تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۰۰:۳۱ کد مطلب 75816

حاشه نگاری میدان 72 از حضور احمدی نژاد در بیرجند؛

پای جناب خان هم به سخنرانی احمدی نژاد باز شد! + فیلم و تصویر

از دیگر اقدامات مشکوک صورت گرفته در جهت جلوگیری از تجمع پرشور مردم در محل برگزاری سخنرانی دکتر احمدی نژاد، پخش شایعه حضور رامبد جوان و جناب خان شخصیت عروسکی برنامه خندوانه به مناسبت عید غدیر در بیرجند بود.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، پنجشنبه گذشته مردم شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی میزبان دکتر محمود احمدی نژاد بودند. ایشان به دعوت هییت بیت العباس علیه السلام و به مناسبت عید سعید غدیر خم در مسجد صدیقه طاهره (س) سخنرانی کردند.

از دو هفته پیش برخی مسئولین استانی با کارشکنی در روند برگزاری این جشن، سعی در لغو این مراسم داشتند که با مقاومت برگزار کنندگان روبرو شدند. حتی مسئولین وابسته به استانداری تا روز برگزاری مراسم تمام تلاش خود را کردند تا با بهانه های امنیتی این مراسم را لغو کرده و از حضور دکتر احمدی نژاد جلوگیری کنند.

پاره کردن و جمع آوری بنرهای اطلاع رسانی این برنامه نیز از دیگر اقداماتی بود که با نیت برهم زدن این برنامه صورت گرفت. چه کسی جرات می کند در یک شهرستان کوچک بدون هماهنگی با مسئولین رده بالا تعداد زیادی بنر را با داربست هایش که متعلق به یک شرکت خصوصی تبلیغاتی بوده را به صورت کامل، یک شب قبل از برگزاری مراسم جمع کند؟!

۸۱۲۸۳۱۵۴۵_۶۲۱۰۲

همچنین مسئولین استانی با تغییر مداوم مکان برگزاری حتی یک روز قبل از برنامه، اسباب سردرگمی مردم را فراهم کرده و و به دنبال کاهش جمعیت شرکت کنندگان بوده اند. تغییر مکان برگزاری از مسجد صدیقه طاهره به ورزشگاه شهیدان قاسمی و دوباره برگشت به مسجد صدیقه طاهره باعث شد روز برگزاری مراسم، بسیاری از مردم مشتاق شرکت در این برنامه به ورزشگاه شهیدان قاسمی رفته و و تصور می کردند که دکتر احمدی نژاد آنجا حضور خواهند داشت.

از دیگر اقدامات مشکوک صورت گرفته در جهت جلوگیری از تجمع پرشور مردم در محل برگزاری سخنرانی دکتر احمدی نژاد، پخش شایعه حضور رامبد جوان و جناب خان شخصیت عروسکی برنامه خندوانه به مناسبت عید غدیر در بیرجند بود. این شایعه با هدف جذب قشری از مردم پخش شد تا آنها ترجیح دهند به جای حضور در سخنرانی احمدی نژاد به برنامه ی رامبد جوان و جناب خان رفته و شب عید را در آنجا بگذرانند.

۸۱۲۳۱۴۷۳۱_۷۶۲۴۵

این درحالیست که عوامل برنامه خندوانه هیچ برنامه ای رسمی را در بیرجند اعلام نکرده و موضوع به صورت کلی شایعه بوده است، شایعه ای که شب برگزاری مراسم به سرعت در شهر کوچک بیرجند پخش شده و پوستری هم از این برنامه دست به دست و در میان مردم می چرخید.

با این حال شب عید غدیر، نه خبری از رامبد جوان و جناب خان بود و نه جمعیتی که بتواند با جمعیت حاضرین در سخنرانی دکتر احمدی نژاد رقابت کند. گویا تمام مردم شهر بیرجند تصمیم گرفته بودند به جای شرکت در سخنرانی حجت الاسلام رئیسی دادستان کل کشور که در همان ساعت در بیرجند در حال برگزاری بوده و یا برنامه تقلبی جناب خان، یکپارچه به استماع سخنرانی خادم ملت بنشینند. حتی گویا هیچ کس به شایعه ی لغو سخنرانی دکتر احمدی نژاد که صبح روز برنامه به سرعت در شهر پیچید توجه نکرده و به استقبال آمدند.

۱۹

مسجد صدیقه طاهره یک ساعت قبل از برگزاری نماز به صورت کامل پر شده و درب های آن بسته شده بود. برگزار کنندگان مراسم با پیش بینی اینکه جمعیت هزاران نفری خیابان های اطراف را پر خواهد کرد چهار ویدئو پروژکتور در خیابان های اطراف تعبیه کرده بودند. همچنین نیروهای امنیتی شهر بیرجند برای حفاظت از جان رئیس جمهور سابق تمام توان خود را بکار گرفته و نیروهای خود را بسیج کرده بودند.

احمدی نژاد در بدو ورود به شهر بیرجند بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در پایگاه پلیس راهنمایی و رانندگی، یک به یک با ماموران راهنمایی و رانندگی حاضر در پایگاه دست داده و به آنها خسته نباشید گفت. ذوق زدگی در چهره ی سربازان وظیفه ای که مشغول خدمت در آن پایگاه بودند کاملا مشخص بود. پس از آن دکتر احمدی نژاد توسط اعضای “شورای تبیین مبانی و آرمان های انقلاب اسلامی و خط امام و رهبری” استان خراسان جنوبی مورد استقبال و خوشامدگویی قرار گرفت.

لحظه ورود دکتر احمدی نژاد به محل برگزاری خیره کننده بود. ماشین وی زمانی که داخل کوچه شد، بلافاصله ابتدای کوچه مسدود شده تا از ورود جمعیت به کوچه جلوگیری شود. مردم حاضر در خیابان اصلی و ابتدای کوچه به محض اطلاع از حضور احمدی نژاد با بالا آوردن دست هایشان یکصدا شعار ‘ صلی علی محمد یاور رهبر آمد ” را فریاد زدند. صحنه آنجایی خیره کننده تر شد که احمدی نژاد از ماشین پیاده شده و با تکان دادن دست برای مردم، به ابراز احساسات آنها پاسخ داد.


تیم حفاظتی رئیس جمهور سابق با تشکیل حلقه ای دور وی، درصدد وارد کردن ایشان به مسجد صدیقه طاهره بودند اما موج جمعیت مردم که در داخل مسجد منتظر ورود دکتر احمدی نژاد بودند، اجازه ی حرکت به آنها را نمی داد. فشار جمعیت به حدی بود که محافظان تنومند رئیس جمهور سابق از هدایت وی به سمت جایگاه عاجز و مجبورا با موج جمعیت به وسط مسجد هدایت شدند. اما پس از آن با ورود انتظامات محل برگزاری و تلاش برخی از مردم، محمود احمدی نژاد به سختی به جایگاه سخنرانی رسید.

در همین حین مردم حاضر در بیرون مسجد سعی داشته که با باز کردن درب اصلی مسجد و کنار زدن نیروهای انتظامی خود را به داخل مسجد رسانده و احمدی نژاد را ببینند.

مردم بیرجند و شهرهای اطراف تمام خیابان ها و کوچه های اطراف محل برگزاری را پر کرده و در سکوت، خیره ی پرده ی سفید و تصویر خادم ملت بودند. ساکنین محله، حضور در پشت بام خانه هایشان را بر فشار در میان جمعیت چند هزاری نفری را ترجیح داده و همگی از پشت بام خانه هایشان نظاره گر ماجرا بودند.

۸۱۲۲۳۸۲۹۳_۷۷۳۹۹

۸۱۴۵۳۵۶۲۴_۵۳۲۵

احمدی نژاد در ابتدای سخنرانی خود از شهدای ایرانی و غیر ایرانی فاجعه منا یاد و از سو مدیریت حکومت سعودی انتقاد کرد که این مساله با شعارهای ” مرگ بر آل سعود” مردم روبرو شد.

وی در پایان سخنرانی خود در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه که چرا به تهمت هایی که به شما می زنند پاسخ نمی دهید بیان کرد: من وجودم فدای مردم است و یک ثانیه از وقت مردم را خرج دفاع از خودم نخواهم کرد.

احمدی نژاد در حین خروج از مسجد نیز با قرار گرفت پشت پنجره ای به ابراز احساسات مردم پاسخ داده و مردم نیز با شعار ” احمدی برگرد” از حضور دوباره احمدی نژاد در عرصه ی سیاسی کشور اعلام حمایت کردند.

 1. ناشناس :
  Thumb up 12 Thumb down 87

  مگر تیلیغ قبل از انتخابات غیر قانونی نیست
  پس چجوریه این آقا از حالا قانون شکنی میکنه

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 3

   بگیر بخواب

  • علی میرزائیان :
   آیا موافقید؟ Thumb up 10 Thumb down 5

   امیدوارم آمدن و سخنرانی دکتر احمدی نژاد (عزیز دلم ) خاری باشه تو چشم اونایی که اخلال بوجود آوردن و کسایی رو که نمیتونن ببینن دکتر عزیز دل رو – انقلاب پس از ۳۰ سال تونست یکی مثل باکری – همت – کاوه و فرزندای انقلابی خودشو ببینه – دکتر خدا پشت و پناهت باشه .

 2. الهام :
  آیا موافقید؟ Thumb up 61 Thumb down 11

  قربون وجودت عزیز دلم

 3. ترکمن :
  Thumb up 75 Thumb down 9

  درود و سلام بنده به دکتر ولایت مدار احمدی نژاد از خطه تراکمه انشاء ا… تا سال ۹۶ منتظرش میمونیم .

 4. سید جعفر شاه چراغ :
  آیا موافقید؟ Thumb up 11 Thumb down 5

  سلام اگه خدا بخواهد کسی را عزیزکند شیطان عاجزه . بیرجندی ها دمتون گرم .

 5. محمد مهرگان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 4

  خدانگهدارت باشد دکتر احمدی نزاد عزیز

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 6

  مثال این افراد مثل ((صم بکم عمی فهم لایرجعون)) است

 7. فریدون جانباز دفاع مقدس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 1

  دکتر احمدی نژاد در دوره اول خوش درخشید طوری که من و کلیه دوستانم هر دو دوره به ایشان رای دادیم . ولی متاسفانه بعد از باز شدن خط قرمز در دربارش نه فقط من بلکه تمامی دوستان و بستگان از ایشان روی برگرداندیم . ای کاش هیچوقت خط قرمزی نداشت . کاش هیچوقت از خزانه ریاست جمهوری ریالی حتی برای یک ثانیه بر نمیداشت ای کاش همانگونه مثل اولین دوره ریاست جمهوری میماند . خدا از تقصیراتش بگذرد چون خیانت سمگینی به ملت شد ولی دم نزد بلکه سران نزدیکش نیز در آن امانت ناداری دست داشتند

 8. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 22 Thumb down 1

  ددرو د بر مردم فهیم بیرجند و ایران اسلامی که بصیرت خو د را همو اره نشان داد اند
  و درو د بر احمد ی نژاد و همراهان که هر گز خد مات صا دقانه و مجدانه اش فرا مو ش نخو اهد شد

 9. ابو لولو :
  آیا موافقید؟ Thumb up 24 Thumb down 3

  احمدی نژاد هر چی بود لااقل عزت ایران را خدشه دار نکرد….

 10. پارسا :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 1

  ارادت خالصانه دکتر جان .

 11. حسن روحانی کلیدساز :
  آیا موافقید؟ Thumb up 11 Thumb down 1

  دکتر برگرد که دلمان برای مردمی بودنت تنگ شده است ..به امید روزی که برگردی..

 12. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خوب یا بد که البته بد بود. ایشون هشت سال فرصت داشت با نفت بشکهای ۱۰۰ دلار، نظرات و تفکرتش رو پیاده کنه. ۸ سال هدر رفتن عمر مدیریتی کشور و ۵۰ سال عقبگرد کافیه. انشااله بیان و بدونن که با پول بسیار هنگفتی که از ملت خودش دزدید( هم پول خرانه هم جیب مردم نجیب) نمیتونه سوار این مردم عاقل بشه. ضمنا اکثریت مردم طعم خدمت ایشون رو کشیدن که برای اولین و آخرین بار در تاریخ ( از زمان حضرت آدم و حوا تا به امروز) دلار ۹۰۰ تمنی یک شبه شد ۳۷۰۰ تمن. واقعا راضی به زحمت ایشون نیستیم. اگر هدف خدمته، ایشون بدونن که از این زحمت معافن و بقول علی پروین، تو اون ۸ سال حداقل یه حرکت مثبتی در جهت حفظ حیثیت خودت و حرکت کشورت به جلو میگردی.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: