تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۱۴:۴۵ کد مطلب 76040

۷۱۷ نفر درخشونت‌های ماه سپتامبر عراق جان باختند

سازمان ملل اعلام کرد که در خشونت‌های ماه سپتامبر عراق ۷۱۷ نفر کشته و ۱۲۱۶ تن دیگر زخمی شدند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، دفتر ماموریت سازمان ملل در عراق طی بیانیه ای اعلام کرد که ۵۳۷ نفر از این آمار تلفات از غیرنظامیان بوده اند و این در حالی است که ۹۲۵ غیرنظامی نیز در […]

سازمان ملل اعلام کرد که در خشونت‌های ماه سپتامبر عراق ۷۱۷ نفر کشته و ۱۲۱۶ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، دفتر ماموریت سازمان ملل در عراق طی بیانیه ای اعلام کرد که ۵۳۷ نفر از این آمار تلفات از غیرنظامیان بوده اند و این در حالی است که ۹۲۵ غیرنظامی نیز در این خشونت ها زخمی شدند.

در این بیانیه عنوان شد که از جمله آمار این تلفات شمار کشته و زخمی ها در استان پرتنش الانبار بوده است که ۲۰۴ غیرنظامی در خشونتهای ماه سپتامبر این استان کشته و ۱۷۶ تن دیگر زخمی شدند.

در این بیانیه عنوان شد که بغداد، کرکوک، نینوا و استان های دیالی وصلاح الدین بیشتری آمار تلفات را در این خشونت ها داشته اند.

در همین حال یان کوبیس رئیس ماموریت سازمان ملل در عراق گفت: سازمان ملل به شدت نگران خشونتها و سطح بالای تلفات در عراق است.

اوضاع امنیتی در عراق از ژوئن ۲۰۱۴ زمانی که درگیری ها میان نیروهای امنیتی و عوامل گروه تروریستی داعش آغاز شد، به شدت وخیم شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: