تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۰۷:۲۲ کد مطلب 75980

تکرار مواضع ضدروسی غرب در بیانیه دولت ترکیه

دولت ترکیه در بیانیه رسمی در هماهنگی با نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا حملات هوایی روسیه علیه مخالفان بشار اسد را محکوم کرد. به گزارش مشرق به نقل از تودی زمان، دولت ترکیه با انتشار بیانیه ای حملات هوایی روسیه به سوریه را محکوم کرد و خواستار توقف عملیات هوایی جنگنده های روس در سوریه […]

دولت ترکیه در بیانیه رسمی در هماهنگی با نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا حملات هوایی روسیه علیه مخالفان بشار اسد را محکوم کرد.

به گزارش مشرق به نقل از تودی زمان، دولت ترکیه با انتشار بیانیه ای حملات هوایی روسیه به سوریه را محکوم کرد و خواستار توقف عملیات هوایی جنگنده های روس در سوریه شد.

ترکیه همراه نیروهای ائتلافی به رهبری آمریکا به طور عملی وارد جنگ با داعش شده است. ترکیه اظهارات مقامات آمریکا را تکرار می کند که مدعی اند روسیه مواضع مخالفان دولت بشار اسد را هدف قرار می دهد.

مقامات آمریکایی می گویند هدف اصلی روسیه از حضور نظامی در خاک سوریه تقویت دولت بشار اسد در مقابل مخالفانش است ولی این ادعا از سوی کرملین رد شده است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در سخنرانی خود در سازمان ملل گفت: روسیه ارتش آزاد سوریه را تروریست نمی داند و تنها مواضع داعش را مورد حمله قرار می دهد. ترکیه در بیانیه رسمی خود که با کمک و هماهنگی نیروهای ائتلافی منتشر شد، از دولت روسیه خواسته است تنها مواضع داعش را بمباران کنند.

از زمان شکل گیری ائتلاف ضد دولتی در سوریه ترکیه همواره از مخالفان بشار اسد حمایت کرده است. آنها می گویند مخالفان بشار اسد با نیروهای داعش فرق دارند. یکی از مقامهای روسیه گفته است عملیات نظامی علیه داعش در سوریه بین سه تا چهار ماه بطول می انجامد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: