تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۱ - ۱۲:۱۱ کد مطلب 76063

وزیر امور خارجه امارات:

ایران حق ندارد از حجاج سخن بگوید/ ما به همراه عربستان با تهران مقابله خواهیم کرد

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات عربی متحده در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: پرونده ایران در منطقه اجازه نمی دهد این کشور درباره ثبات منطقه سخن بگوید.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات عربی متحده در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: پرونده ایران در منطقه اجازه نمی دهد این کشور درباره ثبات منطقه سخن بگوید.

به گزارش میدان ۷۲ ، وی مدعی شد: ما مخالف دخالت ایران در امور داخلی خود هستیم.

وزیر خارجه امارات اضافه کرد:  پس از شنیدن سخنان حسن روحانی رئیس جمهور ایران بر این باورم که پرونده و سابقه ایران به این کشور اجازه نمی دهد درباره سلامت حجاج و حقوق بشر سخن بگوید.

وی ادامه داد: سیاست های ایران به این کشور اجازه نمی دهد درباره موضوعاتی نظیر ثبات در منطقه خلیج(فارس) و خاورمیانه(غرب آسیا)سخنی داشته باشد. امارات با عربستان سعودی قاطعانه با هر گونه تلاش ایران برای دخالت در امور داخلی کشورهای عربی مقابله می کنند.

وزیر خارجه امارات اضافه کرد: امارات بار دیگر با ادامه اشغال جزایر سه گانه ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ مخالفت می کند و خواهان اعمال حاکمیت کامل بر این جزایر هستیم و تاکید داریم همه اقدامات و تدابیر مقامات ایارنی در ضدیت با قوانین بین المللی و ارزش های مشترک انسانی است. بار دیگر از جامعه بین المللی می خواهیم تا ایران را به دادن پاسخ مثبت به درخواست های صادقانه و صلح آمیز برای حل و فصل عادلانه این مسئله متقاعد کند. این حل و فصل عادلانه از طریق مذاکرات مستقیم میان دو کشور یا رجوع به دیوان دادگستری بین المللی است.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 0

  بچه برو بخواب

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

  وزیزخارجه امارت باپادشاه عربستان غلط می کنند

 3. عبدالله امیرتهرانی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 1

  الحمد لله احترام به گذرنامه ایرانی که برگشته؛ رقبای سیاسی مان هم همه مقهور عملکرد ما هستند. دیگه کاری نمونده جز فروختن بخشی از سرزمینهایمان….

 4. حسن :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  وقتی دولت ما این باشد ، یک بچه اماراتی باید به خود اجازه داده و اینطور رجز بخواند.

 5. سید جعفر شاه چراغ :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام نتیجه دو سال دیپلماسی ، واقعاً عزت ایرانی را ارتقا داد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: