تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ - ۲۲:۴۱ کد مطلب 75724

چهارمین روز تحصن دانشجویی صدور بیانیه شماره یک متحصنین مقابل مجلس

تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی در حالی به روز چهارم خود رسید که شب گذشته یک عروس و داماد به جمع متحصنین پیوستند.

به گزارش میدان۷۲ دوشنبه ۶ مهرماه یک طلبه قمی همراه با خانواده خود در اعتراض به جزئیات توافق هسته‌ای مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کرد.

وی علت حضور خود را تضییع حقوق ملت ایران  در توافق هسته‌ای عنوان کرد و گفت: بایستی مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع حساس باشد.

 

 

دومین روز تحصن مقابل مجلس:

 

*سه‌شنبه ۷ مهرماه و در دومین روز تحصن جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران به طلبه تحصن‌کننده پیوستند.

 

*برپاکردن خیمیه های دانشجویی 

دانشجویان پس از حضور در تحصن مقابل مجلس خیمه‌هایی را با عنوان «خیمه دانشجویان دانشگاه امیرکبیر» و «خیمه خانواده‌های شهدا» برپا کردند، تحصن‌کنندگان بر این نکته تاکید دارند که خواستار لغو یکباره همه تحریم‌ها هستند و می‌‌گویند طبق برجام قرار نیست تحریم‌ها یکباره لغو شود.

تحصن‌کنندگان دست‌نوشته‌هایی همچون «آمریکا قابل اعتماد نیست»، «هر ملتی به آمریکا اعتماد کرد ضربه خورد»، «به دشمن نمی‌شود چشم دوخت»، «اگر بناست تحریم‌ها لغو نشود برجام را برای چه بپذیریم»، «توافق نکردن بهتر از توافق بد است» و … در دست دارند.

 

*دیدار سیدمحمود نبویان و حمدحسن آصفری با متحصنین

گفتنی است «سیدمحمود نبویان» و«محمدحسن آصفری» با جمع دانشجویان و طلاب متحصن مقابل مجلس دیدار کردند.

 

*پیوستن جانباز ۷۰ درصدی که در دیدار رهبری به برجام اعتراض کرد به متحصنین

جانباز ۷۰ درصد سید محسن محسنی که چندی پیش به دیدار رهبر معظم انقلاب رفته بود نیز به این تحصن پیوست. سید محسن محسنی در دیدار جانبازان با رهبر انقلاب با اشاره به بررسی برجام در مجلس اینگونه سخن خود را آغاز کرده بود که : نماینده‌های مجلس آنقدر که حواسشان به سانتریفیوژ و غنی‌سازی و… هست حواسشان به این نیست که آمریکا با این کار و توافق دارد پایش را می گذارد لابلای در تا این درِ مذاکره هیچ‌وقت بسته نشود و ما تا چندین سال بعد همچنان باید برویم پشت میز مذاکره و…رهبر انقلاب در پاسخ به ایشان فرمودند: این را به من نگویید، این را به نماینده‌های مجلس بگویید، به آنهایی بگویید که فکر می‌کنید حواسشان نیست بگویید…

 

*پیوستن حجت الله عبدالمکی استاد برجسته دانشگاه امام صادق (ع) به متحصنین

 

*گزارش تصویری روز دوم تحصن مقابل مجلس:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سومین روز تحصن مقابل مجلس

 

تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی چهارشنبه، وارد سومین روز خود شد.

 

*بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه مطرح تهران به متحصنین پیوستند

بسیج دانشجویی ۸ دانشگاه تهران طی بیانیه ای اعلام کردند دانشجویان بسیجی به متحصنین مقابل مجلس می‌پیوندند. دراین بیانیه آمده است: نمیتوان و نباید برجام را تنها به دوگانه تحریم هسته ای فروکاست؛ بلکه توافق اخیر را باید نقطه عطفی دانست که مبدأ پاره ای تحولات است. اینکه این تحولات منحصر در مسئله تحریم است

 

*بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران به جمع متحصنین پیوستند

مسئول شوای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های آزاد تهران گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی تهران به جمع متحصنین مقابل مجلس از جمله جانباز ۷۰درصد و خانواده طلبه متحصن می‌پیوندد.

 

*بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد ضمن اعلام پیوستن به متحصنین خواستار استیضاح فوری وزیر امور خارجه شد

در این بیانیه آمده است: بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد در اعتراض به عملکرد نامناسب مجلس شورای اسلامی در جهت دفع و رد زمینه های این نفوذ(برجام) و به جهت مطالبه در خصوص استیضاح فوری وزیر امور خارجه که نه تنها خطوط قرمز مذاکرات بلکه مرزهای اعتقادی و ایمانی ملت را به سخره گرفته و با دست دادن با شیطان بزرگ وقاحت را به نهایت رسانیده است،به جمع متحصنین مقابل مجلس شورای اسلامی می پیوندد

*عمارلو در سومین روز تحصن مقابل مجلس: تازه به دوران رسیده‌ها کسانی هستند که در خفا با غرب سازش می‌کنند

روحانی متحصن مقابل مجلس گفت: تازه به دوران رسیده‌ها سازش کارانی هستند که در خفا با غرب سازش می‌کنند کسانی که امروز مانند زالو به جان اقتصاد کشورمان افتاده و جان و حق مردم را می‌مکند سر دعوا و صحبت ما با آنهاست.

مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان به جمع متحصنین مقابل مجلس پیوست

مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان به جمع متحصنین مقابل مجلس شورای اسلامی در اعتراض به جزئیات توافق هسته‌ای پیوست.

*شعبان جولا در سومین روز تحصن مقابل مجلس: چرا آقایان فکر می‌کنند آمریکا اهل خیانت به ما نیست؟

معاون سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف بابیان اینکه  چرا آقایان فکر می‌کنند آمریکا اهل خیانت به ما نیست و بر اساس چه شواهدی این برداشت را کرده‌اند، گفت: زمانی که تعهد داده ایم که رشد علمی نداشته باشیم چطور توقع دارید که علم در کشور پیشرفت کند،برجام راه نفوذ را باز می‌کند.

 

*حکیمی در سومین روز تحصن مقابل مجلس: متاسفانه رئیس مجلس و هیئت رئیسه از مواضع ما کوتاه می‌آیند

حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع متحصنین مقابل مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه رئیس مجلس و هیئت رئیسه آن از مواضع کوتاه می‌آیند گفت: مسئولان به قرآن کریم قسم خورده‌اند تا به قانون اساسی وفادار باشند برخی نه تنها که به هیچ چیز ایمان ندارند به دنبال این هستند که اراده انقلابی مردم را هم از بین ببرند.

میرزایی پور در سومین روز تحصن مقابل مجلس: مجلس شریک جرم دولت نشود

میرزایی پور یکی از متحصنین با بیان اینکه از مجلس می خواهیم شریک جرم دولت نشود گفت: تاکنون مردم حرب الله به فرموده رهبری سکوت کرده اند ولی از این پس باید صدای‌مان به گوش نماینده‌های مجلس برسد.

*نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام به جمع متحصنین آمد

نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام نیز دقایقی پیش در جمع متحصنین صحبت کرد. متحصنین نیز نظرات خود را با وی در میان گذاشتند.جمعیت در حال افزایش است.

یش از ۲۰۰ تن هم اکنون در کنار دیوار شمالی بهارستان اتراق کرده اند.متحصنین خواستار رد برجام توسط مجلس هستند و بر خواسته خود بسیار مصرند.

*تصاویر سومین روز تحصن مقابل مجلس:

 

 

 

 

چهارمین روز تحصن/ حضور یک عروس و داماد در جمع متحصنین

 

 

 

 

 
تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی در حالی به روز چهارم خود رسید که شب گذشته یک عروس و داماد به جمع متحصنین پیوستند.
بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز: از متحصنین مقابل مجلس حمایت می‌کنیم

 

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در بیانیه‌ای ضمن حمایت از متحصنین مقابل مجلس نوشت: مسئولانی که دشمنی شیطان بزرگ، آمریکا را از یاد برده‌اند این اتفاق را غنیمت شمرده و حرف عموم جامعه را بشنوند.

 

* اعلام حمایت و حضور اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل از تحصن

 

اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با صدور اطلاعیه ای ضمن حمایت از تحصن اعتراضی به برجام مقابل مجلس اعلام کرد که به این تحصن می‌پیوندد.

* تحصن ردبرجام به فاز کشوری خود رسید

شورای متحصنین رد برجام که متشکل از نمیندگان دانشجویان و طلاب و دیگر گروه های مردمی است بیانیه ای را منتشر کرده اند و در آن با توجه به نارسایی ها و اشتباهات موجود در سند برجام مخالفت قاطع مجلس را خواستار شده اند. همچنین همراه با تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی علمای بصیر و طلاب انقلابی قم نیز همراه با تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی در ساعت ۱۶ امروز در مسجد فیضیه آغاز خواهد شد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

 1. عباس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  ۱- آیا موافقان با برجام هم مثل این عزیزا ن آزادند که درمقابل مجلس برای موافقت اشان بیایند و تحصن کنند. ۲- آیا این برادران حق دارند رای خود را رای تمامی مردم قلمداد کنند. قطعا بسیاری از جانبازان عزیز و خانواده های شهدا و دوستداران انقلاب و اهداف آن راضی بر برجام هسنتد. ضمن آنکه رای عموم مردم از صندوق های رایی در آمد که به وضوح چالش هسته ای مهمترین موضوع اثر گذار در انتخاب رئیس جمهور بود و اکثریت رای دهندگان بر شیوه دولت تدبیر و امید رای دادند

 2. حسین :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام.

  ببخشید من این قسمت آخر از پاراگراف را متوجه نشدم. بنظرم باید اصلاح شود:

  “… همچنین همراه با تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی علمای بصیر و طلاب انقلابی قم نیز همراه با تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی در ساعت ۱۶ امروز در مسجد فیضیه آغاز خواهد شد.”

  با تشکر

 3. سلیمانی یارانه بگیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  جانبازان عزیز مظهر عظمت وعزت ایرانی ها هر جاباشند منشاء خیر و برکت بوده و هستند

 4. دکتربرنا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  السلام علی من اتبع الهدی
  به نظر حقیر سراپاتقصیر امروز نوبت مخلصین ملت از بسیجیها، جانبازان ، ایثارگرا ، آزادگان وخانواده های معظم شهدا و نیز روحانیون وخانمهای طلبه و اهل معارف اسلامی و علوم وحیانی وعقلی ونقلی و خانواده هاشون است که فرماندهان وافسران و سربازان آخرین جنگ نرم انقلاب اسلامی با منافقینی از همین قماش بشوند وبا مبارزه آگاهانه وشجاعانه وبه موقع خود ودفاع از میراث غدیرخم در کشور بقیهالله الاعظم – ارواحناله الفداء- دل رهبر و امام وصاحب الزمان عج را شاد و ملت را روسفید وامیدوار کنند .امید به اینکه ایشان که مدال ” صاحب انقلاب بودن” را به گردن دارند حقیقتا در عرصه خطر یار انقلابند نه بار انقلاب !و فدایی ملت انقلابی اند نه آنکه انقلاب واسلام را فدای آمال خود کنند !و در مقابل هر منافقی که چنین مقاصد سوئی داشته باشد مردانه می ایستند !
  چنانکه در جنگ نرم قبلی به تصریح فرمانده کل قوا مخلصین از ” دانشجویان ، افسران جنگ نرم ” و ” اساتید ، فرماندهان آنها ” بودند و با مبارزه موثرشان اجازه ندادند انقلاب توسط روشنفکران ودانشگاهیان منافق مصادره شود و با اقناع مردم وهمراه کردن ایشان با رهبری بصیروصبور وتوانمند انقلاب ، قائله را با روسفیدی جمع کردند .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: