تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۰ - ۲۰:۲۲ کد مطلب 75839

وزیر خارجه بحرین: اتهامات ایران به عربستان در حادثه «منا» باطل است

وزیر خارجه بحرین در سخنان خود در سازمان ملل، با باطل خواندن انتقادات ایران به عربستان در فاجعه «منا» از آن ابراز انزجار کرد.

به گزارش میدان۷۲ «خالد بن محمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان، با تسلیت به پادشاهی آل سعود در مورد حادثه «منا» گفت: از سخنان و انتقادات مسئولان ایرانی نسبت به عربستان ابراز انزجار می‌کنیم.

وزیر خارجه بحرین که سخنان خود را با حمله به ایران‌ آغاز کرده بود ادامه داد: ایران در امور داخلی کشورهای همسایه خود دخالت می‌کند و باعث گسترش تروریسم می‌شود و ما از ایران می‌خواهیم تا از دخالت در امور دیگر کشور دست بردارد و ایران همچنان بهره‌برداری از گروه‌های افراطی و حمایت از تروریسم در بحرین را ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه بحرین با اشاره به پیشنهاد قطر برای گفت‌وگو با تهران گفت: ما ایران را به داشتن روابط طبیعی و بدون دخالت در امور داخلی‌مان دعوت می‌کنیم.

«خالد بن محمد آل خلیفه» با اشاره به حضور نظامی در یمن به توجیه تجاوز نظامی به این کشور پرداخت و گفت: شبه نظامیان حاضر در یمن، با بی مسئولیتی عمل می‌کنند و هیچ راهی جز این مقابل ما در یمن نماند.

وزیر خارجه بحرین با اشاره به موضوع سوریه، بار دیگر حزب‌الله عراق و لبنان را گروه‌های تروریستی خواند و خواستار اجرایی شدن بیانیه ژنو-یک شد.

وزیر خارجه بحرین بدون اشاره به ورود هزاران تروریست به سوریه گفت: بحرین خواستار حل سیاسی در سوریه و توقف دخالت بین‌المللی در آن است.

وی در مورد اوضاع لیبی نیز گفت: باید همه تلاش کنیم تا نهاد دولت را در این کشور بازسازی کنیم.

وزیر خارجه بحرین همچنین تأکید کرد که منامه از تلاش‌های «عبدالفتاح السیسی» در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند.

«خالد بن محمد ال خلیفه» با اشاره به عراق،خواستار توقف چیزی شد ک آن را دخالت ایران خواند؛ خالد گفت: امیدوار است نخست‌وزیر عراق در مبارزه با تروریسم موفق باشد و ما از همه کشورها می‌خواهیم تا عراق در مبارزه با تروریسم کمک کنند.

وزیر خارجه بحرین در مورد اوضاع امین‌روزهای فلسطین اشغالی و مسجدالاقصی گفت: از برافراشته شدن پرچم فلسطین در سازمان ملل استقبال می‌کنیم و بحران در مسجدالاقصی، تمام تلاش‌های برای صلح را از بین می‌برد.

وی در این باره افزود: تندروها، حرمت مسجدالاقصی را زیر پا گذاشته‌اند و باید با آن ها برخورد شود.

وزیرخارجه بحرین که بیشتر متن سخنرانی‌اش رابه اتهام‌زنی و حمله به ایران اختصاص داده بود، توافق هسته‌ای را باعث افزایش تنش ایران با کشورهای منطقه دانست.

وی مدعی شد: این توافق فقط تنش ایران با دیگر کشورهای را افزایش می‌دهد و مشکلات را حل نمی‌کند؛ ایران با حمایت از تروریست‌ها فقط تنش را بیشتر می‌کند.
منبع: فارس

  1. محمد1 :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    اگر ال خلیفه غیر از اینها می گفت باید تعجب می کردیم چون ال خلیفه عده ای وحشی متجاوز بودند که ساکن عربستان بودند و چندین بار به بحرین حمله کرده وانرا اشغال کردند که حکومت پهلوی انها رابیرون می انداخت ولی اخرین بار که این کار را کردند چند سال به انقلاب ۵۷بود وشاه خاین ایران با دسیسه انگلیس ملعون این جزیره که پاره تن ایران بود را از ایران جدا نمود
    حکومتی که از اول با کشتار و اشغالگری عربستان شکل گرفت باید هم سگ عربستان باشد و برای سرکوب مردم خود از نیروهای نظامی عربستانی استفاده کند
    ولی ملت مظلوم بحرین که اکثریت قاطع انها شیعه هستند تا ساقط کردن این حکومت فاسد و ظالم دست از مبارزه بر نخواهند داشت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: