تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۰ کد مطلب 76032

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس :

مخالفت طیف لاریجانی برای جلوگیری از توضیح خواستن از ظریف/ طرح پیگیری حادثه منا به خواست لاریجانی متوقف شد

این طرح بعد از در میان گذاشتن آن با هیأت رئیسه مجلس متوقف شده است و آقای لاریجانی و یا دولت نظراتی دارند که این طرح ها به بعد از بازگشت حجاج موکول شود.

به گزارش میدان ۷۲، حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی  با اشاره به تلاش نمایندگان برای به تصویب رسیدن طرح دو فوریتی پیگیری حادثه منی توسط دولت و ساماندهی مراسم حج، اظهار داشت: این طرح بعد از در میان گذاشتن آن با هیأت رئیسه مجلس متوقف شده است و آقای لاریجانی و یا دولت نظراتی دارند که این طرح ها به بعد از بازگشت حجاج موکول شود.

وی افزود: این در حالی است که برای تأکید بر امنیت حاجیان ایرانی در عربستان و همچنین ملزم شدن دولت سعودی برای رسیدگی به مصدومان و بازگشت پیکر حجاج ایرانی از منا نیاز است که تدبیر روشن و محکمی مثل طرح دو فوریتی مجلس وجود داشته باشد.

عضو فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مواضع روشن رهبر انقلاب در مقابل موذی گری های آل سعود و هشدار قاطعانه ایشان حجت را بر همه تمام کرده است که راه سر عقل آمدن عربستان تفهیم اقتدار ایران به حکام جاهل آنهاست نه انفعالی که دولت در پیش گرفته است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال استیضاح وزیر خارجه به دلیل بی توجهی به فاجعه دردناک منی گفت: این موضوع مطرح است اما طیف آقای لاریجانی در تلاش برای ممانعت از توضیح خواستن از وزیر خارجه است.

منبع :مرصاد

  1. محمود :
    آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 0

    دوستان یادتون هست چن وقت پیش آقای ری شهری تو خاطرات شخصی خودشان گفته بودن دکتر احمدی نژاد طرح الحاق حج به سازمان گردشگری رو مطرح کرده بود؟شنیده میشود این روزها که از لحاظ حقوقی اگه حجاج زیر نظر سازمان گردشگری به مکه میرفتند از لحاظ حقوقی کاملا میشد عربستان رو تحت فشار جهانی قرار داد بخاطر فاجعه اخیر…..

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: