تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ - ۰۸:۲۹ کد مطلب 75611

توصیه‌های جدید به مبتلایان ایدز

سازمان جهانی بهداشت در گزارش اخیر خود‌ توصیه کرد افراد بالغ مبتلا به HIV مثبت‌ به محض آنکه تعداد سلولهای ایمنی به زیر ۵۰۰ سلول در میلیمتر مربع خون رسید مصرف آنتی‌ویروس‌ها را آغاز کنند.

به گزارش میدان۷۲، سازمان جهانی بهداشت در گزارش اخیر خود‌ توصیه کرد افراد بالغ مبتلا به HIV مثبت‌ به محض آنکه تعداد سلولهای ایمنی به زیر ۵۰۰ سلول در میلیمتر مربع خون رسید مصرف آنتی‌ویروس‌ها را آغاز کنند.‌ به گفته سازمان جهانی بهداشت درمان‌های ضد‌ویروس باید به محض تشخیص بیماری آغاز شود‌ و فرقی ندارد بیمار بزرگسال است یا کودک.

با توصیه جدید تعداد افراد تحت درمان مبتلا به ایدز از ۲۸ میلیون نفر ‌ به ۳۷ میلیون می‌رسد و می‌توان از مرگ ۲۱ میلیون نفر‌ و ۲۸ میلیون مبتلای جدید تا سال ۲۰۳۰ پیشگیری کرد.

سازمان پزشکان بدون مرز‌ ضمن تایید این توصیه از دولت‌ها درخواست کمک مالی کرده است. سازمان جهانی بهداشت‌ امیدوار است با برنامه ۹۰-۹۰- ۹۰ تا سال ۲۰۳۰ به این اپیدمی پایان دهند. بر اساس این برنامه ۹۰ درصد افراد آلوده باید شناسایی شوند.۹۰ درصد افرادی که از بیماری خود مبتلایند باید درمانها را پی بگیرند و ۹۰ درصد افراد تحت درمان باید تلاش کنند ویروس را کاملا نابود کرده و از آن خلاص شوند.

منبع: دکتر سلام

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: