تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ - ۰۸:۲۴ کد مطلب 75607

افغانستان وپاکستان نیازمند همکاری ایران برای ریشه کنی فلج اطفال هستند

معاون وزیر بهداشت ایالت بلوچستان پاکستان گفت: دو کشور افغانستان و پاکستان به منظور ریشه کنی فلج اطفال در این دو کشور نیازمند همکاری جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش میدان۷۲، عبدالله خان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید دو گروه از وزارت بهداشت افغانستان و پاکستان از مراکز درمانی زاهدان افزود: افغانستان و پاکستان تنها دو کشوری در جهان هستند که هنوز بیماری فلج اطفال در آن کنترل نشده است.
وی گفت: پاکستان مرز طولانی با جمهوری اسلامی ایران دارد که همکاری ایران در زمینه های بهداشتی با این کشور کمک بزرگی برای سلامت جامعه خواهد بود.
معاون وزیر بهداشت بلوچستان پاکستان اظهار داشت: تمامی کودکانی که از مرز مشترک این کشور با جمهوری اسلامی ایران تردد می کنند واکسینه می شوند تا ایران مبتلا به ویروس پولیو نشود.
عبدالله خان افزود: وزارت بهداشت پاکستان در زمینه بیماری تب کنگو اقداماتی انجام داده وبه دنبال شناسایی موارد احتمالی است.
وی بیان کرد: برای وزارت بهداشت پاکستان تب کریمه کنگو در اولویت دوم قرار دارد و اولویت اصلی ریشه کنی فلج اطفال با همکاری جمهوری اسلامی ایران است.
مسوول ریشه کنی فلج اطفال وزارت صحت عامه افغانستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دولت افغانستان با جدیت به دنبال ریشه کنی فلج اطفال در کشورش است.
دکتر میوند احمد افزود: دولت افغانستان در ماههای اخیر با همکاری جمهوری اسلامی ایران درصدد ریشه کنی فلج اطفال است.
وی اظهار داشت: هم اینک کودکان افغان که به هر طریقی قصد خارج شدن از کشور را دارند باید واکسینه شوند.
وی ادامه داد: دو تیم واکسیناسیون فلج اطفال در سفارت ایران در افغانستان مستقر می شود و کودکانی که به ایران سفر کنند باید واکسینه شوند و بدون کارت سلامت به آنان ویزا داده نخواهد شد.
عبدالله خان معاون وزیر بهداشت بلوچستان پاکستان، دکتر میوند احمد مسئول بیماری فلج اطفال در وزارت صحت عامه افغانستان و دکتر آفتاب حسین کاکر مسئول هماهنگی اقدامات مشترک در ریشه کردن فلج اطفال در سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان مستقر در اسلام آباد به منظور بازدید و آشنایی با اقدامات جمهوری اسلامی ایران در این زمینه، به زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان سفر کرده اند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: