کاخ سفید باشند…

یادآور می‌شود، رئیس‌جمهور حسن روحانی قبل از سفر خود به نیویورک در گفت‌وگو با یک رسانه آمریکایی به دفاع از شعار «مرگ بر آمریکا» پرداخت و در چرایی سرداده شدن آن از سوی مردم ایران،‌ استدلال‌های متقنی را ارائه کرد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: